فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

نظارت های سختگیرانه نهادها بیشتر از کمپانی ولوو

نظارت های سختگیرانه نهادها بیشتر از کمپانی ولوو
در حال حاضر می توان داتیس خودرو را به عنوان نماینده قانونی هیکو اسپورتیو دانست و که با توجه به مستندات روند فعالیت طرف ایرانی و شرکت واسط مورد تایید ولوو سوئد است.

در نمایشگاه خودرو تهران شاهد بودیم که برخی اتفاقات نگذاشت تا خودروهای داتیس خودرو در زمان مناسب به نمایشگاه برسد و به گفته برخی سنگ اندازی برخی از واردکنندگان و نهادهای نظارتی عامل اصلی این اتفاق بود. حال که به صورت قانونی ثابت شده و مشخص است که هیکو اسپورتیو به عنوان یکی از خطوط تولید رسمی ولوو شناخته می شود و در صورت درخواست مشتری، خودرو را تیون می کند، باز هم در مقابل ورود این خودروها چالش هایی وجود دارد. جالب اینجاست که هیکو اسپورتیو طبق قراردادش با داتیس خودرو، محصولات استاندارد ولوو را به بازار ایران عرضه می کند و آن طور که مشخص است، ولوو سوئد هم این سبک فعالیت را با بازار ایران در قرارداد تایید کرده است.
نکته جالب دیگر این است که ابتدا از حضور هیکو اسپورتیو در ایران استقبال می شود و نهادهای نظارتی راهکارهای حضور این نشان خودروسازی و تیونینگ را اعلام می کنند، اما بعد از اخذ مجوزهای لازم و اعمال هزینه های بالا از حضور خودروهای هیکو و ولوو در کشور جلوگیری می شود. در همین روزها که نظارت های نهادهای ذیربط فراتر از سختگیری های ولوو در قرارداد با داتیس خودرو شده است، اسنادی منتشر می شود که یک واردکننده، خودروهای ولوو خاک خورده در گمرک را با تعرفه های قدیم و بدون رعایت قوانین اصلی واردات خودرو، می تواند به بازار عرضه کند. این در حالی است که شرکت قبلی و مدعی نماینده ولوو، هیچگاه به صورت رسمی اسنادی را در رسانه ها منتشر نکرده است که بتواند رسمی بودن فعالیت خود را اثبات کند و حال مشخص است که آن شرکت در حال حاضر نماینده رسمی ولوو در ایران نیست و دوباره به آن مجوز خاص داده می شود تا خودروهای قدیمی را به مشتریان ایرانی بفروشد.
از نگاه دیگر با اینکه داتیس خودرو در این چند ساله توانسته سابقه به نسبت شفافی در بازار خودروهای وارداتی شخصی از خود به نمایش بگذارد و تا حدی در بحث خدمات پس از فروش هم فعال بوده است، اما نبود تجربه کافی مدیریتی و همچنین عدم آگاهی کافی برای مقابله با چنین سنگ اندازی هایی باعث شد تا به امروز نتواند خودروهای مختلف ولوو را به صورت رسمی از خط تولید هیکو اسپورتیو به ایران بیاورد. با اینکه داتیس خودرو برنامه دارد تا ایمن ترین خودروهای جهان را به بازار کشور عرضه کند، اما مشکلات داخلی شرکت و همچنین سنگ اندازی ها برای ادامه فعالیت آن باعث شده تا به امروز تلاش های آن در راستای عرضه خودروهای ولوو بی نتیجه باشد.

گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،

5 Responses to “نظارت های سختگیرانه نهادها بیشتر از کمپانی ولوو”

 1. عباس گفت:

  آینده خوب و روشنی رو براشون آرزو میکنم.

 2. مجید گفت:

  دست مافیای خودرو درد نکنه!

 3. مهرداد گفت:

  خب دیگه تو متن اشاره شده ک چرا جلوی اینو گرفتن در حالی ک قبلی میتونه با تعرفه قبلی ترخیص و عرضه کنه چرا مجوز دادن و چطور یهوو مخالف شدن ! ایا جز باج خواهی چیزی به نظر میاد؟

 4. رضا گفت:

  شرکت ولوو در سایتش به صراحت اعلام کرده که هیچگونه نمایندگی رسمی در ایران نداره – این شرکت آلمانی هم یک تیونر محصولات ولوو هست و تولید کننده نیست. اما فارغ از تمام مسائل جانبی و اینکه افرا موتور هم نتونست این محصول ممتاز رو بخوبی ارائه بکنه ؛ داتیس خودرو اصلا” سابقه خوبی در مشتری مداری و تحویل خودرو نداره!!! شخصا” صابونش به تنم خورده و بسیار افرادی رو در دفتر شیک و لوکس این شرکت دیدم که با التماس و خواهش و بعد از چندین ماه انتظار ؛ پولشونو پس گرفتن!!!!! در حقیقت با استفاده از سرمایه و پول مردم ؛ سرمایه گذاری هاشون رو در قسمتهای دیگه انجام دادن تا به اصطلاح نمایندگی یک روغن موتور و … رو بگیرن!!! اما واقعا” کسی دل خوشی ازشون نداره

 5. احسان گفت:

  قوامین و مشکلات به جای خود ، اما این داتیس خودرو هم یه کلاه برداره به تمام معناست، کافیه یه سر به وزارت صنعت و معدن بندازین پرونده های رنگارنگ شکایات مردمی رو میبینید
  از این برند خوب بعید با همچین شرکت هایی آبروی خودش و ببره زیره سوال.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.