کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

کار در کنار اجساد؛ جریمه رانندگان متخلف تایلند

کار در کنار اجساد؛ جریمه رانندگان متخلف تایلند
رانندگان متخلف تایلندی که در ایام جشن سونگکران از مشروبات الکلی هنگام رانندگی استفاده کرده‌اند، مجبور به کار در سردخانه بیمارستان‌ها کنار مرده‌ها و اجساد یا اتاق‌های اورژانس شدند.
میزان تصادف در تعطیلات جشن و عید سونگکران در تایلند به شدت افزایش داشته و براساس آمار دولت این کشور ۳۹۰ تن در حوادث امسال در دوره تعطیلات یک هفته ای اخیر کشته شدند.
به گزارش ایرنا سه هزار و ۶۹۰ حادثه رانندگی در این تعطیلات که از پنجشنبه گذشته آغاز شد، اتفاق افتاد که در آن سه هزار و ۸۰۸ تن زخمی شدند. در تخلفات و خطاهای رانندگی در این روزها در تایلند مصرف مشروبات الکلی تاثیر زیادی داشته است.
به گزارش روزنامه بانکوک پست، دولت تایلند، رانندگانی را که مشروبات الکلی مصرف کرده و براثر خطای آنها تصادفی اتفاق افتاده است را موظف کرد برای عبرت در سردخانه بیمارستان‌ها یا اورژانس مراکز درمانی خدمت کنند تا با پیامد خطا و جرمشان آشنا شوند.
نارات ساسوتنانت از مقامات پلیس تایلند، گفت که این اقدامات اجرایی برای کنترل رفتار مجرمان انجام می‌شود. دادگاه تایلند بر اساس احکامی این رانندگان متخلف را مجبور به کار در بیمارستان‌ها می کند تا نسبت به عواقب کار خود در جاده‌ها آگاه شوند.
وی گفت: این احکام شامل بازدید از اتاق اورژانس و سردخانه‌ها و مشاهده کار کارکنان بیمارستان‌ها و وضعیت سلامت افراد مجروح و معلول ناشی از تصادفات جاده‌ای تا کار در این مراکز می‌شود.
در یک هفته جشن سونگکران در تایلند پنج هزار و ۱۷۳ مجرم ترافیکی متهم و محکوم به کنترل رفتار خود با حضور در بیمارستان ها شدند. از بین این افراد چهار هزار و ۸۵۶ تن از مشروبات الکلی هنگام رانندگی استفاده کرده بودند و ۲۷۸ تن نیز پس از استفاده از مواد مخدر در حال رانندگی بودند.
براساس قانونی که حدود یک سال پیش تصویب شد، رانندگانی که مشروبات الکلی مصرف و رانندگی کنند ملزم به ارائه خدمات اجتماعی خواهند بود و باید این دوره را در سردخانه بیمارستان‌ها و کنار مردگان بگذرانند.
بر اساس آمار وزارت بهداشت تایلند، این کشور مقام اول مرگ و میر جاده ای در آسیا و دومین جایگاه را در جهان دارد. جاده‌های تایلند یکی از مرگبارترین جاده های جهان هستند و حوادث جاده ای با تلفات زیاد در این کشور شایع است. گزارش سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد در تایلند ۴۴ مرگ و میر جاده ای در مقابل هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت اتفاق می افتد که در بین کشورهای جهان مقام دوم را به خود اختصاص داده است. مصرف مشروبات الکلی عامل ۸۰ درصد تصادفات رانندگی در تایلند است و ۲۶ درصد مرگ و میرها بر اثر این تصادفات اتفاق می افتد.

زمان ارسال پست: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۴:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

One Response to “کار در کنار اجساد؛ جریمه رانندگان متخلف تایلند”

  1. مجتبی گفت:

    تو ایران با اینکه مشروبات الکلی به صورت رسمی مصرف نمیشه آمار تلفاتمون چندین برابره!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.