کارمانیا
مدیران خودرو

مقصر تاخیر در تحویل خودروها کیست؟

مقصر تاخیر در تحویل خودروها کیست؟
چند وقتی است که در پیام های پیاپی خریداران خودروهای وارداتی نسبت به تاخیر در تحویل، شکایت های زیادی را ارسال می کنند.
با توجه به سیاست های اسب بخار مبنی بر حمایت از حقوق برابر مشتریان و شرکت ها، طی چند هفته گذشته در قسمت «ساعت دغدغه» اتاق خبر اسب بخار، صدای مشتریان به گوش مدیران شرکت ها رسید. با توجه به صحبت هایی که با مدیران ارشد شرکت های واردکننده خودروهای کره ای، ژاپنی و فرانسوی داشتیم، آن ها به مسئله ای اشاره کردند که عامل اصلی تاخیر در تحویل خودرو به حساب می آید.
یکی از اصلی ترین دلایل تاخیر در تحویل بسیاری از شرکت ها، بسته شدن ثبت سفارش است. زیرا خودروهای اکثر شرکت ها در پشت گمرک آماده ترخیص هستند و تنها بروز چنین مشکلی باعث شده تا گمرک از ترخیص خودروها ممانعت به عمل آورد. همچنین در بحث بازرسی و کارشناسی خودرو، مواردی دیده شده که گاهی نهادهای ذیربط، انجام این کار را به عقب انداخته اند و این یعنی حداقل یک هفته تاخیر در تحویل خودرو برای شرکت واردکننده!
به هر حال با توجه به پیام های ارسال شده و افزایش شکایت مخاطبان و مشتریان، یکی از متن های ارسالی در این بخش منتشر می شود. لازم به ذکر است که انتشار این متن به معنی تایید یا تکذیب خبر نبوده و رسانه اسب بخار، تنها به عنوان یک پایگاه خبری مردمی این دیدگاه را منتشر کرده است.
همچنین با توجه به اینکه در این متن، گاهی از الفاظی استفاده شده که بار حقوقی و معنوی دارد، از انتشار آن خودداری می کنیم.
با سلام و عرض خسته نباشید ۱۹ اردیبهشت ماه پس از مشورت با کارشناسان محترم اسب بخار درنمایندگی شهرستان تنکابن شرکت نگین خودرو یک دستگاه رنو کولئوس ثبت نام کردم اولا که برنامه این شرکت اصلا مشخص نیست در حالی که مثلا شرکت … شرایط نقد و اقساط خودرو مشخص بود. نگین خودرو فقط دنبال دریافت ۱۰۰ میلیون اول بود و شرایط قسطی خودرو رو به زمان صدور دعوتنامه حواله می داد. همچنین رنگ داخل خودرو رو هم به زمان صدور دعوتنامه حواله می داد. وقتی از ابشنها سوال می کردیم می فرمودن که فول هست بعدا کاشف به عمل اومد که چند مدل با اپشنهای مختلف وارد کردن با اتو پارک یا بدون اتوپارک و نیز با یا بدون بازکن اتوماتیک درب صندوق عقب تازه تریم داخلی خودرو رو هم که فرموده بودن اون موقع می تونم انتخاب کنم معلوم شد شانسی هستش و هرچی موجود بود باید بپذیرم . قرار بود در ۶۰ روز کاری خودرو رو تحویل بدن که الحمدولله بعد از ۶۰ روز کاری تازه دعوتنامه فرستادن و اعلام کردن ۱۵ روز کاری بعد تحویل می دن و یک هفته بعدش هم مدارک خودرو رو تحویل می دن. امشب رفتم یه سوال درباره پلاک خودرو بکنم فرمودن باز تحویل خودرو ۲ هفته دیگه تاخیر داره تازه بعدش به هزینه خودم خودرویی رو که اگر تحویل دادن، باید بدون پلاک ببرم ساری برای بازدید نیروی انتظامی و اگر پلاک خودم رو بخوام، باید بدون پلاک برگردونم همچنین بدون بیمه بدنه چون پلاکی وجود نداره که ماشین ببمه بشه. در حالی که همکار من یک ماه پیش خودرو … در نمایندگی … بصورت قسطی ثبت نام کرد و قرار بود ۶۰ روز کاری بعد خودرو رو بهش تحویل بدن طی مدت ۳۰ روز کاری براش دعوتنامه فرستادن و قراره خودرو پلاک شده رو کمتر از ۱۰ روز دیگه تحویل بگیره.
امید نادری

زمان ارسال پست: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۸:۱۵ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،

20 Responses to “مقصر تاخیر در تحویل خودروها کیست؟”

 1. شندی گفت:

  خدایی حق داره ماشین میخری برا اسفند عید بری مسافرت ماشینو اردیبهشت بهت تحویل میدن!
  میگی آپشناش کو؟ میگن همینکه هست میخوای بخواه نمیخوای انصراف بده!

 2. مجتبی مقامی گفت:

  سلام.منم ۱۵ اسفند پارسال از نمایندگی نگین خودرو ۱دستگاه کولئوس با موعد تحویل ۶۰ روزه کاری ثبت نام کردم.طبق قرار داد ماشینو باید حداکثر تا خرداد ماه تحویل میدادن ولی تاریخ۹۶/۴/۱۰ تازه دعوت نامه پرداخت الباقی خودرو اومد.موقع ثبت نام گفتن ماشین فولترین آپشنه و قیمت قطعی ولی موقعی که دعوت نامه تکمیل وجه اومد گفتن ماشین با چند سطح آپشن مختلف عرضه میشه و برای تحویل فولترین مدل که همون اتو پارک و اتو ترانکه باید ۵ میلیون اضافه تر پرداخت کنم منم به الاجبار قبول کردم و با درخواست دریافت ماشین با اتو پارک و اتو ترانک تکمیل وجه کردم.طبق قرار داد ماشین حداکثر باید ظرف ۱۵ روز کاری پس از تکمیل وجه تحویل میشد ولی ۴۵ روز بعد ماشینو تحویل دادن تازه بدون آپشن اتو تراک و فقط با اتو پارک وقتی هم که اعتراض کردم گفتن ماشین همینه و شماره شاسی بنام شما خورده و قابل تغییر نیست.در مورد سود دیر کرد و تاخیر در تحویل خودرو هم سوال کردم گفتن اول ماشین باید پلاک بشه تا بعد شرکت دیرکرد و تاخیر در تحویلو محاسبه کنه تازه اونم با فرمولی که فقط خودشون ازش سر در میارن الان ۱۰ روزه ماشینو تحویل گرفتم ولی خبری از پلاک نیست و ماشین عملا بلااستفاده داره تو پارکینگ خاک میخوره.من از دوستانی که خواهان خرید خودروهای رنو هستن تقاضا دارم که با پرداخت مبلغی اضافه تر به دلالان محترم ماشینو از بازار آزاد تهیه کنند و خودشنو درگریر سر و کله زدن با نمایندگی نکنند و با اعصاب راحت ماشینو با هر رنگ و هر آپشنی که دوست دارند تهیه کنند.نگین خودرو واقعا بد قوله موقع ثبت نام با چای و آبمیوه از آدم پذیرایی میکنن ولی همین که پولو گرفت دیگه جوابگو نیست و با وعده و وعید وگاهی هم جوابای سر بالا شما رو میخواد از سر باز کنه.من که با این تجربه ای که به دست آوردم دیگه دور و ور ماشین ثبت نامی نمیرم

 3. رضاا گفت:

  سلام
  اینجاست که میگن دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت اباالفضل را.
  زمانی که سامانه ثبت سفارش بسته است (البته بسته بودن ثبت سفارش ربطی به خودروهایی که چند ماه پیش ثبت نام شده اند ندارد!!)، چطور است که شرکت نگین خودرو کماکان مشغول ثبت نام و دادن تعهد به مردم است در حالی که به تعهدات قبلی خود عمل نکرده و همگی مشمول تاخیر شده اند. همین کار عدم حسن نیت این شرکت و اینکه فقط گرفتن پول مردم برایشان مهم است را ثابت می کند.

  لطفا نظر بنده رو تایید کنید اگر ادعای رسانه بی طرف دارید!

 4. فرزام گفت:

  اونوقت کرمان موتور خودروهای جک اس ۵ اتومات رو تحویل نمیده بهانه اش چیه ؟

 5. نادری گفت:

  متاسفانه بد قولتر از این شرکت نگین خودرو تو عمرم ندیدم.خیلی خیلی بد قول وبی مسیولیت هستند متاسفانه پول مردم رو با هزار ترفند می گیرن وموقع تحویل یا از سر وته ماشین می زنند یا با تاخیر ۴ماه تحویلت می دن واخرش هم می گن همینه وبا بی ادبی تمام می گن نمی خوای انصراف بده آخه کجای دنیا ماشینو دو برابر قیمت جهانی به مشتری می دن وبعدش هم باید التماس کنی که ماشینی رو که قرار بوده فول اپشن باشه با نصف اپشن بهت بندازن.منم ۱۵اسفند ۹۵یه کلیوس ثبت نام کردم تحویل سه ماه هنوز به من تحویل ندادن ۲۰روزه امروز فردا می کنند.من این ماشین برا تابستون می خواستم بیست روز یکماه بعد به چه درد من می خوره اخه.مردم عزیز به هیچ عنوان برای خرید خودروی خارجی سراغ نگین خودرو نریداصلا مشتری مدار نیستند.سرنوشت من ودیگران براس شما درس عبرت شود.

 6. سپهر گفت:

  آقای مجتبی مقامی، دقیقاً همینطوره که نوشتین. ما هم ۱۵ اسفند با سلام و صلوات و پذیرایی کولئوس ۶۰ روزه ثبت نام کردیم، تیرماه دعوتنامه اومد! اوایل مرداد بدون پلاک با باک تقریباً خالی از بنزین تحویل دادن، چند روز پیش (اواخر مرداد) بلاخره پلاک شد.

  پنج میلیون هم که پول زور گرفتن بابت آپشن “اضافه” روی خودروی “فول آپشن” با قیمت “قطعی”!

 7. حامد گفت:

  درود
  این همه اومدن نظر منفی در مورد نگین خودرو دادن یعنی یکی نبوده که راضی برگشته از نمایندگی نگین خودرو. من اسفند ۹۵ کلئوس ثبت نام کردم با شرایط مشابه دوستان، چون از این ماشین خوشم اومده بود شرایط قرارداد ترکمنچای شرکت رو پذیرفتم. که یکی مشخص نبودن رنگ توی ماشین بود ضمنا در مورد نداشتن اتوپارک هم اصلا اطلاع ندادن و توی همه ی تبلیغات قبل از فروش اعلام کردن که این ماشین با اتوپارکه. فردای روزی که متوجه شدم اتوپارک نداره با شرکت تماس گرفتم که گفتن یکماه طول میکشه تا پولتون برگرده که زرنگی کردم و حوالشو فروختم. این از طرز فروش و مشتری مداری نگین خودرو ، خدمات پس از فروشش که فکر کنم از این هم

 8. حامد گفت:

  کلا در حال سواری گرفتن از ملتن و با کاهش آپشن های ماشین سعی در پایین نگه داشتن قیمت خودرو دارن که بتونن به قول خودشون رقابت کنن. مدیرعامل نگین خودرو باید به خودش و نمایندگی هاش به خاطر این همه سرویس دهی به ملت به خود بباله. اگه دولت بیاد و هزینه گمرگی رو بیاره پایین همه این دست شرکتا باید ماستاشونو کیسه کنن ولی چه سود که دولت ما فشل تر از این حرفاست

 9. امیرحسین گفت:

  عدم ثبت سفارش بهانه است! ثبت سفارش حدود ۱ ماهه بسته شده قبل از بسته شدنش کسانی که ۶۰ روزه کولیوس اسم نوشتند هم با تاخیر بسیار زیاد تحویل گرفتند… من که ۹۰ روزه اسم نوشتم در ۱۵ اسفند، با کمال وقاحت می گن اواسط مهرماه بدون پلاک بهت تحویل می دیم!!! حقیقت اینه که نگین خودرو ماشین های وارد شده را با قیمت بالاتر به بازار آزاد می فروشه و از محل ثبت نام های جدیدش ماشین های قبلیشو از گمرک ترخیص می کنه! و الا این همه تاخیر توجیه نداره… قبلاً هم که ثبت سفارش مشکل نداشت سر رنو اسکالا پوست مردمو کندن! کلا نگین خودرو نیست، ندین خودرو هست!!!

 10. کامران گفت:

  سلام. من اشتباه کردم یک ماشین جک اس۳ تو کرمان موتور ثبت نام کردم. تحویل آذر ماه که البته الان که نیمه دیماهه هنوز خبری نیست و بدتر اینکه هنوز تحویل مهر و آبان را هم نداده. آدم میمونه تو این مملکت از اینهمه مدیریت پیشرفته. واقعا دستمون به کجا بنده؟

 11. بهار گفت:

  رامک خودرو هم بسیار بدقول و دروغگو است. من آبان ۹۶ تکمیل وجه کردم تلاش خودرو تبریز گفت که تا سی دی ماه نهایتا تیوولی به شما تحویل داده میشود. هنوز که خبری نیست جالبه موقع ثبت نام مینویسن ۱۲۰ روز کاری. ولی همش دروغه اصلا سراغ رامک خودرو نرین بسیار دروغگو و عوضی هستن.

 12. نازنین گفت:

  با سلام بنده هم همین مشکل را با رامک خودرو دارم اسفند پارسال با ۹۷ میلیون ثبت نام کردم و تحویل ۱۲۰ روز کاری آبان ماه با من تسویه کردند و در اصل بند ۱۰۶۵۰۰ پرداخت کردم الان می گند باز باید حداقل ۱۳ میلیون دیگه پرداخت کنی آخر اسفند ماشینت را تحویل می دیم هم قیمت را داشته باشید و هم زمان را دروغ تا چه اندازه

 13. شراره گفت:

  سلام من هم همین مشکل را با رامک خودرو دارم بهمن ۹۵ پارسال با ۹۳ میلیون ثبت نام کردم و تحویل ۱۲۰ روز کاری. آبان ماه هم تسویه کردم اکنون می گن ۱۶میلیون دیگه پرداخت کنی تا ماشینت را تحویل بدیم. آیا این روال کاری باعث از دست رفتن اعتبار و کسب و کار آنها نمی شود. بهترین روش همان خرید از بازار آزاد است تا اعصاب خوردی در پی نداشته باشد.

 14. محسن گفت:

  سلام
  بنده هم بهمن پارسال ثبت نام کردم با قیمت ۹۳ یا ۹۴ و تحویل ۱۲۰ روز کاری. اگر دروغ و کلک در کارشون نبود اواسط مرداد امسال باید تحویل میدادن که ندادن.
  تازه ابان تکمیل وجه کردم که ۲۰ اذر تحویل بدن. تازه امروز (۲۹ بهمن) بعد از ۱۳ ماه کفتارهای کثیف زنگ زدن که ۱۲-۱۳ میلیون باید بدی. منهم گفتم ازتون شکایت می کنم و الان هم پیگیر شکایت هستم.

 15. آویژه گفت:

  سایت ثبت سفارش واردات خودرو در تیرماه سال ۹۶ بسته شد و تاخیر چندین ماهه در تحویل خودروی شرکت هایی مثل رامک که بالغ بر ۳۰۰ روز (!!!) تاخیر در تحویل خودروهاشون در موعد مقرر دارن رو بهیچ وجه نمیشه به این موضوع ربط داد. کسی که پیش از زمان بسته شده ثبت سفارش اقدام به عقد قرارداد با شرکت کرده می بایست فرایند خرید خودروش از طرف شرکت مدت ها قبل صورت می گرفت، در این صورت نه گرفتار افزایش نرخ ارز میشد نه افزایش تعرفه واردات خودرو و سایر مسائل. نتیجتا کلیه خسارتایی که مشتری ازین بابت متحمل شده صرفا از جانب شرکت هست به جهت عدم وفاداری به تعهدات خودش هست. در نهایت به تمام متقاضیان خرید خودروهای وارداتی اکیدا توصیه میکنم که خودروی مورد نظر خودشون رو بصورت تحویل فوری خریداری کنن، در غیر اینصورت بهیچ وجه با رامک خودرو خصوصا (که از نظر من رتبه اول بدقولی و بی نظمی و مدیریت غیر حرفه ای سیستم فروش رو بین خودرویی ها داره ) که ۴ برابر مدت زمان تعهد خودروهاشو تحویل میده طرف معامله نشن ( حواشی افزایش قیمت خودرو موقع محاسبه مبلغ دعوتنامه و دوباره متمم دعوتنامه صادر کردن برای گرفتن پول بیشتر و سایر مسائل بماند..).

 16. فهیمه رهبر گفت:

  من ۹۶/۱/۳۱با سیردن ۵۰۰۰۰۰۰۰میلیون تومان از رامک خودرو با ۱۲۰ روزه کاری خودرو تیولی خردداری کردم در ۹۶/۸/۲۲ با ۱۵ روز تاخیر تکمیل وجه کردم خودروئی که قرار بود صدو دو میلیون تومان ۱۲۰ روزه کاری تحویل نمایند بغیر از سود صدهشت میلیون گرفته اند و گفتند ۲۰ بهمن تحویل میدهیم بعذ از کلی دوندگی ۱۵ اسفند گفتند بعد از عید ۱۵ الی ۱۷ میلیون تومان دیگر باید بدی و زمان تحویل هم نامعلوم است چاره ای جز شکایت ندارم

 17. محسن گفت:

  سلام من هم تاریخ ۹۶/۴ /۳۱ ۱۲۰ روز کاری ثبت نام کردم ولی خبری نیست.

 18. اسماعیل گفت:

  از ادمین سایت تقاضای عاجزانه داریم که به طریقی کاربران را به هم وصل کند تا حرکتی قانونمند کنند در راستای زنده کردن حقشان. کانال تلگرامی بهترین راه ارتباطی میباشد که مردم با هم در تماس باشند تا متحد درخواستی رسانه ای داشته باشند تا شاید مرهمی باشد. در صورت تاخیر باید سود ۴۰ درصدی بدهند نه ادعای سود ۱۶ درصدی!!!

 19. مدیران خودرو بدقول گفت:

  سلام من در اسفند ۹۶ ام وی ام … در نمایندگی پیکامی ورامین ثبت نام و تکمیل وجه نمودم. به من قول دادند که ۱۵ فروردین تحویل دهند الآن ۱۸ اردیبهشت است و تا کنون هیچ خبری از ماشین نیست. لطفاً اگر دین دارید و پیرو عدالت امام علی ع هستید، پیگیری کنید.

 20. از مدیران خودرو گلایه دارم گفت:

  سلام من در اسفند ۹۶ در یکی از نمایندگی های مدیران خودرو ثبت نام کردم. به من قول دادند که در فروردین ۹۷ تحویل دهند الآن ۱۸ اردیبهشت است و تا کنون هیچ خبری از خودرو نیست. لطفاً اپیگیری کنید.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.