کارمانیا
مدیران خودرو

کدام خودرو رکوردار افزایش قیمت است؟

کدام خودرو رکوردار افزایش قیمت است؟

ابتدا بسته‌شدن ثبت‌سفارش‌ها و سپس اجرایی شدن آیین‌نامه جدید واردات خودرو که ورود خودروهای با قیمت بیش از ۴۰هزار دلار را ممنوع کرد، باعث افزایش غیرعادی قیمت‌های لوکس‌ها شد.

خودروهای لوکس از ابتدای امسال با انواع ناملایمات روبه‌رو شدند و مجموع این عوامل باعث شده است قیمت خودروهای لوکس به‌صورت غیرعادی در طول دوماه اخیر افزایش یابد.

به گزارش اخبار خودرو ابتدا بسته‌شدن ثبت‌سفارش‌ها و طولانی شدن زمان آن و سپس اجرایی شدن آیین‌نامه جدید واردات خودرو که ورود خودروهای با قیمت بیش از ۴۰هزار دلار را ممنوع کرد، باعث افزایش غیرعادی قیمت‌های لوکس‌ها شد.

این افزایش قیمت در حدی بوده که قیمت برخی خودروها به دوبرابر قیمت‌های روزهای انتهایی شهریورماه رسیده است‌. قیمت خودروهای لوکس پرطرفدار بازار در مقایسه با روزهای پایانی تابستان سال جاری بدین شرح است:

ب‌ام‌و سری هفت مدل فول، این روزها با قیمت یک‌میلیارد و ۲۰۰ تا یک میلیارد و ۳۰۰ هزار‌تومان عرضه می‌شود، در‌حالی‌که قیمت این خودرو در روزهای پایانی تابستان در محدوده ۹۰۰میلیون‌تومان بود‌.

قیمت ولوو ایکس سی۹۰ فول اینسکریپشن که این روزها کمتر از یک‌میلیارد تومان است، در انتهای شهریور‌ماه در حدود ۶۵۰ میلیون‌تومان بود.

قیمت ب‌ام‌و‌۵٣٠ نیز به حدود ۷۵۰ میلیون‌تومان در مدل فول رسیده که در تابستان سال جاری در محدوده ۵۵۰ میلیون‌تومان بود.

اما رکوردار افزایش قیمت‌ها ب‌ام‌و ایکس‌۴ است که از ۴۵۰میلیون‌تومانی آخر تابستان سال جاری به قیمت بیش از ۸۰۰ میلیون‌تومان رسیده یعنی افزایش حدودا یک‌صد درصدی‌ را تجربه کرده است.

قیمت پورشه ماکان از حدود ۷۰۰میلیون تومان در انتهای تابستان به یک میلیارد تا یک‌میلیارد و ۱۰۰میلیون‌تومان و درنهایت قیمت مرسدس ای‌٢٠٠ نیز از حدود ۷۵۰میلیون‌تومان به یک میلیارد تومان رسیده است.

همچنین قیمت لکسوس ان‌ایکس از محدوده قیمتی ۴۰۰میلیون تومان به حدود ۵۵۰ میلیون تومان رفته است‌.

گفته می‌شود قیمت‌ها غیرعادی است و احتمال شکسته شدن حباب قیمتی آنها در آینده نزدیک وجود دارد.

زمان ارسال پست: ۱۶ دی ۱۳۹۶ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

4 Responses to “کدام خودرو رکوردار افزایش قیمت است؟”

 1. مرتضی گفت:

  دیگه از شنیدن کلمه حباب حالم بد میشه.
  عده ای نشسته اند با دستکاری عوامل مختلفی در اقتصاد موجب بهم خوردن قیمت ها و سودگیری هستند و در این میان واژه «حباب» هم مد روز شده است.
  چرا در کشورهای دیگر اینقدر حباب نیست؟

 2. رضا حیدری گفت:

  پول دار ارزش سرمایش بیشتر شد و شکاف طبفاتی بیشتر

 3. میلاد گفت:

  مثل اینکه خبر ندارید.
  شما برید سراغ یه سری نمایشگاه های سرشناس توی تهران که تعدادشون هم کم نیست اونوقت میبینید که BMW 730 LI فول ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون قیمت خورده .

 4. سعید گفت:

  این گرانی ها هم توسط عوامل بیگانه است وگرنه مدیران جهادی داخلی که همواره سعی در کاهش اختلاف طبقاتی دارند و از تصمیمات آنها کاملا مشهود است.انشالله با همین فرمون بریم تا ده سال دیگه بورکینافاسو و جیبوتی از نظر اقتصادی از ما پیشی می گیرند

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.