کارمانیا
مدیران خودرو

مدل ۲۰۱۸ فورد GT با الهام‌ از GT40 مدل ۱۹۶۷

مدل ۲۰۱۸ فورد GT  با الهام‌ از GT40 مدل ۱۹۶۷
شرکت خودروسازی فورد می‌گوید نسخه‌ی ۲۰۱۸ فورد GT با الهام از خودروی قدیمی مدل سال ۱۹۶۷ تولید خواهد شد.
در حال حاضر، فورد GT یک سوپراسپرت منحصربه‌فرد است که طبق برنامه‌ریزی‌ها، در چهار سال آینده تنها ۱۰۰۰ دستگاه از آن تولید خواهد شد. طبق گفته‌ی فورد پرفورمنس، رقم تولید این سوپراسپرت فقط به ۲۵۰ دستگاه در هر سال می‌رسد.
به گزارش زومیت قرار است فورد در سال ۲۰۱۸ نمای ظاهری ویژه‌ای از این خودرو ارائه کند که الهام‌ گرفته از GT40 قرمز و سفید سال ۱۹۶۷ است؛ خودرویی که در آن سال قهرمانی مسابقات لمانز را به دست آورد. این مدل که به‌طور رسمی نسخه‌ی فورد GT-67 هریتیج نام‌گذاری شده است، اصلاحات ظاهری خاصی را به فضای داخلی و خارج خودرو اضافه می‌کند.
مدل ۲۰۱۸ فورد GT  با الهام‌ از GT40 مدل ۱۹۶۷
دیو پریكاك، مدیر کل فورد پرفورمنس، می‌گوید:
هدف ما از تولید این جایگزین ارزشمند برای نسخه‌ی هریتیج ۲۰۱۷، ساخت نسخه‌ای بود که با آن بتوانیم دوباره پیروزی تاریخی خود در لمانز را با تیم آمریکایی دن گِرنی و اِی. جِی. فویت تکرار کنیم. نسخه‌ی ۲۰۱۸ فورد GT-67 هریتیج، با بهره‌گیری از ویژگی‌های مدرن یکی از بهترین خودروهای تاریخی فورد، شایسته پیروزی در هر رقابتی است.
تفاوت واضح این مدل در مقایسه با مدل‌های دیگر، کیت بدنه اسپرت با جنس فیبر کربنی و نوارهای منحصربه‌فرد سفید در میان رنگ قرمز روشن بدنه خودرو است. ۲ هود بزرگ و بیضی‌شکل هم در انتهای درب‌ها طراحی شده است. علامت شماره یک روی کاپوت خودرو، نشان‌دهنده‌ی قهرمانی گرنی و فویت با خودروی GT40 است. چرخ‌های آلومینیومی ۲۰ اینچی با پوشش نقره‌ای از دیگر به‌روزرسانی‌های مدل هریتیج ۲۰۱۸ است.
رنگ قرمز، در فضای داخلی نسخه‌ی ۶۷ هریتیج استفاده شده است که در خط دوخت روکش چرمی جدید روی صندلی‌های فیبر کربن و همچنین روکش چرمی فرمان و کمربند ایمنی به کار گرفته می‌شود.
دیگر جزئیات شامل دسته‌دنده خاکستری‌رنگ، تکه‌دوزی با پوشش ضد زنگ در قسمت‌های مختلف داخل خودرو، همراه با فیبر کربن برای کنسول مرکزی و پنل درب‌های خودرو هستند. البته پلاک شناسایی با شماره سریال منحصربه‌فرد که خودرو را به‌عنوان یک نسخه‌ی «۶۷ Heritage Edition» تأیید می‌کند، بسیار دوست‌داشتنی است.
مدل ۲۰۱۸ فورد GT  با الهام‌ از GT40 مدل ۱۹۶۷
تولید محدود نسخه‌ی هریتیج در سال ۲۰۱۸، این خودروی اسپرت را بسیار نادر می‌کند. البته طراحی بسیار جالب فضای داخلی و بیرونی این خودروی فورد، برای ارزشمند دانستن طراحی آن کافی است.

زمان ارسال پست: ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.