کارمانیا
مدیران خودرو

مانع جدید پیش‌روی واردکنندگان متفرقه

مانع جدید پیش‌روی واردکنندگان متفرقه
نابسامانی در تدوین و اجرای مقررات واردات خودرو همچنان مشکلاتی را برای واردکنندگان متفرقه به وجود آورده است؛ به‌طوری‌که وزارت صنعت هم‌اکنون از ورود بخشی از خودروهای ثبت‌سفارش شده ممانعت می‌کند.
به‌رغم آنکه ثبت سفارش واردکنندگان خودرو ۶ ماه اعتبار دارد، اما وزارت صنعت در تازه‌ترین تصمیم خود تنها اجازه ترخیص خودروهای موجود در گمرک و خودروهایی که دارای تاییدیه حمل هستند، را صادر کرده و سایر ثبت‌سفارش‌های واردکنندگان متفرقه خودرو برای ورود به کشور با مانع مواجه شده‌اند. آنگونه که فرهاد احتشام‌زاد، رئیس انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید: در حالی دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت مانع جدیدی برای ورود خودروهای واردکنندگان متفرقه ایجاد کرده که براساس تبصره۱ ماده ۸ قانون مقررات صادرات و واردات کشور، موافقت با ورود کالا، مجوز ترخیص تلقی می‌شود و نیاز به اخذ مجوز جداگانه‌ای نیست. وی عنوان کرد: ثبت‌سفارش خودروهای یاد شده قانونی صورت گرفته و همه این ثبت‌ها دارای کد ۸ رقمی هستند؛ بنابراین نیاز به مجوز دیگری ندارند و صرفا به‌دليل قرارگيري در گروه كالاهاي استاندارد اجباري نيازمند تاييد استاندارد در زمان خروج از گمرك هستند، اما دفتر مقررات، حاضر به ارائه اطلاعات مابقی ثبت‌سفارش واردکنندگان متفرقه به گمرک برای ورود خودروها به کشور نیست.
منبع : دنیای اقتصاد

زمان ارسال پست: ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.