فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

مرسدس میباخ S کلاس به چراغ‌های گرافیکی مجهز می‌شود + ویدیو

مرسدس میباخ S کلاس به چراغ‌های گرافیکی مجهز می‌شود
مرسدس میباخ S کلاس به چراغ‌های جدید، با قابلیت نمایش شکل‌های متنوع روی جاده، مجهز خواهد شد.

به گزارش زومیت،مرسدس میباخ S کلاس یکی از لوکس‌ترین خودروهای جهان است که وجود آن در خیابان، جلب توجه بسیاری از رانندگان و عابران پیاده را به دنبال خواهد داشت. نمایش جدیدترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌های مرسدس‌بنز در مدل‌های S کلاس به یک سنت تبدیل شده است. لوکس‌ترین محصولمرسدسبنز، به فناوری پیشرفته‌ی چراغ‌های جلو، موسوم به روشنایی دیجیتال (Digital Light) مجهز شده است. این چراغ‌ها با ارائه‌ی نهایت دید ممکن برای راننده، مزاحمت و اختلالی در دید دیگر خودروها ایجاد نمی‌کنند و البته قابلیت جالبی برای نمایش انواع شکل و علامت روی جاده در اختیار دارند.
مرسدس میباخ S کلاس به چراغ‌های گرافیکی مجهز می‌شود


در این فناوری، به ازاری هر چراغ جلو بیش از یک میلیون میکرورفلکتور (Microreflector) و در مجموع حداقل دو میلیون میکرورفلکتور وجود دارد. چراغ‌ها به سنسورها، دوربین‌ها و سیستم رهیاب ماهواره‌ای خودرو متصل شده‌اند و با ذخیره‌سازی مسیرهای طی‌شده، به‌صورت خودکار در هر منطقه و شرایط مختلف، میزان روشنایی تنظیم می‌شود. در صورت وجود خودرو در روبرو، چراغ‌ها به‌طور خودکار با تنظیم مناسب بین میکرورفلکتورها و روشنایی لازم، بدون ایجاد اختلال در دید راننده‌ی روبرو، بهترین عملکرد ممکن را ارائه می‌دهند.

قابلیت دیگر چراغ‌های دیجیتال مرسدس، انعکاس انواع شکل‌ها و علامت‌ها روی جاده است. این فناوری با توجه به فعال بودن هر کدام از سیستم‌های کمکی و ایمنی، علامت‌های لازم را به‌طور خودکار روی جاده منعکس می‌کند.

به‌عنوان مثال در جاده‌هایی که در حال تعمیر هستند، خطوط مستقیم برای راهنمایی بیشتر راننده نمایش داده می‌شوند. یا در صورت تشخیص عابر پیاده در جاده، علامت فلش به سمت عابر منعکس می‌شود. انواع علامت‌های هشداردهنده‌ی سرعت، انحراف از مسیر، وجود اجسام در نقطه‌ی کور، فاصله تا خودروی روبرو و حتی علامت آب‌وهوای برفی با چراغ‌های دیجیتال روی جاده نمایش داده می‌شوند.
مرسدس میباخ S کلاس به چراغ‌های گرافیکی مجهز می‌شود


سیستم چراغ‌های دیجیتال برای تعداد محدودی از مشتریان مرسدس میباخ S کلاس که در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۸ خودروی خود را تحویل می‌گیرند، در نظر گرفته شده است. البته در بیانه‌ی رسمی مرسدس امکان مجاز نبودن استفاده از این فناوری در کشورهای مختلف ذکر شده است. مطمئناً نمایش علامت‌های مختلف روی جاده توسط یک خودرو، مورد تأیید سازمان‌ راهنمایی و رانندگی تمام کشورها نیست و احتمالاً به‌عنوان عامل اصلی حواس‌پرتی دیگر راننده‌ها تعریف می‌شود.

زمان ارسال پست: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, تلویزیون | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.