کارمانیا
مدیران خودرو

هدف از بسته شدن ثبتارش ، حمایت از خودروسازان داخلی بود

هدف از بسته شدن ثبتارش ، حمایت از خودروسازان داخلی بود

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل جدید واردات خودرو گفت: هدف از ابلاغ این دستورالعمل و بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو، حمایت از خودروسازان داخلی بود.
در حالی که یکی از اهداف باز شدن سایت ثبتارش و واردات خودرو، مبارزه با گرانی خودرو و مقابله با انحصار واردات خودرو از سوی برخی نمایندگی های مجاز بود. اما با باز شدن این سایت، نه تنها قیمت برخی خودروها رو به افزایش بوده است، بلکه بوی انحصار طلبی از سوی برخی نمایندگی ها به مشام می رسد.
در همین رابطه نیز ولی داداشی- سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به خبرنگار خودروکار گفت: هدف از بسته شدن و پس از آن باز شدن سایت ثبتارش، حمایت از خودروسازان داخلی است.او افزود: براساس جلسات برگزار شده مجلس با وزیر صنعت معدن و تجارت، رییس سازمان گمرک و انجمن های مربوطه باعث شد تا سازمان توسعه تجارت نسبت به باز شدن این سایت مجاب شود، اما نباید واردات خودرو مانع فعالیت خودروسازان داخلی شود.
داداشی اظهار کرد: باید واردات خودرو به تدریج و با برنامه ریزی صورت گیرد، چرا که هدف از بسته شدن و پس از آن باز شدن سایت، حمایت از خودروسازان داخلی است. به گفته او، اینکه گفته می شود برخی خودروها در حجم خاصی از قدرت موتور وارد می شوند، آیین نامه ای است که توسط وزارتخانه تدوین شده است. سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: حالا به نظر می رسد امروز با باز شدن سایت ثبتارش رقابت بیشتر می شود. اما معتقد هستیم نباید درهای ورود خودروها به کشور به یکباره باز شوند، چرا که در این صورت شوک اقتصادی به صنعت خودروسازی وارد می شود. او تصریح کرد: هدف اصلی از باز و بسته شدن سایت ثبتارش در مدت زمان مشخص، تلنگر به خودروسازان داخلی بود تا به خودشان بیایند و تولیدات خود را افزایش دهند.
داداشی با اشاره به اینکه مجلس در باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو کم تاثیر نبود، از این رو در صورت ایجاد انحصار واردات خودرو، وارد میدان می شود، اظهار کرد: در صورت نیاز مجلس وارد می شود. به گفته این سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، باید واردات خودرو به صورت تدریجی صورت گیرد، تا از وارد شدن آسیب به این صنعت جلوگیری شود و شرکت های داخلی از گردانه رقابت خارج شوند. اما باید فرصتی فراهم شود تا شرکت های خودروسازی داخلی به مرور زمان وارد رقابت شوند.

زمان ارسال پست: ۱۴ دی ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

8 Responses to “هدف از بسته شدن ثبتارش ، حمایت از خودروسازان داخلی بود”

 1. داود گفت:

  …..
  (چیزیهایی که نوشته بودم به دور از ادب بود، پاکش کردم. رجوع کنید به دلتان تا بفهمید چی نوشته بودم)

 2. رامین گفت:

  معلوم هست این یارو چی میگه! حمایت از خودروسازها! بدیهی است ایشون جیره خوار خودروسازهای داخلی هست. در هر صورت ۰٫۰۱ درصد هم امید به بهبود صنعت خودرو نباید داشت.

 3. مهرداد گفت:

  پس که اینطور. یعنی این جمله من رو نابود کرد که گفته “نباید درهای ورود خودروها به کشور به یکباره باز شوند”. واقعا نابود شدم و به حال خودمون اشک ریختم که چرا این همه وقیحانه با موضوع برخورد میشه. بالاترین تعرفه ها رو تو کل جهان گذاشتن و ۳ الی ۴ برابر قیمت ماشین رو میندازن به مردم و بازار کاملا انحصاری هست ولی باز هم دارن حمایت کور میکنن که بعد از ۴۰ سال تازه خودرو سازها به خودشون بیان و بترسن. یعنی از ابن مسخره تر امکان نداره.

 4. ناشناس گفت:

  تا شرکتهای داخلی به مرور زمان وارد گردونه رقابت شوند؟؟؟؟؟ چهل سال دیگه کفایت میکنه

 5. مجید گفت:

  من به دلم مراجعه کردم. خیلی بی ادب است و ساکت هم نمی شد. من رفتم و او همچنان ….

 6. مجید گفت:

  جدا از طنز ماجرا« بسته شدن ثبتارش برخلاف قانون است و چگونه این مسئول محــــترم آن را توجیه میکند؟!!

 7. آریو گفت:

  پدر خوانده های مافیای مونتاژ و واردات خودرو برای خالی کردن انبارهای خودرو با قیمتهای گران کمر به قطع آخرین قطره های رقابت و بازار سالم در کشور بسته اند . تو نماینده مردم نیستی نماینده گرانفروشان وانحصار طلبان و تامین منافع آنها هستی !

 8. محمد اونق گفت:

  بعد از چهل سال میگن به یکباره
  معلم ابتداییشو باید ….

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.