کارمانیا
مدیران خودرو

قیمت بازار آزاد کولئوس دو دسته شد

ویدیو: کولئوس و داستر دو دیفرانسیل در کویر
روز گذشته گشت و گذاری در نمایشگاه های تهران داشتیم و در محدوده خیابان مطهری و عباس آباد دنبال سوژه ای خبری می گشتیم. با کمی دقت متوجه شدیم که گویا رنو کولئوس جدید برای نمایشگاه داران تهران جذاب شده است و آن را در کنار خودروهای روز آلمانی پشت ویترین خود قرار می دهند. وقتی که برای قیمت گرفتن به داخل نمایشگاه می رفتیم، معمولا عددی میان ۲۱۴ تا ۲۱۸ میلیون تومان را به ما اعلام می کردند.
البته که یک نمایشگاه دار چند مشتری سراغ داشت که خودروهای خود را با قیمت ۲۰۹ و ۲۱۱ میلیون تومان هم می فروختند. وقتی در یکی از کولئوس های موجود در نمایشگاه های عباس آباد را باز کردیم، با همان خودروهایی مواجه شدیم که پیش از این در فرانسه و تهران تستشان کرده بودیم. ولی وقتی با دقت با داشبورد و کنسول میانی خودرو دقت کردیم، دکمه سیستم اتوپارک را بر روی خودرو پیدا نکردیم و جای آن خالی بود. نمایشگاه داران می گفتند که این سری از کولئوس ها تمام امکانات اعلام شده را دارد و تنها سیستم اتوپارک بر روی آن نصب نیست. حتی سیستم رادار۳۶۰ درجه، درب صندوق برقی هوشمند و رادار نقطه کور بر روی خودرو نصب است و صندلی ها به گرمکن و سردکن مجهز هستند. برخی از فروشندگان خودرو هم می گفتند که گزینه های دارای اتوپارک کولئوس را هم سراغ دارند که قیمت آن ها بالاتر از نسخه های فعلی اعلام می شوند. آن ها می گفتند که نسخه های دارای اتوپارک با تیراژ کمتری وارد کشور شده است و مشتریانی که این خودروها را از نگین خودرو خریده اند، به خاطر داشتن اتوپارک بهای بیشتری را پرداخت کرده اند. برای همین دیگر با بهای ۲۱۴ تا ۲۱۸ میلیون تومان خودروشان را نمی فروشند. وقتی پیگیر خرید یک نسخه فول E3 کولئوس را سیستم اتوپارک شدیم، کمترین عددی که به آن برخوردیم، ۲۲۵ میلیون تومان بود. یکی از نمایشگاه داران خیابان شریعتی حتی رنگ خاص آن را هم با بهای ۲۳۳ میلیون تومان اعلام قیمت می کرد. یکی از نمایشگاه داران حرفی متفاوت از سایر همکاران خود می زد. او عقیده داشت که تعداد کولئوس های با سیستم اتوپارک آن چنان هم کم نیست. ولی آن هایی که سری اول برای استفاده شخصی کولئوس را ثبت نام کرده اند، قطعا فولترین مدل را خریده اند و امروز قصد فروش خودروشان را ندارند. برای همین تعداد کمتری از کولئوس اتوپارکدار به نسبت کولئوس های ۲۱۸ میلیون تومانی دیده می شود و برای همین اختلاف قیمت آن ها فاحش است.
شایان ذکر است که شرکت نگین خودرو کولئوس های ۲۰۱۷ تیپ E3 را با بهای قطعی ۱۹۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش از عید ثبت نام کرده بود و در حال حاضر خودروها را به مشتریان خود تحویل می دهد. نسخه های پلاک شده کولئوس کم و بیش از تهران و کلان شهرها دیده می شوند. از چند روز پیش، نگین خودرو پیش فروش کولئوس ۲۰۱۸ فول آپشن را قیمت ۲۱۸ میلیون تومان آغاز کرده است و احتمالا از اواخر شهریور سال جاری شاهد حضور نسخه های جدیدتر کولئوس در کشور خواهیم بود.
باید اشاره کرد که برخی از مشتریان هنوز خودروهای خود را تحویل نگرفته اند و قرار است طی روزهای آتی کولئوس های شماره گذاری شده خود را تحویل بگیرند. لذا به خریداران کولئوس در بازار آزاد پیشنهاد می کنیم که برای خرید به امکانات خودرو دقت داشته باشند و بدانند که خرید کولئوس بدون اتوپارک با بودجه کمتر از ۲۱۴ میلیون تومان هم ممکن است.

زمان ارسال پست: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ | ۵:۳۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،

6 Responses to “قیمت بازار آزاد کولئوس دو دسته شد”

 1. پارسا گفت:

  نگين خودرو كه فقط يك نوع كولئوس مي فروخت پس چطور نسخه ي اتو پارك دار و بدون اتو پ ارك داره؟ دكمه ي اتو پارك بايد كنار دكمه ي سرد كن گرمكن باشه؟

 2. محمد گفت:

  آقای دلاور من به نمایندگی رفته بودم می گفتن سیستم اتوپارک توی ۲۰۱۸ ها می خواد بیاد

 3. مهیار گفت:

  یه سری محدود دادن به مردم زود قیمتشو بردن بالا همیشه همین بوده

 4. رضا گفت:

  آقای دلاور،من مدل ۲۰۱۸ رو ثبت نام کردم و گفتن که توپارک داره و ممکن هست که انجین استارت هم داشته باشه ، نمی دونم چرا نگین خودرو به صورت دقیق اعلام نمی کنه که مدل ۲۰۱۸ چه تفاوت هایی نسبت به ۲۰۱۷ داره که اینقدر تفاوت قیمت داره ، لطفا شما یه گزارش در این مورد تهیه کنید.

 5. شهروند گفت:

  آقای دلاور من به اعتبار سایت شما و گزارش شما در فرانسه و تعریف و تمجید شما از این خودرو از نگین خودرو ثبت نام کردم نداشتن اتوپارک اعتبار شما و سایت اسب بخار زیر سئوال است پس لطفا به عنوان یک رسانه حامی مردم باشید و مطالبه حقوقی باشید که خود تبلغیش کردید. متشکرم

  • حسین دلاور گفت:

   سلام. والا شما درست میفرمایید، ولی مسئولیت داشتن یا نداشتن آپشنی ما نیستیم. اون طور هم که یه سری از مشتریان نگین خودرو میگن و یه سری از نمایندگی ها هم اعلام کردن، گویا کاتالوگ ثبت نام اولیه و طرح فروش اسفند ماه به مشتریان اعلام شده بود که در فروش اولیه اتوپارک در صورت سفارش نصب میشه. این مسئله از جانب رسانه ها پیش از سال جدید پیگیری شد، ولی وقتی شرکت توی طرح فروش نمایندگی ها به این نکته اشاره کرده، دیگه چه مطالبه حقوقی انجام بشه؟ بعد دوستان الان اومدن میگن که گویا نسخه های اتوپارکدار هم تحویل گرفتن و توی بازار آزاد هم طبق گزارش ما موجوده

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.