کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

وقتی در رانندگی جاده ای،ناگهان دنده عقب را انتخاب می کنید + ویدیو

وقتی در رانندگی جاده ای،ناگهان دنده عقب را انتخاب می کنید + ویدیو
زمانی که فورد Ranger با سرعت ۴۰ مایل بر ساعت دنده عقب می‌گیرد چه اتفاقی می‌افتد!

سابق بر این خودرویی معمولی مدرن با گیربکس اتوماتیک را در‌حال حرکت در دنده عقب قرار داده بودیم، به جز فعال شدن دوربین و سنسور دنده عقب، اتفاق خاصی نیفتاده بود. نه انفجاری و نه خورد شدن دنده‌ای!
ولی امروز ویدئوی مشابهی برایتان تهیه کرده‌ایم که این بار یک پیکاپ قدیمی فورد Ranger را در شرایط مشابه قرار می‌دهیم که گیربکسی دستی دارد. دیدنی‌تر خواهد بود!
دوستان ما در کانال Cars Daily YouTube می‌خواهند به دنیا نشان دهند که اگر خودروی در حال حرکتی را که هیچ سیستم حمایتی برای گیربکس ندارد را در دنده عقب قرار دهیم واقعا چه اتفاقی خواهد افتاد.
شما خواهید دید که Ranger با سرعت ۴۰ مایل یا حدوداً ۶۴ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند که راننده اولین تلاش خود برای دنده عقب را انجام می‌دهد.
ظاهراً کار ساده‌ای نخواهد بود، زیرا گیربکس در مقابل نابود شدن مقاومت خواهد کرد. به هر حال، وقتی سرعت موتور و گیربکس یکی شد Ranger به حرکت رو به جلو در دنده عقب ادامه می‌دهد، در حالی که چرخ‌های عقب در جهت خلاف حرکت خودرو می‌چرخند. در نهایت، خودرو کاملاً می‌ایستد و چرخ‌های عقب دارای کشش خواهند شد. زمانی که خودرو با چرخ‌هایی دود کرده به عقب می‌رود، دنده یک و تخت گاز به سمت جلو در دستور کار قرار می‌گیرد و Ranger به سمت جلو حرکت می‌کند.
صادقانه بگوییم، از اینکه هیچ اتفاق عجیبی رخ نداد شگفت زده شدیم. هیچ دنده‌ای از خودرو به بیرون پرتاب نشد و احتمالا بیشترین صدمه به لاستیک های عقب وارد شد. البته اگر این کار را بارها انجام دهید مسلما گیربکس از کار خواهد افتاد و البته نیاز به تذکر ما نیست…این کار را با خودروی خود انجام ندهید.

سیاوش مرادی
گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر, تلویزیون | تگ ها: ،

3 Responses to “وقتی در رانندگی جاده ای،ناگهان دنده عقب را انتخاب می کنید + ویدیو”

  1. حسام گفت:

    یکبار برای همیشه این داستان رو تموم کردن :))

  2. کامبیز گفت:

    جالب بود

  3. محمد گفت:

    دمش گرم واقعا برام سوال بود

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.