گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
رامک خودرو
ایرتویا
مقصر تاخیر در تحویل خودروها کیست؟

مقصر تاخیر در تحویل خودروها کیست؟
چند وقتی است که در پیام های پیاپی خریداران خودروهای وارداتی نسبت به تاخیر در تحویل، شکایت های زیادی را ارسال می کنند.
با توجه به سیاست های اسب بخار مبنی بر حمایت از حقوق برابر مشتریان و شرکت ها، طی چند هفته گذشته در قسمت «ساعت دغدغه» اتاق خبر اسب بخار، صدای مشتریان به گوش مدیران شرکت ها رسید. با توجه به صحبت هایی که با مدیران ارشد شرکت های واردکننده خودروهای کره ای، ژاپنی و فرانسوی داشتیم، آن ها به مسئله ای اشاره کردند که عامل اصلی تاخیر در تحویل خودرو به حساب می آید.
یکی از اصلی ترین دلایل تاخیر در تحویل بسیاری از شرکت ها، بسته شدن ثبت سفارش است. زیرا خودروهای اکثر شرکت ها در پشت گمرک آماده ترخیص هستند و تنها بروز چنین مشکلی باعث شده تا گمرک از ترخیص خودروها ممانعت به عمل آورد. همچنین در بحث بازرسی و کارشناسی خودرو، مواردی دیده شده که گاهی نهادهای ذیربط، انجام این کار را به عقب انداخته اند و این یعنی حداقل یک هفته تاخیر در تحویل خودرو برای شرکت واردکننده!
به هر حال با توجه به پیام های ارسال شده و افزایش شکایت مخاطبان و مشتریان، یکی از متن های ارسالی در این بخش منتشر می شود. لازم به ذکر است که انتشار این متن به معنی تایید یا تکذیب خبر نبوده و رسانه اسب بخار، تنها به عنوان یک پایگاه خبری مردمی این دیدگاه را منتشر کرده است.
همچنین با توجه به اینکه در این متن، گاهی از الفاظی استفاده شده که بار حقوقی و معنوی دارد، از انتشار آن خودداری می کنیم.
با سلام و عرض خسته نباشید ۱۹ اردیبهشت ماه پس از مشورت با کارشناسان محترم اسب بخار درنمایندگی شهرستان تنکابن شرکت نگین خودرو یک دستگاه رنو کولئوس ثبت نام کردم اولا که برنامه این شرکت اصلا مشخص نیست در حالی که مثلا شرکت … شرایط نقد و اقساط خودرو مشخص بود. نگین خودرو فقط دنبال دریافت ۱۰۰ میلیون اول بود و شرایط قسطی خودرو رو به زمان صدور دعوتنامه حواله می داد. همچنین رنگ داخل خودرو رو هم به زمان صدور دعوتنامه حواله می داد. وقتی از ابشنها سوال می کردیم می فرمودن که فول هست بعدا کاشف به عمل اومد که چند مدل با اپشنهای مختلف وارد کردن با اتو پارک یا بدون اتوپارک و نیز با یا بدون بازکن اتوماتیک درب صندوق عقب تازه تریم داخلی خودرو رو هم که فرموده بودن اون موقع می تونم انتخاب کنم معلوم شد شانسی هستش و هرچی موجود بود باید بپذیرم . قرار بود در ۶۰ روز کاری خودرو رو تحویل بدن که الحمدولله بعد از ۶۰ روز کاری تازه دعوتنامه فرستادن و اعلام کردن ۱۵ روز کاری بعد تحویل می دن و یک هفته بعدش هم مدارک خودرو رو تحویل می دن. امشب رفتم یه سوال درباره پلاک خودرو بکنم فرمودن باز تحویل خودرو ۲ هفته دیگه تاخیر داره تازه بعدش به هزینه خودم خودرویی رو که اگر تحویل دادن، باید بدون پلاک ببرم ساری برای بازدید نیروی انتظامی و اگر پلاک خودم رو بخوام، باید بدون پلاک برگردونم همچنین بدون بیمه بدنه چون پلاکی وجود نداره که ماشین ببمه بشه. در حالی که همکار من یک ماه پیش خودرو … در نمایندگی … بصورت قسطی ثبت نام کرد و قرار بود ۶۰ روز کاری بعد خودرو رو بهش تحویل بدن طی مدت ۳۰ روز کاری براش دعوتنامه فرستادن و قراره خودرو پلاک شده رو کمتر از ۱۰ روز دیگه تحویل بگیره.
امید نادری

زمان ارسال پست: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۸:۱۵ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،

10 Responses to “مقصر تاخیر در تحویل خودروها کیست؟”

 1. شندی گفت:

  خدایی حق داره ماشین میخری برا اسفند عید بری مسافرت ماشینو اردیبهشت بهت تحویل میدن!
  میگی آپشناش کو؟ میگن همینکه هست میخوای بخواه نمیخوای انصراف بده!

 2. مجتبی مقامی گفت:

  سلام.منم ۱۵ اسفند پارسال از نمایندگی نگین خودرو ۱دستگاه کولئوس با موعد تحویل ۶۰ روزه کاری ثبت نام کردم.طبق قرار داد ماشینو باید حداکثر تا خرداد ماه تحویل میدادن ولی تاریخ۹۶/۴/۱۰ تازه دعوت نامه پرداخت الباقی خودرو اومد.موقع ثبت نام گفتن ماشین فولترین آپشنه و قیمت قطعی ولی موقعی که دعوت نامه تکمیل وجه اومد گفتن ماشین با چند سطح آپشن مختلف عرضه میشه و برای تحویل فولترین مدل که همون اتو پارک و اتو ترانکه باید ۵ میلیون اضافه تر پرداخت کنم منم به الاجبار قبول کردم و با درخواست دریافت ماشین با اتو پارک و اتو ترانک تکمیل وجه کردم.طبق قرار داد ماشین حداکثر باید ظرف ۱۵ روز کاری پس از تکمیل وجه تحویل میشد ولی ۴۵ روز بعد ماشینو تحویل دادن تازه بدون آپشن اتو تراک و فقط با اتو پارک وقتی هم که اعتراض کردم گفتن ماشین همینه و شماره شاسی بنام شما خورده و قابل تغییر نیست.در مورد سود دیر کرد و تاخیر در تحویل خودرو هم سوال کردم گفتن اول ماشین باید پلاک بشه تا بعد شرکت دیرکرد و تاخیر در تحویلو محاسبه کنه تازه اونم با فرمولی که فقط خودشون ازش سر در میارن الان ۱۰ روزه ماشینو تحویل گرفتم ولی خبری از پلاک نیست و ماشین عملا بلااستفاده داره تو پارکینگ خاک میخوره.من از دوستانی که خواهان خرید خودروهای رنو هستن تقاضا دارم که با پرداخت مبلغی اضافه تر به دلالان محترم ماشینو از بازار آزاد تهیه کنند و خودشنو درگریر سر و کله زدن با نمایندگی نکنند و با اعصاب راحت ماشینو با هر رنگ و هر آپشنی که دوست دارند تهیه کنند.نگین خودرو واقعا بد قوله موقع ثبت نام با چای و آبمیوه از آدم پذیرایی میکنن ولی همین که پولو گرفت دیگه جوابگو نیست و با وعده و وعید وگاهی هم جوابای سر بالا شما رو میخواد از سر باز کنه.من که با این تجربه ای که به دست آوردم دیگه دور و ور ماشین ثبت نامی نمیرم

 3. رضاا گفت:

  سلام
  اینجاست که میگن دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت اباالفضل را.
  زمانی که سامانه ثبت سفارش بسته است (البته بسته بودن ثبت سفارش ربطی به خودروهایی که چند ماه پیش ثبت نام شده اند ندارد!!)، چطور است که شرکت نگین خودرو کماکان مشغول ثبت نام و دادن تعهد به مردم است در حالی که به تعهدات قبلی خود عمل نکرده و همگی مشمول تاخیر شده اند. همین کار عدم حسن نیت این شرکت و اینکه فقط گرفتن پول مردم برایشان مهم است را ثابت می کند.

  لطفا نظر بنده رو تایید کنید اگر ادعای رسانه بی طرف دارید!

 4. فرزام گفت:

  اونوقت کرمان موتور خودروهای جک اس ۵ اتومات رو تحویل نمیده بهانه اش چیه ؟

 5. نادری گفت:

  متاسفانه بد قولتر از این شرکت نگین خودرو تو عمرم ندیدم.خیلی خیلی بد قول وبی مسیولیت هستند متاسفانه پول مردم رو با هزار ترفند می گیرن وموقع تحویل یا از سر وته ماشین می زنند یا با تاخیر ۴ماه تحویلت می دن واخرش هم می گن همینه وبا بی ادبی تمام می گن نمی خوای انصراف بده آخه کجای دنیا ماشینو دو برابر قیمت جهانی به مشتری می دن وبعدش هم باید التماس کنی که ماشینی رو که قرار بوده فول اپشن باشه با نصف اپشن بهت بندازن.منم ۱۵اسفند ۹۵یه کلیوس ثبت نام کردم تحویل سه ماه هنوز به من تحویل ندادن ۲۰روزه امروز فردا می کنند.من این ماشین برا تابستون می خواستم بیست روز یکماه بعد به چه درد من می خوره اخه.مردم عزیز به هیچ عنوان برای خرید خودروی خارجی سراغ نگین خودرو نریداصلا مشتری مدار نیستند.سرنوشت من ودیگران براس شما درس عبرت شود.

 6. سپهر گفت:

  آقای مجتبی مقامی، دقیقاً همینطوره که نوشتین. ما هم ۱۵ اسفند با سلام و صلوات و پذیرایی کولئوس ۶۰ روزه ثبت نام کردیم، تیرماه دعوتنامه اومد! اوایل مرداد بدون پلاک با باک تقریباً خالی از بنزین تحویل دادن، چند روز پیش (اواخر مرداد) بلاخره پلاک شد.

  پنج میلیون هم که پول زور گرفتن بابت آپشن “اضافه” روی خودروی “فول آپشن” با قیمت “قطعی”!

 7. حامد گفت:

  درود
  این همه اومدن نظر منفی در مورد نگین خودرو دادن یعنی یکی نبوده که راضی برگشته از نمایندگی نگین خودرو. من اسفند ۹۵ کلئوس ثبت نام کردم با شرایط مشابه دوستان، چون از این ماشین خوشم اومده بود شرایط قرارداد ترکمنچای شرکت رو پذیرفتم. که یکی مشخص نبودن رنگ توی ماشین بود ضمنا در مورد نداشتن اتوپارک هم اصلا اطلاع ندادن و توی همه ی تبلیغات قبل از فروش اعلام کردن که این ماشین با اتوپارکه. فردای روزی که متوجه شدم اتوپارک نداره با شرکت تماس گرفتم که گفتن یکماه طول میکشه تا پولتون برگرده که زرنگی کردم و حوالشو فروختم. این از طرز فروش و مشتری مداری نگین خودرو ، خدمات پس از فروشش که فکر کنم از این هم

 8. حامد گفت:

  کلا در حال سواری گرفتن از ملتن و با کاهش آپشن های ماشین سعی در پایین نگه داشتن قیمت خودرو دارن که بتونن به قول خودشون رقابت کنن. مدیرعامل نگین خودرو باید به خودش و نمایندگی هاش به خاطر این همه سرویس دهی به ملت به خود بباله. اگه دولت بیاد و هزینه گمرگی رو بیاره پایین همه این دست شرکتا باید ماستاشونو کیسه کنن ولی چه سود که دولت ما فشل تر از این حرفاست

 9. امیرحسین گفت:

  عدم ثبت سفارش بهانه است! ثبت سفارش حدود ۱ ماهه بسته شده قبل از بسته شدنش کسانی که ۶۰ روزه کولیوس اسم نوشتند هم با تاخیر بسیار زیاد تحویل گرفتند… من که ۹۰ روزه اسم نوشتم در ۱۵ اسفند، با کمال وقاحت می گن اواسط مهرماه بدون پلاک بهت تحویل می دیم!!! حقیقت اینه که نگین خودرو ماشین های وارد شده را با قیمت بالاتر به بازار آزاد می فروشه و از محل ثبت نام های جدیدش ماشین های قبلیشو از گمرک ترخیص می کنه! و الا این همه تاخیر توجیه نداره… قبلاً هم که ثبت سفارش مشکل نداشت سر رنو اسکالا پوست مردمو کندن! کلا نگین خودرو نیست، ندین خودرو هست!!!

 10. کامران گفت:

  سلام. من اشتباه کردم یک ماشین جک اس۳ تو کرمان موتور ثبت نام کردم. تحویل آذر ماه که البته الان که نیمه دیماهه هنوز خبری نیست و بدتر اینکه هنوز تحویل مهر و آبان را هم نداده. آدم میمونه تو این مملکت از اینهمه مدیریت پیشرفته. واقعا دستمون به کجا بنده؟

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.