فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

گمرک با مونتاژکاران همکاری نمی کند

گمرک با مونتاژکاران همکاری نمی کند
این روزها بسیاری از خودروسازان کشور با مشکل تحویل مواجه هستند. همچنین شرکت هایی هم که مشکل تحویل ندارند، در روزهای گذشته شیف کاری خود را کاهش داده اند تا قطعات CKD خودروها به خط تولید برسد.

از طرفی شرکت هایی هم که خط تولیدشان در منطقه ویژه اقتصادی بم است، مشکلاتی دو چندان دارند. برخی از مدیران شرکت های کرمانی می گویند که اصلی ترین دلیل تاخیر تحویل خودرو در کشور برای ما، ترخیص دیرهنگام بارهای خروجی از منطقه ارگ جدید است. زیرا طبق قواعد این منطقه خروج خودرو آنچنان از آنجا راحت نیست و با دیر رسیدن بار به صف ترخیص، گاهی ارسال خودرو به شهرهای دیگر با ۲۵ روز تاخیر انجام می شود. به گفته این مدیران، در بسیاری از مواقع خودرو آماده در منطقه ویژه ارگ جدید دپو می شود تا زمانی که مسئولین اجرایی این منطقه صنعتی اجازه ترخیص و ارسال خودروها را بدهند. شاید بهتر باشد که گمرک کشور هماهنگی بیشتری را با خودروسازان این منطقه داشته باشد و فرایند بهتری را برای ارسال خودرو در نظر بگیرد. در حال حاضر خودروسازان حاضر در منطقه ارگ جدید، سهم بالایی در صنعت خودرو کشور دارند و هر ساله تیراژ تولیدشان افزایش پیدا می کند.

زمان ارسال پست: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ | ۵:۴۴ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.