کارمانیا
مدیران خودرو

مالکان خودروهای دوگانه سوز نگران جریمه پلیس

مالکان خودروهای دوگانه سوز نگران جریمه پلیس
با اعلام تعویق ۳ ماهه طرح معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز، ازدحام مردم در مراکز معاینه فنی افزایش یافته و مردم سرگردان و بلاتکیف نگران تردد خود در سطح شهر با خودروهای دو گانه سوز هستند.
به گزارش تسنیم،براساس هماهنگی‌ها قرار بود طرح معاینه فنی خودروها با تغییر در استانداردهای آلاینگی و با هدف کاهش میزان آلودگی هوا درکلان شهرها اجرا شود به نحوی که خودروهایی که برگه معاینه فنی نداشته باشند باید جریمه هایی را پرداخت کنند. با توجه به این موضوع خودروسازان ملزم به دریافت معاینه فنی هستند اما اخیراً معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز با مشکل روبه رو شده همین امر بر حجم مشکلات مردم برای استفاده از این خودروها افزود کرده است نکته جالب اینجاست کسی حاضر نیست برگه معاینه فنی این خودروها را تمدید کند.
البته خبرگزاری تسنیم با انتشار مطلبی در اوایل مهرماه جاری دلیل این موضوع را از مسؤلان مربوطه جویا شده بود اما با گذشت بیش از دو هفته اخیرا قیصر مدیر اجرایی معاینه فنی سراسر کشور در این ارتباط گفته است: براساس مصوبه هیئت وزیران مقرر شد خودروهای بالای ۶ سال سن علاوه بر معاینه فنی عادی، تست هیدروایستاتیک که مخصوص مخزن گاز سی ان جی این خودروهاست نیز انجام شود اما با توجه به اینکه زیرساخت های لازم برای اجرای این مصوبه فعلاً وجود ندارد دارندگان خودروهای دوگانه سوز می توانند در مرحله معاینه فنی عادی پذیرش شوند و سپس سه ماه فرصت دارند تا با مراجعه به مراکز تست هیدرواستاتیک معاینه مورد نظر را تهیه کنند.
قیصر با بیان اینکه هزینه تست هیدرواستاتیک ۶۲ هزار تومان است افزود: صاحبان خودروهای دوگانه سوز در صورت مواجهه با هرگونه تخلفی می توانند به صورت ۲۴ ساعته با شماره ۶۹۹۸۲ با مرکز مدیریت معاینه فنی کشور در تماس باشند. همچنین برای مشاهده آدرس های این مراکز نیز باید به سایت سیمفا مراجعه کنند.
وی در مورد خودروهای گازسوزی که به صورت کاربری و غیرقانونی دوگانه سوز شده اند افزود: از آبانماه به خودروهایی که به صورت غیرقانونی و در تعمیرگاه های غیرمجاز دوگانه سوز شده اند معاینه فنی داده نمی شود و صاحبان آنها باید برای حل این موضوع به مراجع قانونی مراجعه کنند.
با اعلام این موضوع اذحام مردم در مراکز معاینه فنی افزایش پیدا کرده و مردم سرگردان و بلاتکیف نگران تردد خود در سطح شهر با خودروهای دو گانه سوز هستند. حجم متقاضی به حدی است که تعداد زیادی از مردم در لیست انتظار قرار داشته و به آنها اعلام شده که تا زمان نوبت دهی باید صبر کنند . در این شرایط وقتی مردم در خیابان‌ها تردد می کنند در مواجهه با افسران راهنمایی و رانندگی می گویند در لیست انتظار معاینه فنی هستیم . در این شرایط یا افسر قبول می کند و یا جریمه می‌نویسد.

زمان ارسال پست: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

2 Responses to “مالکان خودروهای دوگانه سوز نگران جریمه پلیس”

  1. رضا گفت:

    کاری نداره که
    مالکین این دست خودرو ها میتونن کپسول و متعلات CNG رو از ماشین باز کنند و به عنوان یه ماشین بنزینی برن مرکز معاینه فنی.برچسب رو که گرفتن دوباره تجهیزات CNG رو نصب کنند
    جایگاه های CNG هم که متاسفانه اصلا برچسب مجوز سوختگیری رو نگاه نمیکنند و حتی یه پیکان قدیمی فرسوده بدون مجوز سوختگیری هم میتونه آزادانه گاز بزنه.اونم با صندوق بسته در حین سوختگیری !!!

  2. امیر رضا گفت:

    به این میگن کاسبی و اشتغال زایی و پول درآوردن. والا. کارآفرینی یعنی این. خیلی راحت یه قانون بی در و پیکر میذاری و این همه ماشین دوگانه سوز از هر کدوم ۶۲ تومن پول میگیری سالیانه. یعنی یه پول مفت و الکی. کی دلش به حال مردم میسوزه؟ کی دلش به حال امنیت ماشین های دوگانه سوز میسوزه؟ کی دلش به حال آلودگی هوا میسوزه؟ وقتی میشه هم امنیت رو با پول خرید، هم آلودگی هوا رو با سالی ۵ میلیون تومن خرید طرح ترافیک خرید. کی جرأت داره حرف بزنه کی میتونه مقاوت کنه؟ تازه الان تلویزیون نشون میداد که اینا نگران اون ماشین هایی هستن که خودشون کارگاهی دوگانه سوز کردن و توی کارت ماشینشون نوشته نشده و چجوری باید اونا را خفت کنن. یعنی اون بنده خدایی که رفته ماشین دوگانه سوز خریده با همه مشکلاتی که داره مگه مابتفاوت قیمت بنزین و گازش در سال چقدره که سالی ۶۲ تومن اینجا باید پرداخت کنه.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.