کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

ممنوعیت واردات خودروهای ۲۵۰۰ سی سی به بالا در سال ۱۳۹۶

ممنوعیت واردات خودروهای 2500 سی سی به بالا در سال 1396
مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک در بخشنامه ای به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد: ثبت سفارش و ورود خودروهای سواری با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی به کشور در سال ۱۳۹۶ همچنان مجاز نیست.
به گزارش ایرنا از گمرک جمهوری اسلامی ایران، بر اساس جدول تعرفه‌ای گمرک خودروهای سواری کمتر از ۱۵۰۰ سی‌سی در ردیف تعرفه‌ای ۸۷۰۳۲۲۹۰ جدول مقررات صادرات و واردات طبقه‌بندی می‌شود و واردات این خودروها مشمول ۴۰ درصد حقوق و عوارض گمرکی است.
برپایه این گزارش، واردات خودروهای سواری بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی در ردیف تعرفه‌ای ۸۷۰۳۲۳۱۹ طبقه‌بندی شده و مشمول ۴۰ درصد حقوق و عوارض گمرکی است.
همچنین خودروهای سواری از ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌سی هم در ردیف تعرفه‌ای ۸۷۰۳۲۳۲۹ طبقه‌بندی و مشمول ۵۵ درصد حقوق و عوارض گمرکی است.
گزارش گمرک می افزاید: خودروهای سواری هیبریدی با حجم موتور۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ سی.سی در ردیف تعرفه ۸۷۰۳۲۲۱۰، ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی.سی در ردیف تعرفه ۸۷۰۳۲۳۱۱، ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌.سی در ردیف تعرفه ۸۷۰۳۲۳۲۱ و بیشتر از ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سی‌.سی در ردیف تعرفه ۸۷۰۳۲۳۳۱ جداول تعرفه‌ای مقررات صادرات و واردات طبقه‌بندی می‌شوند.
واردات خودروهای سواری هیبریدی مشمول چهار درصد حقوق ورودی به ازای هر دستگاه برمبنای ارزش سیف (بهای خرید کالا در مبدا به اضافه هزینه بیمه و حمل و نقل) است.واردات خودرو مشمول ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و ۴ درصد مالیات علی‌الحساب است.
پیشتر سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه ای اعلام کرده بود، پس از مصوبه هیات وزیران مبنی بر ممنوعیت واردات خودروهای ۲۵۰۰ سی.سی به بالا، سیستم ثبت سفارش از همان زمان برای واردات این اقلام قفل شده و هیچ خودرویی نیز با این حجم موتور به کشور وارد و یا از گمرکات ترخیص نشده است.
براساس این اطلاعیه، طبق مصوبه هیات وزیران در دهم تیرماه ۱۳۸۲ در مورد آیین نامه اجرایی ضوابط فنی واردات خودرو، ورود خودرو به کشور منوط به داشتن نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش، اخذ گواهی های فنی و زیست محیطی از سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط زیست و رعایت نو بودن و قدمت سال ساخت است؛ بر این اساس واردات و ترخیص هر خودرویی که این شرایط را ندارد ممنوع بوده و تاکنون نیز هیچ خودرویی ممنوعه ای وارد نشده است.

زمان ارسال پست: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

One Response to “ممنوعیت واردات خودروهای ۲۵۰۰ سی سی به بالا در سال ۱۳۹۶”

  1. محمد گفت:

    چند وقت قبل یک شب گمرک باز شد خیلی خوش حال شدم بعدش فهمیدم یک روز بیشتر باز نشده حیف خدای جای خیلی ماشین ها تو بازار خالی هس

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.