کارمانیا
مدیران خودرو

هشت ستاره چهارچرخ هالیوود

هشت ستاره چهارچرخ هالیوود
همانطور كه بعضى از بازيگران و خواننده هاى معروف در سريال ها و فیلم های سینمایی می درخشند بعضى خودروها نيز به واسطه حضور در فيلم ها بسيار معروف هستند، يك سرى از اين خودروها به واسطه حضور در فيلم هاى اكشن بسيار معروف مى شوند، درست مانند شخصيت اصلى فيلم از شهرت خاصى برخوردار هستند.
به گزارش دیجیاتو،در ادامه اين متن ليست خودروهايى آمده است كه قهرمان فيلم ها بوده اند.
‏ Delorean DMC-12
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود؛ مروری بر جذاب ترین خودروها در صنعت سینما
يك خودرو اسپورت كه به خاطر ظاهر شدن به عنوان خودروى زمان در فيلم بازگشت به آينده به شهرت رسيد. اين خودرو توسط DeLorean’s DeLorean Motor Company براى بازار ايالات متحده در بين سال هاى ١٩٨١ تا ١٩٨٢ ساخته شد و تنها مدلى است كه اين كمپانى به توليد رسانده است.
در فيلم بر روى خودرو درب هاى خاص و يک راكتور هسته اى نصب شده است. هنگامى كه سرعت خودرو به ٨٨ مايل در ساعت برسد، اين راكتور نيروى ١/٢١ گيگا وات را توليد مى كند كه امكان سفر در زمان را فراهم مى كند.
فورد موستانگ GT 390 سال ١٩٦٨
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود
اين خودرو توسط استيو مک كوئين در نقش Bullit رانده شده است. صحنه هاى تعقيب و گريز اين فيلم در خيابان هاى سانفرانسيسكو جايى كه بازرس Frank Bullit در حال تعقيب دوج چارجر ١٩٦٨ است، يكى از بهترين صحنه هاى تعقيب و گريز سينماست. در اين صحنه هاى عجيب و غريب، اين فورد به عنوان يك خودروى نمادين براى قرن ٢١ ظاهر می شود.
آستون مارتين DB5
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود
ممكن است اين خودرو براى شما آشنا باشد، چون اين خودرو يكى از معروف ترين خودروهاى جهان است كه با عنوان خودروى جيمز باند شناخته مى شود.
بسيارى از مردم از آن به عنوان زيباترين آستون مارتين ساخته شده ياد مى كنند. اين خودرو در سال ١٩٦٣ معرفى شد و در سال ١٩٦٤ در فيلم Goldfinger به نمايش در آمد.
جيمز باند و آستون مارتين يك تركيب نمادين هستند كه هيچ وقت فراموش نمى شوند. آستون مارتين DB5 در Thunderball، GoldenEye ، Tomorrow Never Dies، Casino Royal و ۲۰۱۲’s Skyfall نيز حضور داشت.
موستانگ النور
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود
النور نام مستعار فورد موستانگ معروف سال ١٩٦٧ است كه در فيلم سرقت در ٦٠ ثانيه با بازى نيكولاس كيج حضور داشت. النور داراى موتور V8 فورد است كه مى تواند ٤٠٠ اسب بخار قدرت توليد كند.
قدرتى كه براى رقابت با سوپر خودروهاى امروزى كافى است. براى اين فيلم ١١ موستانگ النور ساخته شد ولى فقط ٣ عدد از آنها در فيلم استفاده شدند. دو دستگاه در حين فيلم بردارى نابود شدند و يكى از آنها براى عكاسى و فعاليت هاى تبليغاتى استفاده شد. اين خودرو در سال ٢٠١٣ به قيمت ١ ميليون دلار به فروش رسيد.
خودروهاى مجموعه فيلم هاى سريع و خشن
اين بى معنى است كه بخواهيم فقط يكى از خودروهاى مجموعه ى سريع و خشن را انتخاب كنيم. در ادامه ٣ خودرو برتر اين مجموعه انتخاب و شرح داده شده است.
دوج چارجر ١٩٧٠
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود
اين خودرو، خودروى اصلى Dominic Toretto است كه در اين مجموعه رانده شده است. اين خودرو از بين رفته، دوباره ساخته شده و دوباره از بين رفته است. در ٥ قسمت از اين مجموعه فیلم ها اين دوج چارجر حضور داشته است. اما چارجر ديتونا در قسمت ششم ظاهر شد. اين خودرو به دليل قدرت ٩٠٠ اسب بخارى و ثبت ركورد پيمايش ١/٤ مايل در ٩ ثانيه توسط پدر Dom معروف شده است.
تويوتا سوپرا ١٩٩٥
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود
تويوتا سوپرا ١٩٩٥ توربو خودرويى است كه Dominic بعد از تصادف با دوج چارجر ١٩٧٠ با آن فرار كرد. اين خودرو مجهز به يك موتور توربو دوقلو ۲JZ-GTE، كيت بدنه ى Bomex و يک کیت تزریق سوخت نیتروس Dual wetshot Nitrous-Engage است.
نيسان Skyline GT-R ١٩٩٩
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود
اين خودرو امضاى فيلم هاى Brian O’Conner است. نسل پنجم اين خودرو كه با نام R34 شناخته مى شود، همان موتور ٢/٤ ليترى توربو دوقلو را دارد، اما با شاسى جديدى معرفى شد.
بدنه اين خودرو بهبودهايى داشته بود، در قسمت موتور نيز، زمان بندى سوپاپ ها و ميل بادامک با مدل مخصوص تیونینگ شده تعویض شده اند. همچنين توربو شارژر اين خودرو قدرت خروجى آن را به حدود ٣٢٠ اسب بخار رسانده بود.
كامارو Bumblebee
هشت ستاره چهارچرخ هالیوود
در سال ٢٠٠٧، نسل پنجم كامارو براى فيلم ترنسفورماتور در نقش Bumblebee انتخاب شد. براى اينكه بدانيد Bumblebee كيست: او يكى از Autobot هاى اين فيلم است كه مى تواند خود را به يک خودرو تبديل كند.

زمان ارسال پست: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.