کارمانیا
مدیران خودرو

پژو ۳۰۸ نسخه‌ی ۲۰۱۸ معرفی شد

پژو 308 نسخه‌ی 2018 معرفی شد
پژو ۳۰۸ با فیس‌لیفت سال ۲۰۱۸ رسما رونمایی شد. این خودرو برای عرضه در سال آینده، با تغییر چهره مواجه خواهد بود و احتمال حضور آن در ایران نیز، وجود دارد.
اولین سری پژو ۳۰۸، زمانی معرفی شد که مدل ۲۰۶ و جانشین آن، ۲۰۷؛ مهم‌ترین محصول این برند بودند.
به گزارش زومیت در سال ۲۰۰۷، مدل ۳۰۸، صرفا یک هاچبک ساده و اندکی بزرگ‌تر از ۲۰۷ بود، ضمن اینکه جایگزین مدل ناموفق ۳۰۷ محسوب می‌شد، اما این خودرو، خیلی زود مورد توجه بازار قرار گرفت و در تیپ‌های بدنه‌ی مختلف، از جمله سدان و استیشن، تکمیل شد. مدل‌های جذاب و اسپرت ۳۰۸CC و RCZ هم، روی پلت‌فرم ۳۰۸ و با تکیه بر فناوری‌های آن ساخته شدند.
تاکنون، ۲ نسل از پژو ۳۰۸ عرضه شده‌اند که موفقیت تجاری این مدل را نشان می‌دهد، چراکه با گذشت بیش از ۱۰ سال، با دگرگونی‌های متعددی روبرو نبوده است. سری دوم ۳۰۸ که از سال ۲۰۱۳ فروخته می‌شود، تا کنون بیش از ۷۶۰ هزار دستگاه، تولید داشته است و فعلا مهم‌ترین محصول در سبد پژو، به حساب می‌آید.
پژو 308 نسخه‌ی 2018 معرفی شد
مدل ۳۰۸، امروزه یکی از پرفروش‌ترین محصولات شرکت پژو است. این خودرو در سه تیپ بدنه‌ی هاچبک استاندارد، هاچبک GTi و تورینگ (استیشن) عرضه خواهد شد و علاوه بر ظاهر، در پیشرانه و قوای فنی هم، تفاوت‌هایی با مدل فعلی، خواهد داشت. قرار است آخرین سطح فناوری‌های پژو که در شاسی‌بلندهای ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ وجود دارند، روی ۳۰۸ به صورت استاندارد، عرضه شود و یا قابل سفارش باشد.
پیشرانه‌های جدیدی برای پژو ۳۰۸ در نظر گرفته شده است که قوی‌ترین آنها، برای خودرویی از برند پژو در این کلاس، سابقه نداشته است. از سویی دیگر، خودروهای آینده‌ در اتحادیه اروپا، ملزم به رعایت استاندارد محیط زیستی یورو ۶ خواهند بود که این موضوع، در محصولات جدید پژو، خصوصا سری پیشرانه‌های دیزلی این شرکت رعایت خواهد شد.
پژو 308 نسخه‌ی 2018 معرفی شد
مهم‌ترین دستاورد فنی پژو در مدل ۳۰۸، استفاده از پیشرانه‌ی دیزلی BlueHDi با کد ۱۳۰ S&S است. این موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری، با قدرت ۱۳۰ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر که از دور موتور ۲۰۰۰ دور بر دقیقه در اختیار راننده خواهد بود، میانگین مصرف ۵ لیتر گازوئیل استاندارد اروپا در ۱۰۰ کیلومتر را به همراه خواهد داشت. میزان گاز دی‌اکسید کربن تولیدی ۳۰۸ با این پیشرانه، ۱۵۴ گرم بر کیلومتر خواهد بود که برای یک پیشرانه‌ی دیزل با این مشخصات، بسیار خوب است. فناوری کاهش آلودگی کاتالیز هوشمند خروجی (selective catalytic reduction) که به اختصار SCR گفته می‌شود، نقش مهمی در کاهش آلایندگی پیشرانه‌های پژو داشته است.
پژو 308 نسخه‌ی 2018 معرفی شد
نسخه‌ی استاندارد بنزینی ۳۰۸ هم، با بهینه‌سازی پیشرانه مواجه خواهد بود. موتور ۳ سیلندر ۱.۲ لیتری، همچنان ۱۳۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت و با گشتاور ۲۳۰ نیوتن‌متر از دور موتور ۲۳۰۰ دور بر دقیقه، عمل خواهد کرد. مصرف سوخت این مدل، اندکی کاهش پیدا کرده است و با بهینه‌سازی سیستم توربوشارژر و استفاده از فناوری SCR، گاز دی‌اکسید کربن کمتری تولید می‌کند. پژو ۳۰۸ با این پیشرانه‌ی بنزینی، ظرف ۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت را در اختیار می‌گذرد. میانگین مصرف سوخت این مدل، ۴.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.
پژو ۳۰۸، برای علاقه‌مندان پیشرنه‌های دیزلی و دوست‌داران مدل‌های اسپرت، پیشرانه‌ی ۲ لیتری BlueHDi را در نظر گرفته است که قدرت ۱۸۰ اسب بخار را در دور موتور ۳۷۰۰ دور بر دقیقه و گشتاور جالب توجه ۴۰۰ نیوتن‌متر را در دور موتور ۲۰۰۰ دور بر دقیقه ارائه می‌کند. این مدل به لطف استفاده از توربوشارژ جدید، در زمانی حدود ۸.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و به طور میانگین، فقط ۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر، مصرف گازوئیل خواهد داشت.
پژو 308 نسخه‌ی 2018 معرفی شد
طبق معمول، قدرتمندترین نسخه‌ی ۳۰۸، مدل GTi خواهد بود که با پیشرانه‌ی توربوشارژ ۱.۶ لیتری، قدرت باورنکردنی ۲۷۰ اسب بخار و گشتاور ۳۳۰ نیوتن‌متر را به همراه دارد. بیشترین قدرت این نسخه از ۳۰۸، در دور موتور ۶۰۰۰ دور بر دقیقه حاصل می‌شود، اما نهایت گشتاور از دور موتور ۱۹۰۰ دور بر دقیقه، تولید خواهد شد. این خودرو، برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، به ۶ ثانیه زمان احتیاج دارد و نهایت سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت را ممکن خواهد کرد. میانگین مصرف سوخت ۳۰۸ GTi، میانگین ۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده است اما با سرعت ثابت در بزرگراه، ۴.۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر، خواهد بود.
پژو 308 نسخه‌ی 2018 معرفی شد
فناوری‌های ایمنی و کمکی در ۳۰۸، بیشتر از گذشته و بسیار کارآمد هستند. ترمز خودکار و کروزکنترل هوشمند، در این مدل وجود خواهد داشت. حفظ خودرو بین خطوط و تشخیص اجسام و افراد در نقاط کور هم، برای خریدار ۳۰۸ قابل سفارش خواهد بود، ضمن اینکه پارک خودکار نیز، بهتر از گذشته عمل می‌کند. فاصله‌ی مجاز با توجه به سرعت، تشخیص داده می‌شود و پس از هشدار به راننده، با ترمز اضطراری، همراه خواهد شد. سیستم ترمز هوشمند ۳۰۸، در سه سطح عمل می‌کند. تشخیص احتمال برخورد با دیگر خودروها در سرعت ۵ تا ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت، جلوگیری از برخورد با اجسام و خصوصا دیگر خودروهای بدون حرکت در ترافیک یا پارک‌شده در سرعت‌ کمتر از ۸۰ کیلومتر بر ساعت و همچنین تشخیص انسان‌ها و عابرین پیاده در سرعت کمتر از ۶۰ کیلومتر بر ساعت، سه مرحله‌ی عملکرد سیستم ترمز خودکار در این خودرو، خواهد بود.
پژو 308 نسخه‌ی 2018 معرفی شد
مهم‌ترین تغییرفضای داخلی ۳۰۸ نسبت به مدل‌های قبل، شامل نمایشگر لمسی ۹.۷ اینچی می‌شود که علاوه بر دسترسی به سیستم پخش چندسانه‌ای و هماهنگ با اندروید اتو، اپل کارپلی و میرر لینک، با ناوبری ماهواره‌ای و هشدارهای سفر، مثل پیش‌بینی آب و هوا؛ به خوبی عمل می‌کند.
آپشن‌های قابل سفارش در پژو ۳۰۸ شامل نمایش اطلاعات روی شیشه (Head-Up Display)، نرم‌افزار کنترل اطلاعات فنی پژو موسوم به i-Cockpit ، دوربین پارک، رادار ۳۶۰ درجه، پوشش چرم برای صندلی‌ها، کامپیوتر سفر و نرم‌افزار ناوبری تام‌تام و رینگ‌های اسپرت ۱۶ تا ۱۸ اینچ در طرح‌های مختلف می‌شود.
پژو 308 نسخه‌ی 2018 معرفی شد
آستانه‌ی قیمت پژو ۳۰۸ هاچبک، ۲۱ هزار دلار خواهد بود که با پیشرانه‌ی ۱۳۰ اسب بخار و جعبه‌دنده‌ی دستی همراه است. مدل تورینگ که به نام ۳۰۸ SW شناخته می‌شود، در ارزان‌ترین نسخه؛ به قیمت ۲۴ هزار دلار فروخته خواهد شد. مدل ۳۰۸ GTi با پیشرانه‌ی توربوشارژ ۲۷۰ اسب بخار و آپشن‌های نسبتا کامل، حدود ۳۷ هزار دلار قیمت خواهد داشت که همراه با نسل جدید جعبه‌دنده‌های اتوماتیک و ۸ سرعته‌ی پژو، ارائه می‌شود.

زمان ارسال پست: ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.