کارمانیا
مدیران خودرو

هشدار جدی ایران خودرو؛ حواله پژو۲۰۰۸ قابل خرید و فروش نیست

اطلاعیه ایران خودرو : فریب نخورید / سوء استفاده برخی از شرکتها از پژو 2008
گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد امتیاز ثبت نام در طرح پیش فروش خودرو پژو۲۰۰۸ به هیچ عنوان قابل خرید و فروش نیست و زمینه بروز مشکلات را در صورت انتقال حواله ها به وجود خواهد آورد.
به گزارش ایکوپرس، استقبال چشمگیر از نخستین مرحله عرضه محصول جدید شرکت مشترک ایران خودرو و پژو، “ایکاپ” باعث شد تا عده ای از افرادی که موفق به ثبت نام در این طرح شده اند، امتیاز خود را در معرض فروش در قبال دریافت مبلغی بیشتر از وجه پرداختی قرار دهند، در حالی که امکان این امر وجود ندارد و از سوی ایران خودرو نیز به هیچ وجه تائید نمی شود.
ایران خودرو پیش از اجرای طرح پیش فروش در برنامه های اطلاع رسانی و تبلیغاتی خود بارها اعلام کرده که امکان صلح در خصوص پژو۲۰۰۸ وجود ندارد، به این معنا که متقاضیان ثبت نام در پیش فروش پژو۲۰۰۸ نمی توانند امتیاز و حواله خود را به شخص دیگری واگذار کنند؛ این اقدام صورت گرفت تا مشتریان و متقاضیان اصلی و واقعی برای خرید این محصول اقدام به ثبت نام کنند.
با این وجود و پس از عرضه محصول جدید ایران خودرو در برخی وب سایت ها و اپلیکیشن های خرید و فروش مشاهده شد که برخی خریداران حواله ثبت نامی خود را در معرض فروش قرار داده اند؛ با توجه به اینکه امکان صلح در این طرح وجود ندارد، فروشندگان شیوه وکالتنامه ای را برای این انتقال در نظر گرفته اند؛ حال آنکه این وکالت حتی در صورت ثبت قانونی و محضری نیز بدون دخالت، اطلاع و تائید ایران خودرو به عنوان طرف اصلی قرارداد فروش محصول تنظیم می شود و ایران خودرو هیچگونه مسئولیتی در قبال تحویل خودرو به فرد خریدار ندارد.
لازم به ذکر و تاکید است که محصولات عرضه شده در زمان مقرر فقط و فقط به شخصی تحویل داده می شود که مشخصاتش در سایت فروش ایران خودرو درج شده است. با توجه به اینکه در طرح پیش فروش پژو۲۰۰۸ سود انصراف نیز پیش بینی شده است، صاحب حواله می تواند قبل از رسیدن موعد تحویل خودرو به ایران خودرو مراجعه کرده و با ارائه اسناد و مدارک شخصی نسبت به فسخ قرارداد اقدام کرده و اصل پول واریزی و سود حاصل از آن را دریافت کند. این فرآیند می تواند بدون کوچکترین اطلاع فرد خریدار حواله صورت گیرد و عملا زمینه کلاهبرداری را فراهم سازد.
از این رو و با توجه به شرایط اعلام شده؛ گروه صنعتی ایران خودرو به صراحت اعلام می کند که حواله و امتیازهای عرضه شده در طرح پیش فروش محصول پژو۲۰۰۸ به هیچ عنوان قابل خرید و فروش نیستند و از هموطنان نیز می خواهد تا نسبت به این موضوع هوشیار باشند.

زمان ارسال پست: ۰۴ تیر ۱۳۹۶ | ۲:۴۷ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

4 Responses to “هشدار جدی ایران خودرو؛ حواله پژو۲۰۰۸ قابل خرید و فروش نیست”

 1. .... گفت:

  یک جوری ایران خودرو در مورد پژو ۲۰۰۸ وارداتی-مونتاژی رفتار می کنه که انگار بوگاتی شیرون داره تولید می کنه خخخخخخ

 2. آریا گفت:

  از نظر حقوقی، برای واگذاری حواله فقط میشه صلح کرد
  در مورد وکالت هم چون قرارداد فروش هستش، ۲ طرف داره، فروشنده (ایران خودرو) و خریدار (دلال محترم)، خریدار حواله به عنوان طرف سوم وارد میشه و فروشنده (ایران خودرو) می تونه قانونا اون شخص ثالث رو نپذیره ( و در خواست فسخ قرارداد یا صلح کنه که خب که گفتم صلح نداره)
  حرف ایران خودرو در مورد کلاه برداری هم درسته، چون فقط فروشنده خریدار حواله رو می شناسه و لا غیر ( به استثتا فوت خریدار حواله که موضوع ارث و انحصار وراثت پیش میاد که از موضوع ما خارجه)
  دلال های محترم این مورد را با خرید و فروش حواله رنو ساندرو استپ وی کاملا اشتباه گرفتند؛ توی پیش فروش ساندرو، حواله ها صلح داشت ولی رایگان نبود، به زبان ساده، پارس خودرو خودش را در درآمد حواله بازی ها، شریک می کرد و همین هم شد که خود روی ۵۲ میلیونی تا ۶۵ معامله می شد و صدای همه تا نماینده های مجلس و وزارت صنعت هم در آمد.
  ولی این دفعه قرارداد ایران خودرو، قرارداد غیر قابل انتقال به غیر هستش، مثل وام های ازدواج که شما نمی تونی قرارداد رو به دیگری واگذار کنی (به جز اون شرایط ارث که حالت خاصه)

 3. هومن گفت:

  طبق قانون ایران خودرو و یا هر نهاد و سازمان دیگری موظف است تمام امورات مربوط به شخصی را که از فرد اصلی وکالت دارد انجام دهد. یعنی ایران خودرو موظف است خودرو را به شخصی که آن را وکالتی خریده است تحویل دهد. این حرف های خنده دار چیست؟!‌خود ایران خودرو هم این مسئله را خوب می داند. به همین خاطر است که هیچ فردی موفق به ثبت نام نشد مگر خود ایران خودروئی ها و ماشین با وکالت براحتی قابل انتقال می باشد. ایران دروغ ها نخ نما شده است.

 4. امین گفت:

  مردم همیشه در صحنه هر چی رو گرون میکنن بیشتر مصر میشن تا اون جنس رو بخرن . برین تا ۲۰۰۸ هم تموم نشده با کله ثبتنام کنین واسه خریدش تا قیمتش سر به فلک بکشه

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.