کارمانیا
مدیران خودرو

چرا نماینده نیسان خوشنام است؟

ویدیو: ویژه برنامه نمایشگاه خودرو مشهد ۹۶
واقعیت اینجاست که کسی فکر نمی کرد در دوره زمانی کوتاه، شرکت جهان نوین آریا به تواند این سطح از اعتبار را در بازار ایران به دست آورد.
این شرکت که به عنوان نماینده رسمی نیسان ژاپن در ایران شناخته می شود، چند ماه پیش با بازرسی مدیران نیسان توانست نظر آن ها را به سمت خود بکشاند. با اینکه نام نیسان در ایران آوازه زیادی دارد و بدیهی است که مشتریان ایرانی به آن اعتماد می کنند، ولی فقط اعتبار خودرو و برند نمی تواند موفقیت آن را در بازار ایران تضمین کند. در سال های گذشته برندهای چون آئودی، ام جی، هوندا، اوپل، سئات و… وارد بازار ایران شده اند و به خاطر عدم فعالیت مطلوب نمایندگانشان از رقابت واقعی جامانده اند.
ولی جهان نوین آریا تنها طی چند ماه فعالیت، توانست با دو محصول در قالب چهار تیب خودرو سهم خوبی از بازار وارداتی ها را به خود اختصاص دهد و از طرفی خریداران هم از محصولات آن استقبال کنند. برخی می گویند که خرید خودرو از جهان نوین آریا پرسود نیست و نمی توان خودروهای جوک و ایکس تریل را با سود در بازار آزاد به فروش رساند. ولی نمی توان این را ضعف دانست. ضعف آن جایی پدید می آید که نتوان نسخه کارکرده را در بازار ایران با افت قیمت منطقی معامله کرد. امروز نسخه های مختلف جوک و ایکس تریل با اینکه در بازار آزاد صفر کیلومترها سود چندانی برای فروش ندارند، ولی نسخه های کارکرده آن نسبت به بسیاری از رقبا از افت قیمت کمتری برخوردار است و این نشان می دهد که سبک فعالیت جهان نوین آریا توانسته تا مشتریان را راضی نگه دارد.
امروز این شرکت به عنوان تنها واردکننده خودرو در کشور شناخته می شود که تعهدات خود را نسبت به مشتریان در بحث تحویل خودرو درست انجام می دهد و مشتری، خودروی پلاک شده تا در بازه کمتر از دو هفته از شرکت تحویل می گیرد. هستند افرادی که می گویند، این سبک از تحویل زودهنگام نوعی ضعف برای جهان نوین آریا است و اگر خودروهایش مشتری داشته باشد، باید صف فروش برای آن تشکیل شود. ولی می بینیم که در میان شرکت های واردکننده، نیسان توانسته رابطه صحیح عرضه و تقاضا را برقرار کند و وقتی وارد نمایندگی های این شرکت می شوید، می دانید که خودرو را در زمان مقرر به شما تحویل می دهند. اگر عرضه خودروهای نیسان از تقاضای آن بیشتر باشد، اولین ضعف در بخش بازار خودروهای کارکرده آن پدید می آید که تا به امروز اتفاق نیافتاده است. در دوره ای که ثبت سفارش خودروها بسته شده و یا برخی مشکلات گمرکی باعث می شود تا تعدادی از برندهای ژاپنی، کره ای و فرانسوی با تاخیرهای چند روزه و چند ماهه خودرو را به دست خریدار برسانند، نیسان توانسته همچنان رابطه صحیح عرضه و تقاضا را برقرار کند.
شاید فکر کنید که این یک متن تبلیغاتی است. ولی در این مدت وقتی پا به نمایندگی های این شرکت می گذاریم یا در نمایشگاه های خودرو به غرفه جهان نوین آریا سر می زنیم، خریداران هیچ وقت هنگام ثبت نام دغدغه تحویل خودرو را ندارند. این به خاطر این است که سبک کار جهان نوین آریا با تبلیغات و شعارهای آن همسو بوده و امروز برای مردم و مشتریان نیسان ثابت شده که در بحث تحویل قرار نیست که دلخوری پیش آید.
وقتی که جهان نوین آریا فعالیت خود را آغاز کرد، برخی انتقاد کردند که تعداد نمایندگی های آن کم است. امروز می بینیم که در کمتر از یکسال تعداد قابل توجهی از شعبه های جهان نوین آریا در در کشور راه اندازی شده است. عده ای انتقاد کردند که چرا این شرکت خودروهای مدل ۲۰۱۶ را وارد می کند. امروز می بینیم که عرضه مدل های ۲۰۱۷ چند ماهی است آغاز شده و نمی توان به آن ایرادی گرفت. در ماه های ابتدایی برخی انتقاد کردند که خودروهای با موعد تحویل بلند مدت ثبت نام می شود و گاهی تاخیر در تحویل رخ داده است. مشاهده کردیم که مدیران جهان نوین آریا به صورت جداگانه از مشتریان دلجویی کردند و در حال حاضر اگر فردی بخواهد خودرویی را با تحویل فوری دریافت می کند. عده ای هم به قیمت خودروهای نیسان انتقاد کردند و دیدیم که در این چند وقته افزایش قیمت آنچنانی برای خودروهای جهان نوین آریا رخ نداد و حتی برای برخی مدل ها با تغییر سال ساخت ۲۰۱۶ به ۲۰۱۷، قیمت خودرو ثابت ماند.
امروز جهان نوین آریا به عنوان نماینده رسمی نیسان ژاپن در ایران، خودروهای ایکس تریل و جوک با شرایط فروش نقدی و اقساطی با موعد تحویل ۵ روزه به صورت شماره گذاری شده به دست مشتری می رساند. این نشان می دهد که مدیران ارشد این شرکت و بخش های مختلف و کارمندان آن، سبک مارکتینگ جهانی را با مشتری برقرار کرده اند. صداقت در رفتار و راستی در عمل امروز باعث شده تا وقتی از یک جوک سوار یا ایکس تریل سوار در خصوص خودرویشان می پرسید، اول رضایت خود را از شرکت عرضه کننده بیان کنند. به گفته بسیاری از مالکان خودروهای وارداتی نیسان، کیفیت نیسان و فعالیت درست جهان نوین آریا، انتخاب درست را پیش روی بسیاری ار کراس اوور سوارها گذاشته است.
گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ،

15 Responses to “چرا نماینده نیسان خوشنام است؟”

 1. شماعی زاده گفت:

  یک متن کاملا تبلیغاتی برای شرکتی که قیمت محصولاتش خیلی بالا است و با رکود در فروش روبروست

 2. مسعود گفت:

  باور کنید مخاطبان هوشمندی دارید .
  اینکه الان اسب بخار با ایران خودرو بر سر پژو ۲۰۰۸ سر لج افتاده و مطلب مینویسه و همزمان با جهان نوین فالوده میخوره.

  • محمد مهدی تفضلی گفت:

   قیمت گذاری ۲۰۰۸ منصفانه نبود . مشکلی در مورد جهان نوین هست به ما بگید ما اطلاع رسانی می کنیم . ساعت دغدغه در خدمت شماست برای هرگونه اطلاع رسانی در مورد مشکلات شرکت ها

 3. امیر محمد گفت:

  سایت فقط شده تبلیغ جهان نوین آریا و نگین خورو.

 4. امیر محمد گفت:

  و بر ضد آسان موتور و اطلس و مدیران خودرو.مناسفم.قبلا اسب بخار خیلی بهتر بود

 5. سامان گفت:

  روز به روز اعتماد مخاطباتون نسبت بهتون کمتر میشه با این متن های تبلیغاتی
  قیمت نیسان جوک پارسال ۱۲۳ میلیون تومن در تحویل ۳۰ روزه بود که امسال شد ۱۳۸ میلیون تومن (یعنی ۱۵ میلیون تومن افزایش قیمت)
  در مورد X-trail هم به این خاطر افزایش قیمت نداد که انقدر بد و غیرواقعی قیمت گذاری شده بود که بازار نداشت و مجبور شد که قیمتش رو افزایش نده
  واقعا متاسف می شم وقتی جدیدا فیلم های بررسی و متن های سایتتون رو می خونم

  • محمد مهدی تفضلی گفت:

   سلام جوک سال گذشته با مدل ۲۰۱۶ بود و آپشن کمتری داشت الان مدل ۲۰۱۷ هست و ۲ آپشن بیشتر و تمام شرکت ها و قتی مدل جدید میاد افزایش قیمت دارد الانم قیمتش ۱۳۵ هست . با توجه به اینکه با بالا رفتن نرخ ارز همه وارد کننده ها افزایش داشتند .

   دیگه بازم خودتون میدونید

 6. سینا گفت:

  هرکی از هرچی تعریف میکنه که معناش زدوبند و تبلیغات نیست.خب یه درصدم احتمال بدیم واقعا اون چیز خوب بوده.سر ۲۰۰۸ انتقاد شد ولی عوضش فیلم سورن توربو یا هایما که ازون تعریف شد.همه جانبه نگاه کنیم این شکها رخ نمیده بنظرم.

 7. فرید گفت:

  من اصلاً از خدمات پس از فروش این شرکت یا خوب و بدیش خبر ندارم و احتمالاً اینم مثل چند تا دیگه از واردکنندگان خودروهای خارجی خوب باشه ولی توی آخرین رتبه بندی رضایت مشتریان شرکت های با بیش از ۱۰ نمایندگی به ترتیب ایرتویوتا، اطلس خودرو و آسان موتور انتخاب شده بودند. کاش نویسنده توضیح می داد که چه چیز جهان نوین نسبت به این سه تا شرکت برتر بوده که به جای آنها از این نوشته!
  در مورد استقبال از ایکس تریل قیمت خیلی بالاترش نسبت به خواهر دوقلوش (رنو کولیوس) روی فروشش تاثیر گذاشته و آمار فروش و تعداد توی خیابان هم کاملا معلومه!
  تعریف از یک شرکت خوب اشکالی نداره و خیلی هم خوبه ولی در کل لحن متن به خصوص پاراگراف آخر شبیه بروشورهای تبلیغاتیه.

 8. سعید گفت:

  یادمه چند وقت پیش اسب بخار یه مطلب در خصوص عدم وجود گارانتی رقابتی نیسان توی ایران منتشر کرد. بعد یه سری گفتن اسب بخار با نیسان دشمنی داره. الان که داره میگه توی بحث تحویل حرف اول رو میزنه، باز میگن داره تبلیغ میکنه. واقعا منتقدین به این متن سندی برای نقض این قضیه دارن؟

 9. پارسا گفت:

  همه ي ما ميدونيم جهان نوين نماينده ي رسمي نيست پس نگيم نمايندگي رسمي نيسان در ايران.هممونم ميدونيم كه قيمت گذاريش خيلي بد بوده و به همين دليل هم فروش خوبي رو تجربه نكرد و در مدتي قيمت x trail را به ۲۳۰ مليون رسوند در حالي كه رقيباي مستقيمش يعني كولئوس و اوتلندر (تيپ سه با هشت مليون تخفيف خريد نقدي)۲۰۰ و ۲۰۳ مليون بودن.به اين دليل بود ارين موتور و نگين خودرو از خود كمپاني خريد ميكنند ولي جهان نوين از واسطه در كويت.اگر هم خودرو ها را زود تحويل ميدهد و با پلاك قابل تقدير است ولي يكى از دلايلش پر بودن انبار هايشان به دليل فروش كمتر محصولاتشان نسبت به رقبا بوده(نه به خاطر كيفيت بلكه بخاطر قيمت بالا و تازه وارد بودن جهان نوين و كم اعتماد بودن مردم به شركت هاي تازه وارد به دليل تجربه ي نمايندگي هايي مانند افرا موتور و….)

  • حسین دلاور گفت:

   در بحث قیمت گذاری با شما موافقم. ولی طبق اعلام مدیر منطقه ای نیسان، جهان نوین آریا نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش نیسان در ایران است. شما می تونید به واحد ارتباطات نیسان ژاپن ایمیل بزنید و ازشون بخواید که نمایندشون رو توی ایران معرفی کنه. در تمام مکاتبات انجام شده توسط رسانه ها، جهان نوین به عنوان نماینده معرفی میشه. چه خوب بود که قبل از اعلام چنین نظری جداقل اخبار حدود دو ماه پیش رو دوره می کردید.

 10. مصطفی گفت:

  اگر شما میگید نماینده رسمی هست پس چرا هیچ اسمی از ایران در وبسایت خاورمیانه و جهانی نیسان برای وجود نماینده در کشور ما وجود نداره؟؟ جالب اینجاست حتی سوریه و لبنان و عراق هم براشون نماینده با اسم و پرچم کشورش هست اما هیچ چیزی از ایران گفته نشده! اگر هم میشه این ایمیل واحد ارتباطات نیسان ژاپن رو به ما هم بدین که ایمیل بزنیم

  • حسین دلاور گفت:

   اگر اخبار صنعت خودرو جهان و تحریم های دولت ترامپ رو دنبال کنید، کاملا در جریان قرار می گیرید. فقط کافی به سایت رسمی نیسان برید و در بخش کانتکت سوال خودتون رو بپرسید

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.