کارمانیا
مدیران خودرو

چشم امید خودروسازان خارجی به وزیر جدید صنعت

رکورد شکنی فروش خودرو در غرب اروپا
وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایطی احتمالا به‌زودی سکاندار خود را در دولت دوازدهم خواهد شناخت که با مشخص شدن وزیر جدید، تکلیف برخی خودروسازان خارجی نیز برای حضور در ایران مشخص می‌شود.
هر چند در حال حاضر حضور چند شرکت خارجی در خودروسازی کشور قطعی شده و شرکت‌هایی نیز وارد فاز اجرا شده‌اند، با این حال برخی دیگر از برندهای خودروساز دنیا هنوز مجوز ورود به کشور را نگرفته‌اند. به‌نظر می‌رسد اصلی‌ترین مشکل و مانع بر سر راه حضور این خودروسازان در کشور، قوانین سختگیرانه و بعضا غیر قابل اجرا (در کوتاه مدت)، است که از سوی وزارت صنعت دولت یازدهم لحاظ شده‌اند.
به گزارش دنیای اقتصاد،در این بین، الزام داخلی‌سازی ۴۰ درصدی در شروع کار، یکی از شروط سخت و دست و پاگیر برای حضور خودروسازان خارجی در ایران به‌شمار می‌رود که مسوولان وزارت صنعت دولت قبل اصرار زیادی بر اجرای آن داشتند. هرچند داخلی‌سازی فی نفسه اقدام مثبتی به‌شمار می‌رود، با این حال وقتی به مانعی بر سر راه حضور سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل شود، جذابیت آن کمرنگ شده و اصل ماجرا یعنی مشارکت با خودروسازان بزرگ دنیا زیر سوال می‌رود.
در این شرایط، برخی خودروسازان خارجی از جمله فولکس واگن در انتظار انتخاب سکاندار جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌سر می‌برند و امیدوارند این وزارتخانه در دولت دوازدهم، انعطاف بیشتری را برای حضور آنها نشان داده و از سختگیری‌ها به‌خصوص در حوزه داخلی سازی، بکاهد.

زمان ارسال پست: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ | ۳:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

One Response to “چشم امید خودروسازان خارجی به وزیر جدید صنعت”

  1. حمید گفت:

    این فرمایشها چیه قربان؟
    آقای نعمت زاده که دربست در خدمت خودروسازان داخلی بودن
    هر کاری کردن که گردن خودرو ساز ایرانی کلفت بشه

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.