کارمانیا
مدیران خودرو

نیسان بلاد گلیدر کانسپت

نیسان بلاد گلیدر کانسپت
شرکت نیسان نمونه اولیه خورو آینده خود را تحت عنوان نیسان BladeGlider رونمایی کرد. این خودرو که انقلابی در طراحی خودرو های اسپورت محسوب میشود هیچ گاز گلخانه ای تولید نمیکند در حالی که کارایی بالایی نیز دارد.
وسایل نقلیه توسعه یافته ای که پیشتر در نمایشگاه توکیو در سال ۲۰۱۳ به معرض نمایش قرار گرفتند ،حالا به برزیل رسیدند تا تکنولوژی آینده که شامل سیستم حرکت هوشمند، سازگاری با محیط زیست و قابلیت های رانندگی اسپورت هستند را به اثبات برسانند. کارلوس کوئن، مدیر اجرایی نیسان موتور، میگوید: “این نمونه تجسم رانندگی هوشمند است که در آن لذت رانندگی با حفظ مسئولیت های محیط زیستی همگام میشود. نیسان معتقد است که باید عدم تولید آلاینده ها توسط خودرو ملاک قرار گیرد که نیسان ب یک نمونه بارز این مسئله میباشد. این خودرو، یک خودرو کاملا برقی برای خودرو دوستان است.” نمونه های اولیه نیسان BladeGliderشامل برنامه های تولید خودرو ها با آلایندگی صفر و فناوری خودران است. هم اکنون نیسان بیشترین حجم خودرو های بدون آلاینده را به فروش میرساند و پیشگام در سیستم رانندگی هوشمند خواهد بود که این سیستم در بیشتر خودرو های آینده وجود خواهد داشت. نیسان BladeGlider نمونه یک خودرو چالاک است که رانندگی با آن همراه با ابعاد جدیدی از لذت و هیجان همراه خواهد بود البته نقش سیستم انتقال قدرت بدون صدا و طراحی آیرودینامیک آن در این مسئله بارز است.
نیسان بلاد گلیدر کانسپت
شاسی پیشرفته آن به گونه ای طراحی شده که در جلو باریک تر و در قسمت انتهایی خودرو گسترده تر میشود، این مسئله ثبات و کارایی مطلوب تر آیرو دینامیکی را موجب میشود.
نیسان بلاد گلیدر کانسپت
فاق بلند در و لولای آن به گونه ای طراحی شده که فضای ورود و خروج مناسبی را برای شرنشینان فراهم میکند. سقف نیسان ب با رول محافظ پوشده شده که سبب میشود حس امنیت کوپه در خودرو مسابقه ای روباز ایجاد شود.
نیسان بلاد گلیدر کانسپت
نیسان BladeGlider صفحه نمایش پیشرفته ای دارد که در آن میزان سرعت، مقدار شارژ باتری و حالت ریشارژ آن و نقشه های گشتاور نشان داده میشوند. طرفین صفحه نمایش مرکزی دو صفحه قرار دارند که بجای آینه های جانبی عمل میکنند که تصاویر آن از طریق دو دوربین که پشت چرخ های جلو قرار دارند تامین میشوند، عدم استفاده از آینه های جانبی سبب هرچه بهتر شدن آیرودینامیک این خودرو شده است.
نیسان بلاد گلیدر کانسپت
سه صندلی در این خودرو وجود دارد که صندلی راننده جلو تر و در وسط دو صندلی عقبی قرار گرفته، این چیدمان جای پای مناسبی را برای سر پنشینان فراهم کرده است و سقف پانارامای آن نیز دید مطلوبی برای تمامی سر نشینان ایجاد کرده است.
نیسان بلاد گلیدر کانسپت
موتور ۱۰۰% برقی آن که سیستم انقال قدرت استثنایی را دارا میباشد توسط ویلیامز بریتانیایی طراحی شده است. حداکثر سرعت آن ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن کمتر از ۵ ثانیه است. برای ر کدام از چرخ های عقب از یک موتور ۱۳۰kw استفاده شده است. سیستم گشتاور برداری آن دارای کنترل گشتاور در جهت رسیدن گشتاور به چرخ های محرک است که باعث بهبود هندلینگ خودرو میشود، با این سیستم اگر خودرو از مسیر منحرف شود به صورت خودکار گشتاور بیشتری به بیرونی فرستاده میشود تا بلانس فرمان پذیری باز گردد. این سیستم دارای سه حالت: خاموش،چالاک و دریفت است.
نیسان بلاد گلیدر کانسپت
تغذیه قدرت از طریق ۵ باتری یون لیتیوم ۲۲۰kw میباشد و سیستم خنک کاری سفارشی آن برای خنک کاری باتری ها و موتور استفاده میشود.
حس اسپورت بودن این خودرو در طرحی و ساخت صندلی ها نیز بارز است، صندلی ها که از حس امنیت خاصی برخوردار هستند،ترکیبی از پارچه و رزین اپوکسی میباشند. دو مدل رنگ برای آن وجود دارد سبز سایبر و نارنجی، این رنگ ها در بخش بالایی صندلی های عقبی استفاده میشوند. پایه صندلی ها مشکی و یک قاب نقره ای براق دور صندلی ها قرار دارد که ظاهر هر چه اسپورت تری به این خودرو داده است.
رضا چوکامی – گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ،

2 Responses to “نیسان بلاد گلیدر کانسپت”

  1. احسان گفت:

    معذرتا بلِید گلایدِر تلفظ صحیح میباشد.‌

  2. رضا گفت:

    میتونید از دیکشنری و یا google translate برای فهمیدن تلفظ درست کلمات انگلیسی استفاده کنین.
    پیشنهاد میکنم حتما این کارو واسه Blade glider بکنین تا تفاوت اون چیزی رو که نوشتین با چیزی که خواننده ها میدونن رو درک کنی.
    توی کار شما مردم انتظار دارن.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.