فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

مدل مفهومی کیا پروسید، معرفی شد

مدل مفهومی کیا پروسید، معرفی شد
شرکت خودروسازی کیا موتورز، مدل مفهومی پروسید را معرفی کرد تا برای رقابت با فست‌بک‌های آلمانی، ایده‌پردازی کند.
حاصل کار تیم اروپایی طراحی کیا، مدل مفهومی پروسید (Proceed) است، که نشانگر تغییرات نسل بعدی و بزرگ‌تر از مدل سید (cee’d) خواهد بود.
به گزارش زومیت در این خودروی مفهومی که طرح بدنه‌ی جدیدی به نمایش می‌گذارد، ظاهر پرانرژی پروسید، با طرحی خشن‌تر و جذاب‌تر ترکیب شده است تا با سلیقه‌ی نسل جدیدِ راننده‌ها همخوانی داشته باشد.
مدل مفهومی کیا پروسید، معرفی شد
گریگوری گیلام، رئیس بخش طراحی اروپای کیا موتورز، می‌گوید:
از آنجایی که بیشتر رانندگان اروپایی به دنبال یک خودروی توانا به عنوان جایگزین هستند، تصمیم گرفتیم مدل جدیدی به خانواده‌ی سید اضافه کنیم. مدل مفهومی پروسید، نمایانگر هیجان و انرژیِ نسل جدید پروسید برای رانندگانی است که خواستار عملکرد بهتر هستند.
نیمرخ مدل مفهومی پروسید با نقش خاصی طراحی شده است. فریم پنجره‌ی پویا، به دنبال نوار سقف، به سمت پنجره عقب کشیده شده و با یک طرح خنجرِ مزین به نشان GT، ستون میانی بدنه تکمیل شده است. رکاب بزرگ و باریک، جریان هوا را از بدنه‌ی عضلانی عبور می‌دهد و به عقب خودرو هدایت می‌کند. نمایش نیمرخ کیا پروسید، با رینگ‌های ۶ پره‌ی ۲۰ اینچی به اتمام می‌رسد.
امروزه چراغ‌های روشنایی روز (Daytime) جزو عناصر کلیدی شخصیت یک خودرو شده‌اند؛ اما کیا پروسید ویژگی جدیدی به نام لومین‌لاین (Luminline)، ارائه می‌دهد. این ویژگی به هنگام نزدیک شدن راننده به خودرو، بخش خارجی پنجره‌ها را روشن می‌کند و نمای فست‌بک بدنه را به نمایش می‌گذارد.
طرح سقف پروسید مستقیماً به صندوق عقب متصل و با مجموعه‌ای از دریچه‌های هوا ترکیب می‌شود. در عقب نیز طرح چراغ‌ها، از فلز فرومگنتیک مذاب الهام گرفته شده است.
مدل مفهومی کیا پروسید، معرفی شد
ممکن است طرح بدنه و ابعاد مدل مفهومی کیا پروسید جدید باشد؛ ولی بسیاری از نقش و نگارهای مدل‌های کیا، در طراحی بدنه‌ی آن استفاده شده است. جلوپنجره و شیشه‌ی جلو معروف کیا، طرح کاپوت الهام گرفته‌شده از مدل استینگر و مجموعه‌ای از انحناها بخشی از این موارد هستند. تمام بخش‌های بدنه، نمایانگر یک خودروی مدرن محصولِ شرکت کیا هستند. رنگ قرمز این مدل مفهومی موسوم به قرمز گدازه‌ای است که با ترکیب دستیِ از چند لایه رنگ سیاه، نقره‌ای کروم و قرمز به وجود آمده است.
مدل مفهومی کیا پروسید در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی خواهد شد.

زمان ارسال پست: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.