کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

کاهش قیمت در انتظار خودروهای وارداتی؟

کاهش قیمت در انتظار خودروهای وارداتی؟

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه افزایش تعرفه و قیمت دلار موجب افزایش قیمت خودرو شده است گفت: بازار خودروهای داخلی در روزهای پایانی سال رونق خواهد داشت اما، خودرو‌های وارداتی با کاهش خرید و فروش و قیمت همراه خواهند بود.

به گزارش میزان، فربد زاوه اظهار کرد: تاثیرات نرخ ارز است به دلیل اینکه افزایش نرخ ارز بهای قیمت تمام شده را افزایش می‌دهد.

وی افزود: از طرفی به دلیل اینکه تعرفه‌ها افزایش یافته و به قول معروف بالای بازار فضا پیدا کرده این انتظار را ایجاد کرده که قیمت‌ها افزایش یابد.

کارشناس خودرو درباره خودرو‌های وارداتی نیز گفت: افزایش تعرفه، افزایش قیمت دلار و افزایش اسقاط خودرو سه عامل اصلی افزایش قیمت خودرو‌های وارداتی است که با توجه به کاهش قیمت خودرو فعلا بازار در رکود به سر می‌برد.

زاوه در پاسخ به این سئوال که آیا با افزایش قیمت خودرو‌های چینی همچنان مشتریان برای خرید این خودرو‌ها تمایل نشان خواهند داد، تصریح کرد: زمایکه تعرفه شدید افزایش می‌یابد خریداران ناچار می‌شوند به سمت محصولات جایگزین بروند که بیشتر CKD چینی یا یکسری از محصولات هستند که شاید زیاد به روز هم نباشند

وی ادامه داد: اینکه خریداران به دنبال جایگزینی محصولات دیگر باشند طبیعی است به دلیل اینکه با افزایش ناگهانی تعرفه قدرت خرید خریداران به همان سرعت افزایش نمی‌یابد به سمت خودرو‌های چینی می‌روند و، چون با افزایش تقاضا مواجه می‌شوند قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

کارشناس خودرو افزود: از طرفی، چون فاصله افزایش تعرفه زیاد شده، شرکت‌های مادر به دلیل اینکه خیالشان از تعرفه راحت است وسوسه می‌شوند که قیمت CKD محصول خود را افزایش دهند و این یک روند غلطی است که ایجاد می‌شود.

زاوه خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش نرخ ارز بازار خودرو‌های وارداتی در رکود قرار دارد و خریدارن به دلیل اینکه احتمال می‌دهند قیمت‌ها بیشتر کاهش یابد خرید نمی‌کنند.

وی درباره پیش بینی خود از بازار خودرو در روز‌های پایانی سال گفت: در خودرو‌های داخلی که وابستگی به نرخ ارز کمتر است خریداران خود را دارند و بازار آن‌ها رونق خواهد داشت اما، در خودرو‌های گران قیمت این اتفاق نخواهد افتاد و خودرو‌های وارداتی با کاهش خرید و فروش و قیمت همراه خواهند بود.

زمان ارسال پست: ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ | ۵:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

2 Responses to “کاهش قیمت در انتظار خودروهای وارداتی؟”

  1. علیفروغی گفت:

    اقا سال ۹۱-۹۲ مگه یادتون نیست قیمتا ۳ برابر شد اونموقعم چندماه استوپ شد همچیز و دوباره راه افتاد

  2. بدبخت متولد ١٣٧٧ گفت:

    زياد نگران تعرفه ها نباشين 😜 ژن خوبا بالاخره بايد درامد داشته باشن يا نه؟
    ما بدبخت بيچاره ها فقط تو اين دنيا هستيم تا دور ريز هاي بعضيارو مصرف كنيم تا بعضيا بتونن توي لندن عشق و حال كنن

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.