کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

گزارش نمایشگاه خودرو یزد

گزارش نمایشگاه خودرو یزد
سیزدهمین نمایشگاه خودرو یزد، جمعه شب به کار خود پایان داد. این دوره از نمایشگاه بین المللی خودرو قطعات یزد، از دوشنبه ۲۶ مهر ماه آغاز شده بود و طی پنج روز توانست شهروندان یزدی بسیاری را به این محل نمایشگاه بکشاند. با اینکه در این دوره نمایشگاه خودرو یزد، آنچنان خبر خاصی نبود و شرکت های زیادی شرکت نکرده بودند، ولی طبق نظر بازدیدکنندگان، سیزدهمین دوره نمایشگاه به مراتب بهتر از دوره های قبلی برگزار شده است.
در این بخش به معرفی برخی ویژگی های این نمایشگاه می پردازیم و حضور شرکت ها را در آن تحلیل می کنیم:
۱- ایران خودرو همچنان اول
گروه صنعتی ایران خودرو که طی این چند وقته، حضور پر رنگی را در نمایشگاه ها داشته است، در یزد هم باعث شد تا عنوان شلوغ ترین غرفه را از آن خود کند. البته که حضور ایران خودرو در این نمایشگاه کامل نبود و با برخی از محصولاتش به محل دائمی نمایشگاه های یزد آمده بود. سوزوکی گرندویتارا فیس لیفت، دانگ فنگ H30 کراس، دانگ فنگ S30 تاکسی، رانا، پژو ۲۰۷i جدید، دنا، هایما S7 و رنو کپچر خودروهایی از شرکت ایران خودرو بودند که در غرفه حضور داشتند و ایکاپ هم به عنوان شرکت مشترک ایران خودرو- پژو با دو محصول پژو ۲۰۰۸ و ۵۰۸ در نمایشگاه حضور داشت. این اولین برخورد هم شهریان یزدی با محصولات جدید پژو در ایران بود و جای خالی ۲۰۸، ۳۰۸ و ۳۰۱ در این دوره نمایشگاه یزد احساس می شد. همچنین تندر۹۰ فیس لیفت و رنو کلیو هم حضور پیدا نکرده بودند.
نکته قابل توجه این بود که سوزوکی گرندویتارا فیس لیفت خودرویی به نسبت جدید در نمایشگاه های کشور به حساب می آید. اولین بار هم این خودرو در تابستان امسال، به نمایشگاه خودرو مشهد آمد و معاونت فروش ایران خودرو در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران اعلام کرد که این خودرو به امکانات جدیدی چون تودوزی چرم، سانروف، آینه تاشو برقی و… مجهز است. اما با حضور دوباره گرندویتارا فیس لیفت در نمایشگاه های خودرو کشور و پلاک شدن آن، شاهد هستیم که از نظر سطح امکانات رفاهی هیچ تفاوتی با نمونه های قبلی ندارد.
۲- کرمان موتور نظرها را جلب کرده بود
نماینده محلی شرکت کرمان موتور در یزد، حضور خوب و پر قدرتی را در سیزدهمین نمایشگاه خودرو یزد داشت. کرمان موتور که این روزها محصولات متنوعی را در بازار دارد، توانسته بود نظر بسیاری از بازدیدکنندگان یزدی را به سمت غرفه خود بکشاند. با اینکه محصولات مونتاژی کرمان موتور اصالت چینی دارند و با برند جک و لیفان عرضه می شوند، ولی حضور خودروهایی چون جک S5 اتوماتیک و لیفان ۸۲۰ که سابقه خوبی را در بازار پیدا کرده اند، باعث شده تا حس اعتماد مردم به این شرکت افزایش پیدا کند. همکاری هیوندای با کرمان موتور می تواند به عنوان یکی از جذابیت های مهم نمایشگاه های خودرو امسال در فصل زمستان به حساب آید.
۳- مدیران خودرو، همیشه حاضر در نمایشگاه ها
شرکت مدیران خودرو که محصولات چری و MVM را در بازار ایران مونتاژ و عرضه می کند، طبق عادت همیشگی در نمایشگاه یزد با نماینده بومی خود حاضر شده بود. حضور خودروهایی چون آریزو۵ و X33S به عنوان خودروهایی جدید برای مردم یزد بودند و بسیاری از بازدیدکنندگان با آن ها آشنا شدند. همچنین حضور X33S تزئین شده جلوه خوبی به غرفه مدیران خودرو داده بود. یزد جز شهرهایی به حساب می آید که فروش به نسبت خوبی را برای مدیران خودرو رقم زده است. شلوغی نسبی در این غرفه نشانه ای از استقبال مردم از برند چینی چری در ایران است.
۴- رامک خودرو، با دو محصول
گروه صنعتی رامک خودرو هم با نماینده بومی خود به نمایشگاه یزد شرکت کرد و سانگ یانگ تیوولی و کوراندرو را برای معرفی بیشتر به سالن نمایشگاه آورده بود. تیوولی را می توان یکی از جذابترین خودروهای حاضر در نمایشگاه دانست، زیرا به عنوان یک کره ای با قیمت کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان شناخته می شد که از نظر ظاهر و سطح امکانات ایمنی و رفاهی در شرایط خوبی قرار دارد. روز پنج شنبه، در پارکینگ نمایشگاه یک دستگاه تیوولی منحصر به فرد حضور داشت که با توجه به پلاک خودرو، معلوم بود برای یکی از شهروندان یزدی است.
۵- خودروسازان راین با سه محصول
شرکت خودروسازان راین هم با نماینده محلی خود به نمایشگاه یزد آمد بود و ولیکس C30، راین V5 و D50 را برای فروش و معرفی آورده بود. محصولات این شرکت توانایی آن را دارند تا بخشی از بازار خودرو زیر ۶۰ میلیون تومان از آن خود کنند. ولی به خاطر ناشناخته بودن خودروهای راین در ایران و نبود خدمات خوب و مناسب، شاهد هستیم که استقبال خوبی از خودروهای این شرکت نشده است. البته که ولیکس C30 دنده ای در خیابان های یزد به نسبت سایر شهرها بیشتر دیده می شود و گویا یزدی ها از این خودرو استقبال خوبی را کرده اند.
۶- پویا گرمسار، ناشناخته چند ساله
شرکت خودروسازی پویا گرمسار که چند سال فعالیت نه چندان چشم گیری دارد، در نمایشگاه یزد با نماینده محلی خود شرکت کرد. جالب است که این شرکت هیچ غرفه سازی انجام نداده بود و تنها سه خودرو را به نمایشگاه آورده بود که یکی را جلو در گذاشته بود. دو خودرویی که به داخل سالن آمده بودند و در غرفه نساخته پارک شده بودند، کاملا ناشناخته بودند و حتی کسی اسم شرکت واردکننده یا سازنده را نمی دانست. دو صندلی کنار این خودروها بود که گاهی نماینده این شرکت به سوالاتی پاسخ می داد. وانت «گک گونو تروی ۱۰۰» به عنوان یک وانت چینی به بازار ایران آمده و در این چند ساله مورد استقبال قرار نگرفته است. این خودرو از نظر طراحی یک کپی ضعیف از تویوتا پرادو است.
۷- آرین موتور، ژاپنی حاضر در نمایشگاه
آرین موتور به واسطه نماینده خود در یزد به نمایشگاه آمده بود و محصولات خود را برای فروش و نمایش در معرض دید عموم قرار داده بود. میتسوبیشی لنسر فیس لیفت و اوتلندر فیس لیفت به عنوان خودروهای جذاب و با کیفیت نمایشگاه شناخته می شدند. همچنین میراژ به عنوان یک هاچبک اقتصادی ژاپنی مورد استقباب مشتریان قرار گرفته بود و نظر بسیاری را به سمت خود می کشاند. ASX هم به عنوان یک کراس اوور نه چندان بزرگ در غرفه آرین موتور حاضر بود. برخی خبرها حاکی از آن است که احتمالا به زودی از میراژ فیس لیفت رونمایی می شود.
۸- حضور خودروهای کار و تجاری
در سیزدهمین نمایشگاه خودرو و قطعات یزد، برخی خودروهای سنگین و کشنده هم حضور داشتند. برخی محصولات ولوو، هیوندای، رنو، دانگ فنگ و… به واسطه شرکت آریا دیزل و سایپا دیزل به نمایشگاه آمده بودند. ولوو FH500 به عنوان یکی از قوی ترین و با وقارترین خودروهای کشنده شناخته می شود که همیشه در نمایشگاه ها با ابهت خود بازدیدکنندگان را محو تماشای خود می کند.
۹- حضور خودروهای کلاسیک
در فضای نمایشگاه خودروهای کلاسیک فرانسوی، آمریکایی، آلمانی و… حضور داشتند و که نظر بسیاری را به سمت خود می کشانند و برخی با آن ها عکس یادگاری می گرفتند. حضور این تعداد خودرو در شهری مثل یزد نشان از این دارد که مردمان این دیار علاقه خاصی به خودرو دارند و تا حد زیادی از ماشین های خود نگهداری صحیح می کنند.
سعیدرضا میرجلیلی، مجری برگزاری نمایشگاه خودرو یزد در گفتگویی با خبرنگار روزنامه دنیای خودرو در خصوص کیفیت این دوره از نمایشگاه و عدم حضور برخی شرکت ها پاسخ داد: در این دوره نمایشگاه شاهد بودیم که شرکت زیادی از قطعه سازان و خودروسازان به نمایشگاه یزد آمدند. همچنین حضور مستقیم ایران خودرو نشان می دهد که این نمایشگاه پتانسیل های بالایی دارد. در چند دوره قبلی نمایشگاه خودرو یزد شاهد رونق آنچنانی نبودیم. زیرا وضعیت صنایع خودرویی آنچنان مساعد و مطلوب نبود. ولی در سال ۹۵ شاهد هستیم که به مراتب حضور شرکت ها در این دوره از نمایشگاه خودرو یزد بهتر شده است. عدم حضور برخی شرکت ها مثل سایپا به این دلیل بود که ما فضای کافی برای برگزاری نداشتیم و آن ها هم تمایل خاصی برای حضور در این دوره نشان نداند. به دنبال آن هستیم که برای سال آینده فضایی به مراتب بهتر تدارک ببینیم و از اردیبهشت ۹۶ ثبت نام نمایشگاه خودرو یزد را آغاز کنیم.

حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ | ۸:۲۹ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

18 Responses to “گزارش نمایشگاه خودرو یزد”

 1. هادی گفت:

  ما همش باید از شما تشکر کنیم آقای دلاور؟؟؟؟؟ چقد مطلب عالی و کامل میزارین؟؟ ???

 2. ارشیا عباس پور گفت:

  گزارش تصویری خیلی بهتره مثل نمایشگاه مشهد

 3. نیما گفت:

  لنسرو هم بال عقبشو حذف کردن هم سیستم صوتیشو حذف کردن استارت دکمه ای هم به عنوان آپشن اضافه گذاشتن بعد اینقدرم قیمتشو گرون کردن؟اینا کین دیگه

 4. ارمان گفت:

  خسته نباشین ….هایما و تیوولی ومیتسوبیشی مثه همیشه میدرخشن…..

 5. بهرام گفت:

  سلام خسته نباشید
  گزارش تصویری یه حس و حال دیگه میده که خیلی بهتره

 6. مهدی گفت:

  اقا از شما بعیده که نمی دونید مدیران خودرو همان mvmهستش و می گید مدیران خودرو مونتاژ محصولات چری و mvm رو بر عهده داره

  • حسین دلاور گفت:

   و از شما بعیدتر که نمی دانید مدیران خودرو یک شرکت برای عرضه دو طیف محصول با برند MVM و چری هست و واحدهای مجزای خودش رو داره.

 7. بهنام گفت:

  مرسی از بابت گزارش
  لطفا بگید چطور می تونیم از زمان و مکان برگزاری نمایشگاه های خودرو باخبر شیم

 8. محمد حسين گفت:

  كاش ميشد هر چند قسمت يكبار توي بررسي ويدئويي خودرو خودرو اعلام نميكردين كه بيننده خودش توي بررسي متوجه شه ماشين چيه

 9. ارشيا گفت:

  اين دنا جديد كى مياد؟؟؟

 10. جواد گفت:

  سلام.اقای دلاور.تو غرفه کرمان موتور خبری ازi20 جدید نبود؟

 11. جواد گفت:

  .تو غرفه کرمان موتور خبری ازi20 جدید نبود؟

 12. سبزه میدان گفت:

  فقط محصولات میتسوبیشی
  البته انقدر گرونه که متاسفانه قدرت خرید ما نمیرسه ….
  یه روز بالاخره تعرفه واردات اصلاح میشه////

 13. سینا گفت:

  راجع به ۲۰۰۸ اطلاعاتی ننمیدید
  نسبت به ماشین چینیها ارزش خرید و انتظار داره؟
  جناب دلاور وتفضلی شما که در فرانسه این خودرو هارو دیدید میتونید راهنماییم کنید؟

 14. سینا گفت:

  ممنونم……………

 15. رضا م گفت:

  آقای دلاور سلام
  اول تشکر کنم ازتون به خاطر همه چیز فقط:
  کاشکی از داخل فاو D50 هم عکس میذاشتید و اینکه نگفتید این ماشین با چه قیمتی و و چه نوع گیربکسی میخواد به بازار بیاد؟

 16. مهرداد گفت:

  اقا اين ٢٠٧ رو كه چند ماه از تحويلش گذشته چرا نميدن؟بعد اگه تحويل بدن با كلاس ٦٠٠١ ميدن يا ٦٠٠٢؟و ايا كلا ايرانيزه شده؟

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.