کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

قرارداد رنو نهایی شد/ در قرارداد بنز دنبال گرو کشی هستیم

قرارداد رنو نهایی شد/ در قرارداد بنز دنبال گرو کشی هستیم
وزیر صنعت از نهایی شدن قرارداد خودرویی با رنو خبر داد و در مورد قرارداد سایپا و سیتروئن گفت: قرارداد این دو شرکت وارد مرحله اجرایی شده و سیتروئن قسط اولیه خود را واریز کرده است.
به گزارش تسنیم، محمدرضا نعمت زاده در نشست خبری امروز در پاسخ به خبرنگاران در خصوص وضعیت قراردادخارجی شرکت های خودروساز و به ویژه قراردادرنو، تصریح کرد: دردو مورد قراردادهای خارجی به بالای ٩٥ درصد توافق شده و البته ما تعجیل به نفع ما نیست درزمینه مشارکت طرف رنویی بسیار جدی است .
نعمت زاده با اعلام اینکه رنو به ما نامه داده است ، گفت : در مورد بن رو قیمت را اضافه کردیم، هیات مدیره رنو قبول کرد و امیدواریم که کار مفیدی باشد.
وزیر صنعت افزود: در مورد بنز هم کار تمام شده و ما در حال گروکشی هستیم برای افزایش سهم داخل چون می خواهند قطعات موتور را وارد کنند و ما
می گوییم امکان ساخت داخل وجود دارد.
نعمت زاده در پاسخ به اینکه گفته می شود بانک مرکزی قرار است جلسه ای با وزارت صنعت داشته باشد تا نرخ سود خودروسازان را مطابق با نرخ سود مصوب هماهنگ کنند، افزود: هفته قبل در کمیته اعتباری بانک مرکزی جلسه ای بود. پیش از آن جلساتی را با خودروسازان داشتیم تا رقم سود خود را که برای جذب نقدینگی تعدیل کنند. در نهایت با بررسی خودروسازان به نتیجه مشترکی رسیدیم که به زودی اعلام می شود.
او درباره اینکه چرا برخی از شرکت های واردکننده خودرو هنوز از شرکت های واسط مجوز دارند، اظهار کرد: نمایندگی ها به دلیل تحریم رها بود و خیلی ها از گرفتن نمایندگی سرباز می زدند و خودروهای دست دوم می فروختند. ما برای اینکه این موضوع را ساماندهی کنیم این شرایط را گذاشتیم که اگر از نمایندگی واسط هم مجوز اخذ شد اشکالی ندارد. بعد از برجام قانون سختیگرانه تر شد اکنون باید نمایندگی ها از شرکت مادر باشد.
وزیر صنعت اضافه کرد: طبق گزارشات دریافتی این شرکت ها اکنون وضعیت خوبی دارند و چون روند مذاکرات متفاوت است مدت زمان برخی برای گرفتن مجوز از شرکت های مادر تمدید شده است.
نعمت زاده با اشاره به قرارداد سایپا و سیتروئن گفت: قرارداد این دو شرکت وارد مرحله اجرایی شده و سیتروئن قسط اولیه خود را واریز کرده است.

زمان ارسال پست: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ،

2 Responses to “قرارداد رنو نهایی شد/ در قرارداد بنز دنبال گرو کشی هستیم”

  1. نزار گفت:

    والا چشم ما ازینا آب نمیخوره بیخیال آخرش سهم ما پراید بی کیفیته و ماشینا دهه ۸۰ میلادی

  2. علی گفت:

    بنز و گرو کشی!? بنز بیاد از قطعات بی کیفیت ایرانی در موتور خودرو هاش استفاده کند?! عقل هم خوب چیزیه والااا. ضمنا تمام محصولات مرسدس با آخرین سیستمهای نوین جهانی ساخته میشوند، آیا ایران با این همه عقب ماندگی،آمادگی لازم جهت مونتاژ آنها را دارد ?البته بعنوان یک ایرانی آرزوی من هست که روزی محصولات بروز دنیا در کشورمون تولید شود (چون سابقه داشته),ولی تا سیستم مدیریت خودرو سازی تغییر نکند این یک آرزوی محال است.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.