کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

کارنامه ۱۱ ماهه خودروسازان خصوصی

کارنامه 11 ماهه خودروسازان خصوصی
وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی آمار تولید ۱۱ ماه امسال را اعلام کرد که طبق آن، خودروسازان خصوصی با افزایش ۳/ ۲۶ درصدی تیراژ نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو شده‌اند.
به گزارش دنیای اقتصاد بر این اساس، در مجموع ۹۱ هزار و ۲۹۷ دستگاه انواع محصولات سواری در بخش خصوصی صنعت خودرو کشور مونتاژ شده و این آمار، افزایش بیش از ۱۹ هزار دستگاهی را در مقایسه با ۱۱ ماه سال گذشته نشان می‌دهد.طبق آمار اعلامی، شرکت‌های بخش خصوصی تنها ۷/ ۸ درصد از کل تولید ۱۱ ماه امسال صنعت خودرو کشور (رقمی کمتر از یک دوازدهم کل تولید) را به خود اختصاص داده‌اند.مدیران خودرو، کرمان موتور،گروه بهمن و راین خودرو، چهار تولیدکننده اصلی در بخش خصوصی صنعت خودرو کشور به‌شمار می‌روند که بیشتر محصولات آنها را مدل‌های چینی تشکیل داده‌اند.در این بین، بیشترین تیراژ نصیب مدیران خودرو شده است، و آمارها از تولید ۴۹ هزار و ۲۱۸ دستگاهی این شرکت و رشد حدودا ۷۱ درصدی آن حکایت دارند.
از آن سو اما کرمان موتور با وجود تیراژی ۳۶ هزار و ۷۰۸ دستگاهی، با کاهش تولید در مقایسه با ۱۱ ماه سال گذشته مواجه شده است. این شرکت که حالا هیوندایی را نیز در کنار خود می‌بیند، کاهشی ۶/ ۱ درصدی را تجربه کرده و این در حالی است که کرمانی‌ها توانسته‌اند در مجموع ۴۴۶ دستگاه هیوندایی را در مدل‌های i10 و i20 مونتاژ کنند. سایر محصولات این شرکت را لیفان و جک چینی تشکیل می‌دهند.اما سری هم به گروه بهمن بزنیم، شرکتی که تا پایان بهمن‌ماه امسال تولید سه هزار و ۵۵۳ دستگاهی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. این شرکت که در حال حاضر محصولاتی از مزدا و FAW را مونتاژ می‌کند، کمتر از یک درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، افزایش تیراژ را به خود می‌بیند.اما دیگر خودروساز بخش خصوصی کشور یعنی راین خودرو نیز در حالی توانسته یک هزار و ۶۷۰ دستگاه محصول سواری را طی ۱۱ ماه امسال مونتاژ کند که این آمار، کاهش بیش از ۲۸ درصدی را برای شرکت موردنظر در پی داشته است.

زمان ارسال پست: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۳:۴۴ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.