کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

هشدار پلیس راهور نسبت به خروج کودکان از سا‌نروف خودروها

 هشدار پلیس راهور نسبت به خروج کودکان از سا‌ن‌روف خودروها

سرهنگ جبارزاده با تاکید بر اینکه عدم‌تعیین جریمه برای معضل جدید خروج کودکان از سان روف بیانگر نبود خطر در این زمینه نیست، به تشریح خطرات ناشی از این اقدام پرداخت.

به گزارش خانه ملت، سرهنگ مسعود جبارزاده در واکنش به هشدار پلیس نسبت به نحوه استفاده کودکان از سان روف در خودروها گفت: این یک توصیه پیشگیرانه در جهت تامین امنیت و سلامت کودکان بوده است، چرا که در فصل تابستان بیشتر شاهد خروج آنها در حالت ایستاده از سانروف خودروهای در حال حرکت هستیم.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: هم‌اکنون که هوا رو به گرم شدن است، والدین باید مراقب باشند که کودکانشان سر یا دست خود را چه از طریق سان روف و چه پنجره کنار خودرو خارج نکنند، چرا که این احتمال وجود دارد که حتی در هنگام حرکت با خودروهای اطراف یا موتورسیکلت‌ها برخورد عرضی داشته و صدمات جدی را به همراه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه تعیین جریمه همیشه بیانگر وجود یا عدم وجود خطر نیست خاطرنشان کرد: پلیس پیوسته در چارچوب قانون حرکت می‌کند و نمی‌تواند حتی یک گام جلوتر از قانون حرکت کند و در شرایط کنونی نیز برای این معضل جدید جریمه‌ای در نظر گرفته نشده است.

سرهنگ جبارزاده یادآورشد: پلیس برای موارد جدید از کانال هشدارهای آموزشی ورود پیدا کرده و خطرات احتمالی را گوشزد می‌کند، ضمن اینکه در این زمینه حوادثی هم وجود داشته که موجب می‌شود پلیس در این خصوص به ارائه توصیه‌های لازم بپردازد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، تصریح کرد: قرار بر این نیست که پلیس بعد از افزایش تعداد حوادث به ارائه برنامه‌های پیشگیرانه یا هشدارهای آموزشی مبادرت ورزد، بنابراین در این شرایط هم باید از بروز خطرات احتمالی پیشگیری کرده و حتی از بروز یک حادثه جبران‌ناپذیر نیز جلوگیری به عمل آوریم.

زمان ارسال پست: ۲۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

2 Responses to “هشدار پلیس راهور نسبت به خروج کودکان از سا‌نروف خودروها”

  1. میثم گفت:

    جالبه! سگی که فقط توی ماشین نشسته رو ببینن جریمه میکنن و به بدترین شکل ممکن رفتار میکنن بعد بچه سرشو از سانروف ببره بیرون هنوز هیچ جریمه ای واسش در نظر نگرفتن!

    «مطمئنن کسی که ما رو جهان سومی خطاب کرد، بیشتر از ۳ بلد نبوده بشماره»

  2. معراج گفت:

    اینو اخیرا زیاد میبینم تو خیابون! واقعا احساس خطر میکنه آدم با روحیات خشنی که مردم ما دارن انصافا نمیشه تذکر داد طرف فکر میکنه داره درحق بچه اش لطف میکنه! واقعا گاهی دعوا کردن و تشر ملایم به بچه خیلی بیشتر به نفعشه تا وا دادن اینجا هم ما ایرانی ها نشون دادیم جزیره های خودمختاریم و نمیتونیم از هرچیزی به شکل صحیح و درستش استفاده کنیم متاسفانه فقط سانروف هم نیست و شیشه عقبو میدن پایین بچه تا کمر میره بیرون! یا خانومهایی رو دیدم که با بچه نوزاد درآغوش بدون بستن کمربند میشینن رو صندلی جلو!!! البته ول کردن بچه ۲-۳ ساله رو صندلی جلوی ماشین هم از همین دست حرکاته باید بفهمیم که بچه کیف و کوله نیست همینجوری ولش کنیم رو صندلی! تو کانادا اقوام میگن تا صندلی بچه رو ماشین نصب نشه و تایید پلیس رو نگیری بیمارستان بچه و مادرشو مرخص نمیکنه ای کاش اینجا هم اجباری بشه بعضی مسائل

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.