کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

نقشه ایمنی راه‌های کشور تهیه شد

نقشه ایمنی راه‌های کشور تهیه شد
معاون وزیر راه و شهرسازی از تهیه نقشه ایمنی راه‌های کشور و ارسال آن به دفتر معاون اول رییس‌جمهوری برای تایید خبر داد و گفت: در ۷ سال اخیر تعداد مسافران حمل‌ونقل ریلی از ۲۸ میلیون نفر به ۲۳ میلیون نفر کاهش یافته است.
به گزارش اخبار خودرو به نقل از تسنیم ، مهرداد تقی‌زاده در مراسم گرامیداشت قربانیان سوانح رانندگی اظهار کرد:‌ نقشه راه ایمنی راه‌های کشور تهیه شده و برای تایید به دفتر معاون اول رییس‌جمهوری ارسال شده است.
وی افزود: میزان تلفات جانی حوادث رانندگی از ۲۷ هزار نفر به ۱۶ هزار نفر در ۱۰ سال اخیر کاهش یافته است. این میزان تلفات نشان می‌دهد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۲۰ نفر کشته شده است،‌ این عدد در کشورهای اروپایی ۲٫۵ تا ۶ نفر است.
وی تصریح کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده در کشورهای توسعه یافته روی حوزه‌های جاده، خودرو،‌عامل انسانی، قوانین و شرایط آب و هوایی، کارهای دیگری از جمله توسعه حمل‌ونقل عمومی است و زیرساخت‌های حمل‌ونقل هوایی و ریلی را گسترش دهند.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تلفات سانحه ریلی سال گذشته با تعداد کشته‌های شده‌های یک روز حوادث رانندگی برابر بوده است.
تقی زاده بیان کرد: تعداد مسافران حمل‌ونقل ریلی در ۷ سال قبل ۲۸ میلیون نفر بود که در سال ۹۵ به ۲۳ میلیون نفر کاهش یافت.

زمان ارسال پست: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ، ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.