کارمانیا
مدیران خودرو

قطعه‌سازان از حذف خودروهای قدیمی لطمه می‌بینند؟

قطعه‌سازان از حذف خودروهای قدیمی لطمه می‌بینند؟
در شرایطی حذف برخی خودروهای قدیمی طی سال آینده، نگرانی‌هایی را برای صنعت قطعه کشور به وجود آورده که برنامه‌ریزی خودروسازان برای محصولات جایگزین، تا حد زیادی این نگرانی‌ها را برطرف کرده است.
طبق اعلام سازمان ملی استاندارد، از سال آینده استانداردهای جدیدی برای تولید خودروهای داخلی لحاظ خواهد شد و از همین رو برخی محصولات قدیمی دیگر امکان تولید نخواهند داشت.
به‌عبارت بهتر، برخی خودروهای قدیمی به‌دلیل ناتوانی در پاس کردن استانداردهای جدید، دیگر مجوز تولید دریافت نکرده و از زمستان ۹۷ باید از خط تولید خارج شوند.
ازآنجاکه شریان اصلی برخی قطعه‌سازان داخلی به همین خودروهای قدیمی متصل است، حذف آنها نگرانی‌هایی را در مورد صنعت قطعه کشور و تعطیلی بخشی از خطوط تولید وابسته به محصولاتی مانند پراید و پژو ۴۰۵، پدید آورده است.
به گزارش دنیای اقتصاد، این در شرایطی است که با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای جایگزینی خودروهای موردنظر، چندان جای نگرانی از بابت حذف امثال پراید و پژو ۴۰۵ نیست.
بر این اساس، قرار است تیبا جایگزین پراید شده و تیراژ پژو ۴۰۵ نیز بین سایر محصولات پژو در ایران شامل ۲۰۶ و پارس و ۲۰۷ تقسیم شود. نکته دیگر اینجاست که خودروسازان داخلی باید تا سال‌ها نسبت به ارائه خدمات پس از فروش محصولات قدیمی و حذف شده خود اقدام کنند، بنابراین همچنان خطوط تولید بخش قابل‌توجهی از قطعات آنها فعال باقی خواهد ماند.
با توجه به این دو نکته، قطعه‌سازان داخلی نباید چندان نگرانی خاصی بابت حذف محصولات قدیمی داشته باشند؛ زیرا در نهایت این سفره همچنان برای آنها پهن خواهد بود.

زمان ارسال پست: ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

One Response to “قطعه‌سازان از حذف خودروهای قدیمی لطمه می‌بینند؟”

  1. فرخ گفت:

    چگونه است که خودروسازان خارجی هرسال خودرویی جدید و با قیمت هایی مناسب روانه ی بازار می کنند و تازه سود هم می برند. خودروسازان داخلی به جای عوام فریبی و شانتاژ بهتر است روش مدیریتی و نگاه صرف به سود هر چه بیشتر و به هر قیمتی را اصلاح کنند. اگر نمی توانند جمع کنند و کارکنان این بخش را در حوزه های دیگر مانند قطعه سازی به کار بگیرند.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.