کارمانیا
مدیران خودرو

همکاران چینی خودروسازان دولتی، نیاز به تقویت دارند

مونتاژکاران خودرو تخلف می کنند؟
این روزها برندهایی چون چانگان، زوتی، هایما، دانگ فنگ، برلیانس و… از کشور چین به عنوان شریک تجاری خودروسازان دولتی ایران شناخته شده اند.

همکاری این چینی ها با خودروسازان دولتی در ایران باعث شده تا سهم فروش آن ها از بازار ایران بالا باشد و از طرفی شرکای ایرانی هم بتوانند بحث داخلی سازی خودروهای چینی را با سرعت بیشتری جلو ببرند. اما مسئله ای که امروز در بازار خودرو قابل لمس است، تامین قطعات نه چندان قوی شرکای چینی خودروسازان دولتی است. مشتریان به واسطه شناخت و اطمینان نسبی که از خودروسازان دولتی دارند، به امید تامین قطعات بالا و فروش بیشتر به سراغ محصولات چینی آن ها می روند. اما در واقعیت گاهی نتیجه معکوس در برخورد با این خودروها دیده می شود. در حال حاضر طبق بررسی های انجام شده، خودروسازان خصوصی با شرکای چینیشان به مراتب در بحث خدمات و قطعات محصولات چینی بهتر عمل کرده اند و این دولتی ها هستند که هنوز برای تامین قطعات رایج خودروهای چینی، کاستی را تجربه می کنند. گزارش های ISQI نشان می دهد که رضایت مشتریان از خودروسازان خصوصی چینی بیشتر از خودروسازان داخلی با محصولات چینی است.

زمان ارسال پست: ۰۱ آبان ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.