کارمانیا
مدیران خودرو

پیش فروش مجدد خودرویی که کامل نشده است!

پیش فروش مجدد خودرویی که کامل نشده است!
گروه خودروسازی سایپا در حالی قصد دارد تا پیش فروش مجدد کوییک را آغاز نماید که هنوز ساینا اتوماتیک به دست مشتریان نرسیده و نسخه های کوییک حاضر در نمایشگاه های خودرو با ضعف های جدی مونتاژ همراه هستند.

در متن خبر آغاز دور جدید پیش فروش کوییک عنوان شده که به دستور مدیرعامل جدید سایپا، پیش فروش کوییک چند هفته گذشته متوقف شده و محمدقاسم جهرودی خواستار این شده تا زمان ارتقا کیفی و امکاناتی این خودرو، پیش فروش جدیدی برای کوییک آغاز نشود. حال سوال اینجاست که امروز کوییک ارتقا کیفی و امکاناتی را تجربه کرده است؟
شواهد نشان می دهد که کوییک سایپا هنوز نتوانسته به نسخه واحد و نهایی برای عرضه رسمی برسد و نسخه های نمایشگاهی این خودرو ضعف های عجیبی دارند. در نمایشگاه خودرو مازندران، بندرعباس، تهران و کرمان، کوییک های حاضر از نظر مونتاژ خطاهای نابخشودنی را داشتند. در آخرین حضور کوییک در نمایشگاه های خودرو کشور، امکان بازدید و لمس کیفیت خودرو وجود نداشت و تنها می توانستید خودرو را از پشت شیشه های چرخ گردان ببینید. وقتی به جزئیات کوییک دقت می کردید، می دیدید که در اولین اشتباه، هنوز رو دری خودرو کامل نصب نشده و خارهای و گیره های اتصالی جدای از بدنه هستند. از طرفی سایپا اعلام می کند که بر روی کوییک و ساینا، سیستم دستگیره درب آسان بازشو را نصب کرده است. ولی واقعیت آن است که دستگیره های جدید خودروهای سایپا به قدری ناهماهنگ در جای خود قرار دارند و سفت هستند که به نظر می آید، همان دستگیره های قبلی خیلی بهتر از نسخه های جدید کار می کنند.
در اشتباه بعدی می بینیم که با توجه به تغییرات به نسبت جذاب برای سپر کوییک، این قطعه به صورت کج روی خودرو نصب شده و فاصله آن از یک طرف با چراغ و گلگیرها متفاوت با طرف دیگر است. در اتفاق عجیب بعدی، سایپا به خود زحمت نداده تا رودری های جدید این خودرو را با قالب های جدید تولید کند. اگر به رودری های عقب ساینا و کوییک نگاه کنید، هنوز جای دستگیره شیشه بالابر وجود دارد که در حال حاضر شیشه های عقب این خودرو به صورت برقی جابه جا می شوند. گویا مدیران سایپا با برند کوییک و ساینا اتوماتیک به خیابان سورنا تهران، خواستار این شدند تا شیشه های عقب خودرو بعد از تولید بر روی آن ها نصب شود و با اینکار هزینه های جاری تولید را کاهش داده اند!
این اتفاق نادر را می توان دستاورد صنعت خودرو کشور دانست که هنوز هیچ کمپانی معتبر جهانی هم نتوانسته به این سبک خودرویی را به مشتری بفروشد. پیش فروش کوییک برای بار دوم آن هم در شرایطی که هنوز خودرو نهایی نشده، نشان از حمایت های بی دریغ وزیر محترم صنعت معدن و تجارت است که در دولت جدید با افزایش تعرفه واردات خودرو برنامه دارد تا باز هم حمایت های بدون کارشناسی از دو خودروساز قدیمی را بیشتر کند.
به هر حال آن چه که بر اساس شواهد مشخص است، روز سه شنبه در حالی که مشتریان در صف خرید کوییک قرار می گیرند، مهندسان سایپا در آن فکر هستند که آیا خودرو فعلی را اصلاح کنند و یا با همین مشخصات ناامیدکننده به دست مشتریان برسانند؟


حسین دلاور- گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۲۴ دی ۱۳۹۶ | ۹:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،

5 Responses to “پیش فروش مجدد خودرویی که کامل نشده است!”

 1. سعید گفت:

  خوب نخرند.یه ماشین دیگه تو این رنج قیمت بخرند.کسانی که ماشین ندیده را صف می بندند حقشان است.خوب دولت هم می بینه ترفندهاش می گیره پس همین شیوه را ادامه میده

 2. جواد گفت:

  با این همه مشکلات مونتاژ و نصب قطعات کج ! که بیشتر خطای انسانی یا ماهر نبودن کارگرای این بخشا رو نشون میده ،بهونه ی حمایت دولت از خودروسازا برای اینه که این کارگرا بیکار نشن !!!!

 3. حمیدرضا گفت:

  وقتی ملت مثل “آهو” برای خریدش صف میکشن اونم با قیمت ۴۲ میلیون!چرا نفروشن؟!اصن مگه ملت میفهمن این ماشینم مشکل هم داره؟!
  حاضرم باهاتون شرط ببندم!همین الان اگه شما بیای درباره مشکل اکسل عقب سورن توی دنده عقب,یا مشکل برق کشی تیبا,یا مشکلات مونتاژی پژو پارس های سایت ایران خودرو تهران صحبت کنید,تک تک خریداران این خودرو ها سریعا علیه شما موضع میگیرن و فک میکنن که فراری سوار میشن!و انواع و اقسام فحش و ناسزا و تهمت رو هم به شما میزنند!
  قطعا عجیب غریب مردم جهان ایرانی ها هستند!نه قوم مایا!

 4. امین گفت:

  حسین جان، از مقاله ارزنده شما تشکر می کنم بویژه در قسمت آخر که حمایت بی چون و چرا و بی دریغ آقایان صنعت معدن و تجارت به بهانه حمایت از تولید داخل را بیان نمودید. شما انسان عادل و دلسوز این جامعه هستید. با تشکر فراوان

 5. مرتضی گفت:

  {{ خب خوبه ESP ایناشم بذاریم بعد از خط تولید یهو با نسخه قبلی باهم بیرون بیان که هزینه ها کم بشه }} ( اخه همه هزینه ها برای توئه !)

  به زودی در خط تولید های سراسر کشور !

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.