کارمانیا
مدیران خودرو

مرسدس بنز به فکر ایرانی ها است؟

مرسدس بنز به فکر ایرانی ها است؟
طی روزهای گذشته در برخی رسانه ها اعلام شده که مرسدس بنز قصد دارد تا در رقابت با ب ام و سری۷، کلاس S را با حجم موتور پایین عرضه کند تا در از بازار برخی کشورها چون ایران عقب نماند.
با نگاهی به سیاست های گذشته مرسدس بنز، بعید نیست که این برند مطرح جهانی چنین کاری را انجام دهد. ولی نباید فراموش کرد که این اتفاق صرفا به خاطر بازار ایران نیست. زیرا اگر مدیران ارشد این برند اهمیت زیادی را برای بازار ایران قائل بودند، حداقل در این دو سال وضعیت حضور خود را در بازار کشور مشخص می کردند و E کلاس های جدید را با فرایند راحتتری به مشتریان ایرانی واگذار می نمودند.
به گفته برخی منابع قرار است که کلاس S مرسدس بنز سری E300 تولید شود و با حجم موتور دو لیتری به رقابت با ب ام و ۷۳۰i و ۷۳۰Li بیاید. در صورتی که S کلاس با این موتور دولیتری توربو به بازار جهانی عرضه شود، احتمالا قدرتی حدود ۲۴۳ اسب بخار را تولید می کند. برخی احتمال می دهند که این خودرو با قدرت بیشتر نسبت به E300 به بازار ایران و خاورمیانه عرضه شود.

زمان ارسال پست: ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ | ۶:۳۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها:

2 Responses to “مرسدس بنز به فکر ایرانی ها است؟”

  1. محمد گفت:

    موتور ۲ لیتری برای این ابعاد خیلی کمه اونم ۲۴۳ اسب بخار!!! حداقل اگر ۳۰۰ اسب بخار بود یه چیزی ولی بدیهی است که گشتاور تو شتابگیری و سرعت تاثیر داره

  2. علی فقیه نصیری گفت:

    اگر با موتوری مشابه CLA 45 ها عرضه میشد حتی در بازار جهانی ، با وجود حجم موتور کم ولی از نظر اعداد ارقام جذابیت زیادی داشت.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.