کارمانیا
مدیران خودرو

کره جنوبی دومین خودروساز خارجی در بازار ایران

کره جنوبی دومین خودروساز خارجی در بازار ایران
مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: کره جنوبی پس از چین به عنوان دومین خودروساز خارجی در بازار ایران فعالیت می کند.
به گزارش ایرنا، چهارشنبه تارنمای سازمان توسعه تجارت ایران، «مسعود کمالی اردکانی» در پنجمین مجمع همکاری‌های ایران و کره جنوبی در سئول افزود: در سه سال گذشته و پس از تحریم ها تولید خودرو از حدود ۷۳۷ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۴ به حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه در سال ۱۳۹۵ رسید و امیدواریم ایران در چند سال آینده دوباره جایگاه خود را در منطقه خاورمیانه به دست آورد.
به گفته وی، حدود ۹۰ درصد تولید خودروهای سواری در اختیار ۲ شرکت ایرانی و سهم خودروهای خارجی حدود ۱۰ درصد است.
وی یادآوری کرد: در چند سال گذشته شرکت‌های خودروساز بزرگ و صاحب نشان خارجی از فرانسه، آلمان و ایتالیا حضور خود را در بازار ایران از طریق سرمایه‌گذاری مشترک با خودروسازان ایرانی تحکیم بخشیده‌اند.
کمالی اردکانی از شرکت‌های خودروساز کره‌ای دعوت کرد با توجه به توان رو به رشد این صنعت و جمعیت جوان ایران و اتصال کشور ما به بازار ۴۰۰ میلیونی منطقه، حضور خود را از طریق سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این بازار توسعه دهند.
وی در این نشست «فرصت‌ها و چالش‌های سرمایه‌گذاری خارجی و همکاری مشترک در بخش‌های مهم صنعتی ایران» را تشریح کرد و صنعت خودرو را سومین صنعت اشتغالزا و دومین صنعت شتاب دهنده رشد اقتصادی کشور پس از بخش نفت و پتروشیمی دانست.
پنجمین مجمع همکاری‌های ایران و کره جنوبی دیروز (چهاردهم شهریورماه) با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی و قائم مقام موسسه سیاست‌های اقتصادی بین‌المللی کره جنوبی، در شهر سئول گشایش یافت.
هیات ایرانی به سرپرستی رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت معدن و تجارت در این همایش حضور دارند.
بر اساس شرایط جدید قراردادهای سرمایه‌گذاری، شرکت‌های سرمایه‌گذارخارجی در صنعت خودرو موظفند ۳۰ درصد محصول خود را صادر و دستکم ۴۰ درصد نیازهای مواد اولیه تولید خود را از شرکت های ایرانی تامین کنند.
تاسیس مراکز تحقیق و توسعه با همکاری شرکت‌های ایرانی از دیگر بندهای قراردادهای امضا شده است.
باید در افق ۱۴۰۴ سه میلیون خودرو در ایران تولید شود که یک میلیون دستگاه برای صادرات به بازارهای خارجی در نظر گرفته شده است.

زمان ارسال پست: ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ | ۱:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.