کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

هشدار انجمن صنفی واردکنندگان خودرو در مورد شیوه های تخلف در این بازار

هشدار انجمن صنفی واردکنندگان خودرو در مورد شیوه های تخلف در این بازار
به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی کارفرمایی وارد کنندگان خودرو ،انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با صدور اطلاعیه ای، نسبت به بهره گیری برخی شرکت های متفرقه از شیوه های جدید کلاهبرداری هشدار داده و خواستار برخورد نهادهای قضایی و انتظامی با این موضوع شد.
در این اطلاعیه انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با اشاره به اینکه یکی از دلایل و ضرورت های تاسیس این انجمن، ایفای حقوق شرعی و قانونی اعضا ، صیانت و حمایت از حقوق بنیادین عرضه کنندگان و مصرف کنندگان حوزه خودرو و نیز ایجاد فضای شفاف و کارا در حوزه خودرو بوده، تاکید شده است: مهمترین عامل تاثیرگذار در فروش خودروهای وارداتی، تامین اطمینان مشتریان در این بازار است که در این میان، پرهیز از تبلیغات گمراه کننده و شفافیت در قراردادها و بیان وعده ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
“بر این اساس، پیرو اقدامات متقلبانه برخی شرکت های گمنام که موجبات نارضایتی مشتریان را فراهم آورده، انجمن صنفی کارفرمایی وارد کنندگان خودرو به عنوان نهاد احقاق حقوق مردم در بحث واردات خودرو و حامی حقوق مصرف کنندگان در تلاش جهت حمایت از مصرف کنندگان این حوزه برآمده است .”
در ادامه این اطلاعیه با اشاره به اقدامات و تبلیغات فراوان این شرکت های فاقد پشتوانه که مخالف با موازین شرعی و رویه های موجود در بازار خودرو کشور می باشد، آمده است: این شرکت ها در حالی با بیان وعده های فریبنده، خریداران را اغوا کرده اند که اقداماتی چون تعیین سود قطعی توسط این شرکت ها یکی از نمونه های اقدامات غیرشرعی آنها بوده که در عین حال، خلاف مقررات و تاکیدات بانک مرکزی هم محسوب می‌شود.
این نهاد مشهور در حوزه خودروهای وارداتی همچنین با اعلام اینکه چنین شرکت هایی اغلب خودروهای خود را با کارتکس به نام خود به فروش نمی رساند، از علاقمندان به خرید خودروهای خارجی خواست نسبت به تبلیغات این شرکت ها درباره ارزان تر بودن قیمت خودروهای عرضه شده توسط آنها با نمایندگی رسمی و شرکت های دیگر، حساس بوده و توجه داشته باشند این ترفندها، دلیلی جز مغبون ساختن مشتری و دریافت وجوه سرمایه گذاری از آنها ندارد.
انجمن صنفی واردکنندگان خودرو در عین حال با تاکید بر این نکته مهم که این شرکت های متفرقه، با وعده تحويل فوري يا کوتاه مدت خودروهاي خارجي، مبالغ قابل توجهی از آنها دریافت اما زمان تحويل، با بهانه هایی چون ناقص بودن پرونده متقاضي، روند کار را طولاني مي کنند، از نهادهای قضایی و انتظامی خواست ضمن برخورد فوری با این متخلفان، ضمن صیانت از حقوق مردم، امنیت فعالیت شرکت های خوشنام و مشتری مدار را تداوم بخشند.
یکبار دیگر یادآور می شود انجمن صنفی واردکنندگان خودرو آمادگی دارد تخلفات احتمالی رخداده در این حوزه را دریافت کرده و به مانند پلی ارتباطی میان مردم و دستگاه قضایی نسبت به انعکاس آن اقدام کند.
این نهاد مسئول در حوزه واردات خودرو در بخش پایانی این بیانیه از شهروندان قانونمدار و مشتریان خودروهای وارداتی خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، آنرا به این انجمن اعلام کنند تا پیگیری و برخورد لازم با همکاری دستگاههای مسوول صورت بگیرد.

زمان ارسال پست: ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ | ۴:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.