فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

موشک فالکون هوی پرتاب شد و خودروی ایلان ماسک به فضا رسید + ویدیو

طبق گزارشات خبری، ایلان ماسک، بنیان‌گذار شرکت خصوصی اسپیس ایکس امشب شب گذشته اقدام به پرتاب آزمایشی اولین راکت غول‌پیکر شرکت خود با نام Falcon Heavy خواهد کرد.

با وجود خطرات فراوان و احتمال شکست این آزمایش، در صورت موفقیت‌آمیز بودن آن پرتابی دیگر در حدود ۳ تا ۶ ماه آینده تدارک دیده خواهد شد.

به گزارش virtual dr بر اساس گفته‌های ایلان ماسک، اگر پرتاب فالکون هوی نیز مانند برادر کوچک‌تر خود، فالکون ۹،‌ با شکست مواجه شود تعجب‌آور نخواهد بود؛ زیرا تشکیلات مرکزی این موشک از طراحی کاملاً جدیدی برخوردار بوده و متفاوت از راکت فالکون ۹ است.

موشک فالکون هوی پرتاب شد و خودروی ایلان ماسک به فضا رسید + ویدیو

همانند سایر راکت‌های این شرکت، قابلیت استفاده‌ی مجدد از بوستر‌های فالکون هوی وجود داشته و این بخش‌ها پس از جداسازی، در سطح زمین فرود خواهند آمد.
قدرت موشک Falcon Heavy

نیروی رانش این راکت توسط ۲۷ موتور مرلین تأمین می‌شود، که فالکون هوی را دو برابر قدرتمند‌تر از تمامی رقبای خود نشان می‌دهد. قدرت رانشی این راکت نیرویی برابر با ۱۸ هواپیمای ۷۴۷ را فراهم می‌کند.

همچنین ایلان ماسک در سخنان خود مبنی بر توانایی افزایش توان این راکت اظهار داشت:
ما قابلیت افزایش قدرت این راکت، به هر میزانی که بخوایم را داریم. با افزودن دو تقویت‌کننده‌ی دیگر می‌توان آن را به راکت «فالکون سوپر هوی» با ۹ میلیون پوند نیروی رانشی تبدیل کرد که دو برابر قدرتمند‌تر از راکت فعلی بوده و توان آن برابر با قدرتمند‌ترین موشک فضایی تاریخ – Saturn ۵ – است.

موشک فالکون هوی پرتاب شد و خودروی ایلان ماسک به فضا رسید + ویدیو
در پرتاب دیشب اسپیس ایکس، محموله آزمایشی، جدید‌ترین محصول شرکت خودروسازی تسلا با نام رودستر خواهد بود.
انتظار می‌رود در صورت موفقیت پروژه، تصاویر فوق‌العاده‌ای از سه دوربین نصب شده در این خودرو به زمین مخابره شود. همچنین مدل فضانوردی با نام «استارمن» نیز پشت فرمان رودستر بوده که جدید‌ترین لباس فضایی تولیدی شرکت اسپیس ایکس را بر تن دارد. رودستر ایلان ماسک که همراه این موشک پرتاب شده قرار است میلیاردها سال حول خورشید بگردد.

زمان ارسال پست: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۰:۲۷ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر, تلویزیون | تگ ها:

2 Responses to “موشک فالکون هوی پرتاب شد و خودروی ایلان ماسک به فضا رسید + ویدیو”

  1. محمد گفت:

    ما کهاین کارو با پراید ۷ سال پیش انجام دادیم اهای خارجیا خیلی مونده تا برسید

  2. علیرضا انصاری گفت:

    پولشو سر راه آورده !

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.