کارمانیا
مدیران خودرو

کیفیت تایر بعد از ۳۰ هزار کیلومتر کارکرد مشخص می‌شود

کیفیت تایر بعد از ۳۰ هزار کیلومتر کارکرد مشخص می‌شود
اشباع بازار تایر نه‌تنها موجب کم شدن رقابت در بین برندهای مختلف داخلی و خارجی شده، بلکه به‌نوعی این صنعت را با رکود در فروش روبه‌رو کرده است.
به گزارش اخبار خودرو ، ظرفیت تولید تایر بیش‌از نیاز کشور است اما واردات بی‌رویه باعث اشباع و رکود بی‌سابقه در بازار شده است. در این بین عرضه مازاد تایر لطمه شدیدی به بازار فروش این محصول وارد کرده است.
اشباع بازار تایر نه‌تنها موجب کم شدن رقابت در بین برندهای مختلف داخلی و خارجی شده، بلکه به‌نوعی این صنعت را با رکود در فروش روبه‌رو کرده است.
حال اگر بخواهیم شرایط حاکم بر بازار را بررسی کنیم، باید به این نکته اشاره کنیم مصرف‌کنندگان هنگام خرید بیشتر به‌دنبال کیفیت مناسب تایر برای خودروی خود بوده و حاضرند در ازای پرداخت هزینه بیشتر، تایر باکیفیت بالاتری را خریداری کنند.
مصرف‌کنندگانی که تایرهای کره‌ای و ژاپنی را در سبد کالای خود قرار می‌دهند، با بی‌توجهی به اهمیت استفاده از تولیدات داخلی و استفاده از موردهای مشابه خارجی به جای نمونه‌های ایرانی موجب استقبال کم از این تولیدات می‌شوند و این صنعت را به خطر می‌اندازند. به‌گفته مصرف‌کنندگان، تایرهای ایرانی بعد از مدتی نمی‌توانند خواسته‌های آنان را برطرف کنند و در مواردی باعث بروز مشکلاتی در خودرو می‌شوند.
در این زمینه مصرف‌کنندگان تایرهای ایرانی بر اساس تجربیات قبلی خود می‌گویند تایرهای ایرانی بعد ‌از پیمودن ۳۰ تا ۳۵‌هزار کیلومتر باعث می‌شوند فرمان خودرو از حالت استاندارد خارج شود و همین دلیل تعویض تایر می‌شود.
اختلاف قیمتی ۱۰۰تا۳۰۰ هزارتومانی تایرهای ایرانی با تایرهای چینی و کره‌ای خریداران را به این امر وا می‌دارد به‌جای پرداخت هزینه‌های هنگفت برای مشکلات خودرو، این اختلاف قیمت حداکثر ۳۰۰‌تومانی را بپردازند.
هرچند دکتر ستوده، مدیرعامل شرکت یزدتایر در این‌باره نظر متفاوتی داشته و عقیده دارد کیفیت تایرهای ایرانی بالاتر از آن است که مصرف‌کنندگان بخواهند تایرهای کره‌ای و ژاپنی را به تایرهای ایرانی ترجیح دهند و به‌دلیل اختلاف قیمتی که در بازار وجود دارد، تایرهای ایرانی نسبت‌به تایرهای وارداتی برتری دارند.
مدیرعامل شرکت یزدتایر نداشتن دانش‌فنی از سوی مصرف‌کنندگان را یکی از دلایل انتخاب تایرهای خارجی به‌جای تایرهای ایرانی می‌داند و مهم‌ترین دلیل این اتفاق را جوسازی و تبلیغات برخی واردکنندگان می‌داند.
همچنین دکتر ستوده بر این باور است به‌دلیل اختلاف قیمت زیاد تایرهای کره‌ای و ژاپنی برخی واردکنندگان سعی دارند با تبلیغات و جوسازی بازار را به‌سمت محصولات خود بکشانند.
اما در این بین داود سعادتی‌نژاد، رئیس اتحادیه فروشندگان تایر اشباع بازار توسط برندهای داخلی و برندهای متعدد خارجی را دلیلی برای برهم خوردن نظم بازار می‌داند و با بیان این موضوع که بازار تایرهای ایرانی مشکلی از بابت کیفیت ندارند و فقط به دلیل اشباع بازار از برندهای متعددی که توسط واردکنندگان در شهرستان‌ها توزیع می‌شوند، باعث شده است در بازار فعلی شاهد کم‌تحرکی زیادی در خرید‌و‌فروش باشیم.

زمان ارسال پست: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

2 Responses to “کیفیت تایر بعد از ۳۰ هزار کیلومتر کارکرد مشخص می‌شود”

  1. امیر گفت:

    طرف خودشو داره با تویو و فالکن مقایسه میکنه! اعتماد به سقف که میگن همینه.

  2. ویتو گفت:

    سوال من از مدی عامل یزد تایر که خیلی دانش فنی و غیرفنی(!) بالایی داره اینه که اگه انقدر شما کیفیت لاستیکاتون بالاست و انواع تکنولوژی های جدید رو تو ساختشون استفاده کردید و قیمتتون هم پایین تره چرا صادر نمی کنید همچین الماس هایی رو؟بازار داخلی لیاقت مصرف لاستیک های باکیفیت و مدرن شما رو نداره بفرستید بازار اروپا اونا لیاقت دارن.همش دنبال اینن رقیب رو حذف کنن که خیلی راحت اجناس بی کیفیت و قدیمی خودشون رو با هر قیمتی که دوست دارت بفروشن.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.