فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

نکاتی که باید برای رانندگی در شب رعایت کنیم

نکاتی که باید برای رانندگی در شب رعایت کنیم

رانندگی در شب، مخصوصا از ساعت ۱۲ به بعد، نسبت به رانندگی در روز پر خطرتر است. اما می‌توان با رعایت برخی نکات، خطرها و ریسک‌های این کار را کاهش داد.

به گزارش خودروکار، به طور کلی باید از رانندگی از ساعت ۱۲ شب به بعد، حتی الامکان پرهیز کرد به دلیل این که از این زمان به بعد سطح هوشیاری کاهش می‌یابد و این امر در کیفیت رانندگی تاثیر قابل توجهی دارد. اما اگر مجبور باشیم که در شب رانندگی کنیم با رعایت برخی نکات می‌توانیم خطراهای آن را کاهش دهیم.

اگر احساس خستگی داریم، برای مدتی توقف کنیم و در صورت وجود، نوشیدنی‌هایی مانند قهوه و نسکافه بنوشیم تا سطح هوشیاری را افزایش دهند.

قبل از رانندگی در شب، از سلامت کامل چراغ‌های جلو و عقب اطمینان داشته باشیم.

هنگام رانندگی در مسیرهای پر تردد، به خصوص جاده‌های خارج شهر مانند چالوس، از نور بالا استفاده نکنیم. این کار دید رانندگان مقابل را مختل می‌کند.

اگر نور خودروهای رو به رو چشم شما را اذیت می‌کند، می‌توانید به جای نگاه کردن به رو به رو، به خط وسط جاده نگاه کنید. این کار را تا زمان از بین رفتن مشکل ادامه دهید.

اگر از عینک استفاده می‌کنید، حتما از آن هنگام رانندگی در شب استفاده کنید.

وضعیت آب و هوا را پیش از حرکت کردن بررسی کنید و در هنگام رانندگی به تابلوهای راهنمایی رانندگی توجه بیشتری داشته باشید.

میانگین سرعت رانندگی خود نسبت به روز را کاهش دهید. سرعت زیاد در شب با توجه به محدود بودن میدان دید، می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

فاصله ایمنی با خودرو جلو را رعایت کنید.

حتی الامکان از مصرف داروهای خواب آور مانند ضد حساسیت‌ها، مُسَکن‌ها و برخی آنتی بیوتیک‌ها خود داری کنید.

سیگار نکشید. نیکوتین موجود در سیگار و مونوکسید کربن حاصل از سوختن آن بینایی شما را کاهش می‌دهد.

زمان ارسال پست: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

One Response to “نکاتی که باید برای رانندگی در شب رعایت کنیم”

  1. محسن گفت:

    همینطور مواظب سرعت گیر های بی نشان وسط بعضی بزرگراه ها باشین! چند روز پیش در بزرگراه باغستان نزدیک بود پرواز ابدی داشته باشم روی یکی از این سرعت گیر های همرنگ جاده، بدون هیچ نور پردازی اضافه و بزرگ کاملا غیر استاندارد و از شکلش معلوم بود فقط اسفالت ریختن و هیچ غلتکی از روش رد نشده بود…

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.