کارمانیا
مدیران خودرو

کیفیت و ایمنی را برای محصولات جدید لحاظ کنید

کیفیت و ایمنی را برای محصولات جدید لحاظ کنید
بعد از اینکه آمدن پژو ۲۰۸، ۲۰۰۸ و ۳۰۱ قطعی شد، می توان حدس زد با توجه به قیمت بازار جهانی، این خودروها با چه قیمتی به ایران می آیند. همین مسئله بیانگر این نکته است که اگر این خودروها بخواهند جایگزین محصولات فعلی ایران خودرو شوند، با توجه به قیمت محصولات فعلی، باید از برخی امکانات و فناروی آن ها کاسته شود تا قیمت متعارفتری را در ایران داشته باشند. پژو ۳۰۱ خودرویی است که برای بازارهای در حال توسعه توسط PSA طراحی شده است و پلتفرم مشترکی با سیتروئن الیزه دارد. این خودرو سدان بوده و از نظر کیفی و امکاناتی در سطح متعارفی قرار دارد. حداکثر امکانات ایمنی این خودرو سیستم پایداری الکتریکی و چهار کیسه هوا است که به صورت سفارشی روی نسخه های فول قرار میگیرد. احتمال دارد این خودرو با امکانات سطح متوسط به پایین عرضه شود تا قیمت آن در کنار چینی ها معقول جلوه دهد.
کیفیت و ایمنی را برای محصولات جدید لحاظ کنید
ولی باید در نظر گرفت که کیفیت و ایمنی این روزها برای مردم مهم شده است و باید تا حد زیادی در ایران توسط خودروسازان اجرا و حتی فرهنگ سازی شود. پژو ۲۰۸ خودرویی هاچبک بوده که نسل جدید ۲۰۶ و ۲۰۷ به حساب می آید. طراحی این خودرو در سطح قوی قرار دارد و در بازار جهانی ثابت کرده است که از درون و بیرون، قدرت کافی برای رقابت با انواع خودروهای رقیب را دارد. این خودرو در بازار جهانی، مخصوصا در بازار امارات، با شش کیسه هوا و سیستم پایداری عرضه می شود. اگر قرار باشد قیمت این خودرو کمتر از قیمت واقعی جهانی باشد، به احتمال زیاد یکی از گزینه های کاستی، تعداد کیسه هوای هوا است. همین کار باعث می شود که از نظر ایمنی کاهش پیدا کند و در اصل ۲۰۸ ایرانی خودرویی کم کیفیت نسبت به نسخه جهانی است. در صورتی که قصد کاهش قیمت با کم کردن امکانات باشد، بهتر است سقف پانارومیک، تودوزی چرم، کروزکنترل و… حذف شود که به ایمنی خودرو صدمه نزند.
کیفیت و ایمنی را برای محصولات جدید لحاظ کنید
پژو۲۰۰۸ خودرویی کراس اوو و کوچک است که به محصولات پژو در ایران می پیوندد. این خودرو بر مبنا ۲۰۸ طراحی شده و تنها کمی ارتفاع بیشتری نسبت ۲۰۸ از سطح زمین دارد. ۲۰۰۸ خودرویی تک دیفرانسیل جلو بوده که مانند ۲۰۸ از یک موتور ۱٫۶ لیتری ۱۲۰ اسب بخاری استفاده می کند. امکانات ۲۰۰۸ هم مانند نسخه ۲۰۸ بوده و احتمال دارد در صورت کاهش قیمت، امکانات ایمنی از روی آن کم شود. در صورتی که با حذف امکانات رفاهی و عدم حذف امکانات ایمنی، می توان ذهینت بهتری از محصولات جدید پژو در ایران برای مصرف کنندگان ایجاد کند. این روزها خریداران خودرو به امید برخی خودروهای با کیفیت دست نگه داشته اند. بهتر است این انتظار با کاهش کیفیت و امکانات ایمنی نسخه های اصلی همراه نباشد تا مردم اعتماد خود را مجددا از دست ندهند.
روزنامه دنیای خودرو- حسین دلاور

زمان ارسال پست: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۴ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

2 Responses to “کیفیت و ایمنی را برای محصولات جدید لحاظ کنید”

  1. عباس گفت:

    اطمینان داشته باشید نه تنها کیسه های هوا،بلکه همون کروز و سقف پانورامیک و… هم حذف میشه،اینجا ایرانه ها،نمونه بارزش هم سراتوی سایپا

  2. مسعود گفت:

    فقط جای تاسف و شرم داره. همین

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.