کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

لوگوی مک لارن، از کجا آمده است؟ + ویدیو

لوگوی مک‌ لارن، از کجا آمده است؟
مفهوم مخفی در لوگوی شرکت‌های خودروسازی جهان، تاثیرگذاری آن‌ها را دوچندان می‌کند. در ادامه با سرگذشت نشان مک لارن، آشنا می‌شویم.

تصویر برند تمام شرکت‌های خودروسازی دنیا، بیانگر معنی و مفهوم خاصی است. لوگو، در شرکت‌هایی مثل فورد و بی‌ام‌و، حامل پیامی پنهان است و به این ترتیب، چگونگی ورود این برندها به صنعت خودروسازی جهان یا سابقه‌ی منطقه‌ای آن‌ها را توصیف می‌کند. در این میان، تعدادی از مدل و برندها، صرفا در قالب متن طراحی شده‌اند و برخی هم مثل دوج چلنجر SRT دیمون از شخصیت‌های کارتونی الهام گرفته‌اند.

به گزارش زومیت،شرکت مک‌ لارن با تجربه‌ی موفقیت‌آمیز و دیرینه‌ در مسابقات اتومبیل‌رانی و فعالیت در صنعت خودروهای سوپراسپرت جاده‌‌ای طی سال‌های اخیر شناخته می‌شود. خودروساز بریتانیایی، از لوگویی ساده با کنار هم چیدن حروف نام برند، همراه یک کمانه‌ی کوچک گردابی شکل در انتهای حرف آخر استفاده می‌کند. اما اینکه چگونه این علامت ساده می‌تواند به نوعی سابقه‌ی برند انگلیسی را بازگو کند، در ادامه بررسی می‌شود.
لوگوی مک‌ لارن، از کجا آمده است؟
نشان قرمز و V شکل برند مک‌ لارن، در زمان همکاری با برند آمریکایی دخانیات مارلبورو (شبیه به آرم V معکوس یا شورون قرمز پاکت سیگار) انتخاب شد و طی سال‌های متمادی با ظاهری مینیمالیستی تکامل پیدا کرد تا به یک مارک قرمز کوچک در گوشه و انتهای اسم آن تبدیل شود.
لوگوی مک‌ لارن، از کجا آمده است؟
سپس خودروساز انگلیسی تولید انبوه خودروهای جاده‌ای را آغاز کرد و این علامت به حالت گرد در نشان امروزی درآمد. در فیلم منتشر شده از کانال یوتوب کارفکشن (حقایق خودرو)، دریو استرن در این باره صحبت می‌کند. به اعتقاد شرکت سازنده، نشان مک لارن، دنباله‌های حاصل از آیرودینامیک و حرکت خودرو در تونل باد را تداعی می‌کند؛ اما استرن نظر دیگری دارد و موضوع را با مؤسس مک‌ لارن، بروس مک‌ لارن مرتبط می‌داند.
لوگوی مک‌ لارن، از کجا آمده است؟
زمانی که بروس وارد نیوزیلند شد از لوگویی به شکل پرنده‌ی کیوی (Kiwi Bird) روی تمام خودروها از ج

زمان ارسال پست: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۵ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, تلویزیون | تگ ها: ،

دیدگاه این مطلب بسته شده است.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.