کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

کاهش ۴ درصدی فوتی‌ها بر اثر حوادث جاده‌ای در نوروز ۹۶

کاهش ۴ درصدی فوتی‌ها بر اثر حوادث جاده‌ای در نوروز ۹۶
علی‌رغم افزایش حجم سفرهای نوروزی و شرایط ناپایدار جوی؛ امسال شاهد کاهش چهار درصدی فوتی‌ها و پنج درصدی مجروحان حوادث رانندگی در مرحله اول طرح نوروزی در کشور بوده‌ایم.
به گزارش سایت پلیس، جانشین فرمانده ناجا نوروز امسال را یکی از امن ترین نوروزهای چند سال اخیر دانست و از کاهش ۶ درصدی جرایم خشن در کشور طی ایام تعطیلات خبر داد.
سردار “اسکندر مؤمنی” در قرارگاه نوروزی پلیس فارس، ضمن تبریک سال نو و با آرزوی سالی همراه با عزت، امنیت و آرامش برای همه مردم ایران اسلامی گفت: در ایام تعطیلات نوروزی ۵۰۰ هزار نفر از دستگاه های مختلف از جمله پلیس وظیفه ایجاد امنیت و آرامش و همچنین خدمت رسانی به مسافران نوروزی را بر عهده دارند.
جانشین فرمانده ناجا با اشاره به کاهش حدود ۶ درصدی جرایم خشن در کشور طی ایام نوروز تصریح کرد: علی رغم افزایش حجم سفرهای نوروزی و شرایط ناپایدار جوی شاهد کاهش چهار درصدی فوتی ها و پنج درصدی مجروحان حوادث رانندگی در مرحله اول طرح نوروزی در کشور بوده ایم.
این مقام انتظامی نوروز امسال را یکی از امن ترین نوروزهای چند سال اخیر عنوان کرد و افزود: از همه دستگاه های امنیت ساز و خدمت رسان که در این ایام همه تلاش خود را به کار بسته اند، تقدیر و تشکر می کنم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه میزان کاهش سوانح و حوادث رانندگی در استان فارس بیشتر از میانگین کل کشور است، گفت: جان باختگان حوادث ترافیکی در استان فارس طی ایام نوروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است.
سردار مؤمنی با بیان اینکه شاخص های امنیتی در استان بهبود یافته است، کاهش ۲۰ درصدی سرقت منزل، کاهش ۱۰ درصدی سرقت خودرو و لوازم آن را از دیگر توفیقات پلیس فارس در نوروز امسال عنوان کرد.
جانشین فرمانده ناجا میانگین واژگونی خودرو در حوادث رانندگی در کشور را ۴۰ درصد اعلام کرد و افزود: این آمار در استان فارس ۵۴ درصد را به خود اختصاص داده است که این موضوع می تواند دلایلی همچون سرعت زیاد در شرایط نامساعد جوی و همچنین خستگی و خواب آلودگی رانندگان داشته باشد.
وی تصریح کرد: در سال های ۸۴ و ۸۵ با وجود حدود هفت میلیون خودرو در کشور ۲۸ هزار نفر بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست می دادند این در حالی است که در سال ۹۵ و با وجود بیش از ۱۹ میلیون خودرو میزان کشته ها ۱۶ هزار نفر بوده است.
سردار مومنی گفت: البته این تعداد کشته ها به هیچ وجه در شأن مردم کشور ما نیست و همه دستگاه های مربوطه باید در راستای کاهش این آمار اقدامات خود را انجام دهند.
جانشین فرمانده ناجا در پایان با مهم شمردن موج دوم سفرهای نوروزی و زمان بازگشت مسافران، افزود: در این راستا تمهیدات لازم اندیشیده شده است و بیش از ۲۷ هزار گشت پلیس و ۳۰ فروند بالگرد برای کنترل محورهای مواصلاتی پیش بینی شده است.
سردار “احمد علی گودرزی” فرمانده انتظامی استان نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به راه اندازی ۴۳۱ ایستگاه نوروزی پلیس در استان برای خدمات رسانی به مسافران، افزود: با برگزاری جلسات متعدد در قرارگاه امام علی (ع) هماهنگی های لازم در راستای خدمات رسانی به مسافران نوروزی صورت گرفته است.
وی گفت: در این ایام بیش از ۱۲ هزار نیروی پلیس و دو هزار گشت خودرویی، موتوری و پیاده در استان به کارگیری شده اند.
فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: در ایام تعطیلات نوروز کشفیات کل سرقت ها در استان ۴۵ درصد افزایش داشته است.
در ابتدای این مراسم ” محمد علی افشانی” استاندار فارس طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات فرمانده انتظامی استان و کارکنان زیر مجموعه در راستای تأمین نظم و امنیت تعطیلات نوروزی، افزود: نیروی انتظامی استان با کاردانی و تدبیر، اقدامات خود را انجام می دهد و در این راستا هماهنگی بسیار مطلوبی بین همه دستگاه های و نهادها در سطح استان وجود دارد.

زمان ارسال پست: ۰۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

One Response to “کاهش ۴ درصدی فوتی‌ها بر اثر حوادث جاده‌ای در نوروز ۹۶”

  1. علی گفت:

    این آمار واقعا وحشتناکه،اگر بصورت تناسب روزانه محاسبه کنیم از آمار روزانه کشته شدگان در جنگ جهانی هم بیشتره،جای تأسف دارد و تا زمانی هم که فرهنگ رانندگی ما ایرانی ها تغییر نکنه و کیفیت خودروهایی که ما سوار میشیم از یک ستاره ! ،بیشتر نشه مطمئنا این وضعیت همینطور ادامه خواهد داشت.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.