گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
قدیمی های اصیل، هنوز با کیفیت ترین هستند

یک روز در خط تولید بهمن موتور
اگر به لیست کیفی خودروها که توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر می شود نگاه کنید، هنوز خودروهای اصیل که در بازار جهانی قدیمی به حساب می آیند و در خط تولید ایرانی مونتاژ می شوند، به عنوان با کیفیت ترین خودروها شناخته می شوند.
البته این کیفیت مشروط به آن است که طرف ایرانی کمترین مداخله را در بحث ایرانی سازی خودروها داشته باشد. در حال حاضر مزدا۳ مونتاژ گروه بهمن به عنوان با کیفیت ترین خودرو مونتاژ داخل شناخته می شود. بعد از آن سوزوکی گرندویتارا در جایگاه بعدی قرار دارد. در رده ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان هم کیا سراتو نسل قدیم که در سایپا مونتاژ می شود به عنوان با کیفیت ترین خودرو شناخته می شود. در بازار کمتر از ۵۰ میلیون تومان هم، خانواده L90 و B90 رنو به عنوان با کیفیت ترین خودروها قرار دارند که چهار و سه ستاره کیفی را به خود اختصاص داده اند. جالب است که تمام خودروهای کمتر از ۵۰ میلیون تومان غیر از رنو، در جایگاه های بعدی تندر۹۰ و ساندرو قرار می گیرند. نکته قابل توجه این است که خودروهای مونتاژی رنو در ایران در بازار جهانی به عنوان خودروهای قدیمی و خارج از خط تولید شناخته می شوند و فناوری مونتاژ بیش از ۱۰ سال پیش را دارند. البته که در لیست کیفی خودروها، هیوندای i10 و i20 هم به عنوان با کیفیت ترین ها شناخته می شوند. ولی مسئله اینجاست که آن ها خودروهای روز هستند و بدیهی است که کیفیتشان از محصولات قدیمی بازار بالاتر باشد. ولی باید دقت داشت که هنوز بهترین خودروهای کیفی بازار، محصولاتی هستند که اصالت برند در آن ها دیده می شوند و شریک ایرانی در مونتاژ آن داخلی سازی بالایی را انجام نداده است. همچنین نظارت به نسبت کامل شرکای خارجی هم باعث شده تا کیفیت این خودروها در طی این سال ها کمترین افت را داشته باشد. با اینکه زمانی محصولات پژو هم به عنوان خودروهای با کیفیت شناخته می شدند، ولی شاهد هستیم که با داخلی سازی و دخالت فنی شریک ایرانی برای محصولاتی چون ۲۰۶، ۲۰۶ پلاس، پارس و… کیفیت آن خودروها افت کردند و این مسئله را موسسه ISQI هم اعلام می کند.
گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۱۲ تیر ۱۳۹۶ | ۳:۵۹ ب.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،

4 Responses to “قدیمی های اصیل، هنوز با کیفیت ترین هستند”

 1. رهام گفت:

  مگه این افت یا بالا رفتن کیفیت فرقی هم میکنه برای این خودروسازها که توشون اصلا رقابتی وجود نداره !!! کاملا بازار انحصاری درست کردن حتی توی قیمت گذاری هاشون روی محصولات این قضیه انحصاری کردن کاملا مشهوده نمونه بارزش مدل قیمت گذاری پژو ۲۰۰۸ که زبان زد عام و خاص شده!!!

 2. حمیدرضا گفت:

  بازار ک انحصاریش شد همینه دیگه!ماشین رومانیایی ک قرار بود جایگزین پیکان بشه(!!)به اسم فرانسوی سال هاست ک چند برابر قیمت به مکردم میفروشند درحالی که خیلی وقته تاریخ انقضاشون گذشته!

 3. دلسوز ملت گفت:

  چه فایده اخه ۱۰ ساله مردم و رسانه ها دارن میگن ماشینا کیفیت ندارن مگه تاثیری داشته پژوی الان با پژو ی ۱۰سال پیش نه تنها هیچ فرقی نداشته بلکه کیفیتشم پایین ترم اومده

 4. سیاوش گفت:

  فکر کنم کلمه جوز مافیا خودرو بشه اسم این کار گذاشت یعنی سود بیشتر کیفیت کمتر مردم مجبورن بخرن چون نیاز دارن هزینه ای بلیط هواپیما که سر به فلک میزنه قطار که کیفیت خدماتن درحد صفره یعنی باید بر گردیم به عصر حجر با قاطر و اسب جا به جا بشیم مگه مهمه برای مسولین خودشون که بنز و لندکروز سفارشی با پلاک سیاسی سوارن والله

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.