کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

گمرک مشکل ترخیص خودرو را به گردن وزارت صنعت انداخت

گمرک مشکل ترخیص خودرو را به گردن وزارت صنعت انداخت
مدیرکل گمرک شهید باهنر بندرعباس گفته است که مشکلات مربوط به ترخیص خودرو در روزهای اخیر به گمرک ارتباطی ندارد و متوجه وزارت صنعت، معدن و تجارت است
طی روزهای گذشته در روند ترخیص خودروهای وارداتی مشکلی ایجاد شد که در این رابطه رضایی، مدیرکل گمرک شهیدباهنر اظهارکرد: این روزها شاهد اعتراض برخی واردکنندگان خودرو به انحصارطلبی در واردات خودرو و مشکلات مربوط به اظهار، به‌دلیل اجباری شدن ثبت کد شناسایی خودرو (VIN) برای ثبت‌سفارش خودرو ازسوی سازمان توسعه تجارت هستیم.
به گزارش ایسنا وی افزود: درخصوص واردات خودرو با توجه به اینکه واردات خودرو انحصاری شده و باید آنهایی که نمایندگی دارند، مجوز ثبت‌سفارش به افراد حقیقی و حقوقی که نمایندگی ندارند بدهند، برخی واردکنندگان با وجود اینکه مجوز از نمایندگی‌های مجاز هم داشتند، اما در سامانه جامع امور گمرکی ثبت‌سفارش آنها کامل (نوع کالا) دیده نمی‌شود که این مشکل مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت است. رضایی تصریح کرد: با این وجود و با در نظر گرفتن روزهای پایانی سال با اخذ تعهد و قطع مرور زمان، ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک صورت گرفته است. مدیرکل گمرک شهید باهنر بندرعباس، اظهارکرد: در برخی موارد برای ترخیص خودروهای وارداتی با وجود مشکل در سیستم ثبتارش شاهد هستیم که واردکنندگان، مجوز ثبت‌سفارش هم اخذ کرده‌اند، اما به‌دلیل عدم بارگذاری مجوز ثبت‌سفارش در سامانه جامع امور گمرکی توسط سیستم ثبتارش و عدم رویت کامل آن ازسوی صاحبان کالا، اظهارکنندگان نمی‌توانند خودروهای وارداتی را اظهار کنند که این مشکل هم مربوط به سامانه گمرک نیست.

زمان ارسال پست: ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۶:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.