کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

نکسوی هیوندایی دور بردترین خودروی هیدروژنی جهان

نکسوی هیوندایی دوربردترین خودروی هیدروژنی جهان

هیوندایی که از “نکسو”های جدید خود رونمایی کرده ادعا می کند این خودرو دوربردترین خودروی سوخت سلولی موجود در بازار است.
به گزارش عصر ایران این خودرو در ماه آینده در کره جنوبی معرفی خواهد شد می‌تواند با یک بار سوخت‌گیری مسافتی حدود ۶۰۹ کیلومتر را طی کند و با رقیبان پیشرویی مانند هوندا کلاریتی یا تویوتا میرای به رقابت بپردازد. هیوندایی در خصوص این خودروی خود اعلام کرده که قدرت طی مسافت این خودرو با خودروهای درون‌سوز داخلی برابری می‌کند و رانندگان بدون استرس می‌توانند با این خودرو به سفرهای طولانی بروند.

نکسوی هیوندایی دوربردترین خودروی هیدروژنی جهان

با وجود اینکه میزان طی مسافت با خودروهای سوخت سلولی اهمیت چندانی ندارد، اما قابلیت سفرهای طولانی با این خودروها رضایت‌بخش خواهد بود، از طرفی زیرساخت‌های لازم برای سوخت‌گیری مجدد این خودروها در بسیاری از نقاط جهان چندان وجود ندارد.

نکسوی هیوندایی دوربردترین خودروی هیدروژنی جهان

نکسوی هیوندایی برای داشتن بردی موثر به سه مخزن سوخت سلولی مجهز است که هر کدام ظرفیت ذخیره ۵۲ لیتر هیدروژن را دارد. با وجود چنین ظرفیت بزرگی، خودرو در کمتر از ۵ دقیقه سوخت‌گیری خواهد کرد. موتور الکتریکی این خودرو با گشتاوری حدود ۳۹۵ نیوتن‌متر، قدرتی معادل ۱۶۳ اسب‌بخار تولید می‌کند. با این اعداد و ارقام خودرو برای دستیابی به شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت به ۹٫۲ ثانیه زمان نیاز دارد و می‌تواند با بیشینه سرعت ۱۷۹ کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه دهد.

نکسوی هیوندایی دوربردترین خودروی هیدروژنی جهان

نکسو خودروی ایده‌آل هر کسی محسوب نمی‌شود، اما هیوندایی امیدوار است این خودرو به توسعه هر چه سریع‌تر خودروهای کم آلاینده کمک کند. گروه خودروسازی هیوندایی متعهد است تا سال ۲۰۲۵ نزدیک به ۳۸ خودروی اقتصادی و کم آلاینده را وارد بازارهای جهانی کند.

زمان ارسال پست: ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.