فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

واکنش معاون قوه قضاییه به معاون وزیرصنعت / عدم اجرای رای دیوان از مصادیق فساد و جرم است

واکنش معاون قوه قضاییه به معاون وزیرصنعت:

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به بی توجهی برخی از مدیران به رای دیوان عدالت اداری گفت: کشمکش های موجود بر سر قوانین واردات خودرو، وضعیت نابسامانی را برای فروشنده ها و خریداران خودروهای وارداتی رقم زده است.

به گزارش ایرنا، محمدباقر الفت گفت؛ اجرا نکردن رای دیوان عدالت اداری را از مصادیق فساد دانست. وی افزود: بی توجهی به جرم انگاری در قانون، به فساد و انحراف از قانون منجر می شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اظهارکرد: اگر قانونگذار به مقوله جرم انگاری توجه نکند، تصویب قانون هیچ ارزشی ندارد و عمل نکردن به قانون مصداق جرم محسوب می شود که طبق قانون باید با آن برخورد قضایی شود.
الفت افزود: هیات وزیران به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت، مصوبه‌هایی را در خصوص تعرفه خودروهای وارداتی به تصویب رساندند که موجب طرح شکایت در دیوان عدالت اداری برای صدور دستور موقت مبنی بر منع اجرای مصوبات هیات وزیران در قسمت تعیین و وصول عوارض از خودروهای وارداتی شد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: دیوان عدالت اداری پس از بررسی شکایت اعلام کرد توقف اجرای مصوبه هیات وزیران با توجه به تحمیل هزینه‌های سنگین اقتصادی بر بازار و واردات خودرو ضرورت دارد.
وی با اشاره به بی توجهی برخی از مدیران به رای دیوان عدالت اداری گفت: کشمکش های موجود بر سر قوانین واردات خودرو، وضعیت نابسامانی را برای فروشنده ها و خریداران خودروهای وارداتی رقم زده است.
الفت درباره عدم اجرای دستور موقت دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف عملیات اجرایی تعرفه واردات خودرو مصوب دی‌ماه هیات دولت توسط برخی مدیران اجرایی گفت: عدم جرم انگاری در قانون و التزام نداشتن برخی مدیران به این دستور و رای صادره شده باعث شده است تا با بستن سامانه ثبت سفارش خودرو مبالغ هنگفتی نصیب برخی افراد شود که این موضوع از مصادیق فساد است.
این مقام قضایی با بیان اینکه نپذیرفتن رای دیوان عدالت اداری، یعنی نپذیرفتن رای مرجع صلاحیت دار و تمکین نکردن از آراء محاکم قانونی و ذیصلاح، اضافه کرد: کسانی که به رای قانون عمل نمی کنند، باید شناسایی شوند و مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.
وی اظهارکرد: قوه قضاییه در این موضوع ورود و علاوه بر دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل کشور نیز در این خصوص گزارش های مفصلی ارایه کرده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: متخلفان از قانون به دلیل اینکه سود مالی سرشاری نصیب شان می شود مانع اجرای دستور دیوان عدالت اداری می شوند و در مقابل احکام دادگاه ها ایستادگی می کنند.

زمان ارسال پست: ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ | ۴:۱۱ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

3 Responses to “واکنش معاون قوه قضاییه به معاون وزیرصنعت / عدم اجرای رای دیوان از مصادیق فساد و جرم است”

 1. مجيد گفت:

  خوب الان نتيجه؟!

 2. مجید گفت:

  خب دیوان اگه مرجع ذیصالاح برا این حکمه چرا بصورت قطعی حکم کتبی نمیده تا غایله فیصله پیدا کنه؟

 3. دانی گفت:

  آخه این چه وضعی !!
  بعد از چند سال پس انداز کردن و خرده خرده جمع کردن و گرفتن وام میخواستم یه ماشین خوب بگیرم که هرکی هرکی شد
  واقعا به حال این مملکت و مردمش باید گریست
  پس چرا قوه قضاییه نمیتونه حکم دیوان رو از دولت بخواد پس کی اقایان مدیری که جلوی اجرای حکم رو گرفتن و آب به اسیاب مافیای واردات خودرو میریزن تحت تعقیب قرار نمیگیرن؟
  اصلا این اقایان جواب گو خواهند بود؟

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.