کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

پایان جدال همیشگی انتقال سند خودرو

پایان جدال همیشگی انتقال سند خودرو
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت که طبق نظر تفسیری این کمیسیون نقل و انتقال خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی ثبت شود.
بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کمیسیون اصل نود در جلسه امروز(یکشنبه) اختلاف نظر بین نیروی انتظامی و سردفتران را مورد بررسی قرار داد که آیا نقل و انتقال خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی انجام شود یا نیروی انتظامی؟

وی افزود:‌ در جلسه امروز پس از اظهارات نمایندگان نیروی انتظامی و سردفتران و نمایندگان موافق و مخالف نظر تفسیری کمیسیون مراجعه به دفاتر اسناد رسمی برای ثبت انتقال خودرو باید الزامی شود .

نماینده مردم شیراز در مجلس اضافه کرد: نکته‌ای که نیروی انتظامی پیش از این عنوان می کرد این بود که دغدغه مردم افزایش هزینه ثبت نقل و انتقال خودرو است در حالی که ثبت آن چه در نیروی انتظامی چه در دفاتر اسناد انجام شود باید مالیات پرداخت شود و این مصوبه کمیسیون به معنی افزایش هزینه نقل و انتقال نیست.

پارسایی در پایان گفت:‌ در صورتی که هزینه نقل و انتقال خودرو زیاد است این موضوع باید از طریق اصلاح قانون مالیات مورد تجدیدنظر قرار گیرد.

زمان ارسال پست: ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۹ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

2 Responses to “پایان جدال همیشگی انتقال سند خودرو”

 1. کیان گفت:

  وقتی نیروی انتظامی سند می زند حتما باید یکی آن را تائید کند و پول هنگفتی بابت تائید گیرش بیاید
  نمی دونم یعنی چی؟
  بهتر است شماره حسابی اعلام شود و مردم به دفترخانه ها کمک کنند این که بهتره
  یعنی کمیسیون مرجع است؟

 2. محمد گفت:

  **پارسایی در پایان گفت:‌ در صورتی که هزینه نقل و انتقال خودرو زیاد است این موضوع باید از طریق اصلاح قانون مالیات مورد تجدیدنظر قرار گیرد.***

  یعنی به ما ربطی نداره خود مردم برن دنبالش ما فقط بدترین حالت ممکن رو در نظر میگیریم.

  سرانجام اسب بخار حرفش درست دراومد اقا بیزحمت یه خبر هم درخصوص برداشتن گمرکی و عوارض شهرداری و …. برای خودروهای وارداتی بزنین شاید مجلس کمیسیون بگیره:)))

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.