گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
رامک خودرو
تبلیغات
فروش رسمی سوناتا هیبرید از چند روز آینده

فروش رسمی سوناتا هیبرید از چند روز آینده
روز گذشته، در دفتر مرکزی شرکت پاکرو، کنفرانس خبری مبنی بر شیوه فعالیت این شرکت برگزار شد.
در ابتدای جلسه مدیران این شرکت توضیحاتی در خصوص نوع فعالیت شرکت پاکرو دادند. هدف اصلی این شرکت، کاهش آلودگی هوا و حمایت از آسمان پاک است. پاکرو به عنوان نماینده رسمی خودروهای هیبریدی هیوندای در ایران شناخته می شود. این شرکت تاییدیه رسمی هیوندای را دارد و در سایت رسمی آن شرکت به ثبت رسیده است. جواد نفری، مدیر فنی شرکت پاکرو در خصوص همکاری مستقیم با کمپانی مادر توضیح داد: اگر دقت کرده باشیدف هیوندای سوناتا هیبریدی که از طریق شرکت پاکرو به ایران می آید، به طور مستقیم وارد کشور شده و از بازار منطقه خلیج فارس خریداری نشده است. این بدان معناست که خودروهای پاکرو با سفارشی متفاوت در کمپانی هیوندای ساخته می شوند و تفاوت هایی با سایر خودروهای منطقه دارند. از طرفی هفته های گذشته کارشناسان هیوندای کره برای آموزش دوره های تکمیلی به ایران آمدند. گارانتی خودروهای پاکرو هم در بالاترین سطح ممکن هیوندای قرار دارد و در منطقه خلیج فارس برای این خودروها کم نظیر است. ما طبق دستورالعمل کمپانی مادر، ۵ سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر خودرو را گارانتی می کنیم و تمام تشکیلات مربوط به سیستم هیبریدی خودرو را تا ۷ سال گارانتی می کنیم. برخی شرکت ها تنها باتری را بیش از ۵ سال گارانتی می کنند. ولی ضمانت ما برای تمام اجزا و سیم کشی های قطعات هیبریدی خودرو است.
فروش رسمی سوناتا هیبرید از چند روز آینده
مهدی نعمتی، مدیر خدمات شرکت پاکرو در خصوص خدمات پس از فروش این خودروها چنین توضیح داد: در حال حاضر نیروهایی برای انجام فرایند خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است و ۵ واحد خدمات پس از فروش را در شهرهای بزرگ کشور در نظر گرفته ایم. به غیر از این پنج مرکز، یک مرکز مستقل و مرکزی نیز در تهران تا سه ماه آینده راه اندازی می شود. در حال حاضر برنامه واحد سرویس شرکت با توجه به میزان فروش و واردات خودروها پیش می رود. در سال ۹۶ با توجه به برنامه واردات پنج هزار دستگاهی از هیوندای سوناتا هیبرید، به مراتب مراکز خدمات پس از فروش شرکت توسعه پیدا می کند.
فروش رسمی سوناتا هیبرید از چند روز آینده
امیرحسین مفتخر، مدیر قطعات یدکی در مورد تامین لوازم یدکی و مصرف خودروها این طور توضیح داد: تا چند روز آینده اولین محموله قطعات یدکی هیوندای سوناتا هیبرید به ایران وارد می شود که می تواند تا چهار ماه از نیاز ما را تامین کند. همچنین ما ذخیره انبار مناسبی را در نظر گرفته ایم و ضریب اطمینان بالایی داریم. قیمت قطعات بدنه، فنی و مصرفی این خودرو مناسب در نظر گرفته شده است و ضوابط کاری هیوندای در آن دخیل است. تنها مسئله ما نرخ ارز است که می تواند در بهای تمام شده این قطعات دخیل باشد.
وی در خصوص عدم تطابق قطعات یدکی سوناتا هیبریدهای شرکت پاکرو با نسخه های موجود در بازار گفت: مشتریان به این نکته دقت کنند که عمده قطعات یدکی سفارش داده شده برای سوناتا هیبرید، بر مبنا خودروهای پاکرو انجام شده است. امروز در بازار برخی وارد کنندگان شخصی، خودروهایی را از کشورهای حاشیه خلیج فارس جمع کرده اند و در نمایشگاه ها به فروش می رسانند. توجه داشته باشید که آن خودروها تطبیق بالایی با نمونه های اصلی هیوندای برای بازار ایران ندارند و از طرفی به خاطر تفاوت در برخی ویژگی های فنی تامین قطعات آن ها بر عهده ما نیست. جالب است بدانید که نمونه های موجود در بازار حتی در بخش های بدنه با مدل های وارد شده توسط شرکت پاکرو تا حدی تفاوت دارند و بدیهی است که ما تامین قطعه را برای آن خودروها نداریم.
فروش رسمی سوناتا هیبرید از چند روز آینده
بهنام بهجت، مدیر فروش شرکت پاکرو در خصوص زمان و برنامه فروش این شرکت گفت: در حال حاضر ما لیست قیمت خود را برای سازمان حمایت ارسال کرده ایم و در صورت تایید، سریعا فروش رسمی را آغاز می کنیم. هیوندای سوناتا هیبرید در سه نسخه GL، GLS و +GLS به کشور آمده است و در حال حاضر در گمرک ایران بارگیری شده است. نسخه GL سادترین نسخه سوناتا هیبرید است که برای ناوگان تاکسیرانی در نظر گرفته شده است. دو مدل دیگر از نظر امکانات رفاهی در سطح فول قرار دارند و تنها نسخه +GLS سفارشی سازی شده است. برای این دو مدل به ترتیب قیمت ۱۷۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ۱۸۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. با آغاز طرح فروش مشتریان می توانند این خودروها را با شرایط نقدی، مشارکتی و اقساطی خریداری نمایند. در حال حاضر بحث فروش اقساطی این خودروها با لیزینگ انصار است.
فروش رسمی سوناتا هیبرید از چند روز آینده
در کنفرانس خبری دیروز به این نکته اشاره شد که متقاضیان خرید تاکسی های هیوندای سوناتا هیبرید، ۳۰ میلیون تومان یارانه (سوبسید) از طرف نهادهای مسئول دریافت می کنند و لیزینگ انصار، ۱۰۰ میلیون تومان از بهای خودرو را به صورت اقساطی برای راننده در نظر می گیرد. این بدان معناست که با ۳۵ میلیون تومان، می توان یک دستگاه هیوندای سوناتا LF هیبرید تیپ GL خرید.
همچنین تمام این خودروها تا سه سال معافیت از طرح ترافیک دارند و می توانند به راحتی در سطح شهر تردد کنند. در مورد باتری های این خودرو در جلسه این طور توضیح داده شد: حداقل عمر مفید باتری های هیوندای سوناتا هیبرید، ۱۰ سال اعلام شده است که ۷ سال شامل گارانتی می شود. تفاوت و برتری باتری های این خودرو نسبت به سایر خودروهای هیبریدی در ایران این است که می توان تنها سلول خراب و معیوب را بخش باتری های تعمیر و تعویض کرد و نیازی به استفاده یک پکیج کامل باتری نیست. همچنین اشاره شد که گارانتی ذکر شده تنها برای خودروهای وارد شده توسط شرکت پاکرو در نظر گرفته شده است و سایر خودروهای واردات شخصی که باید کارت گارانتی پاکرو را برای انجام مراحل اداری داشته باشند، تنها خدمات پایه را دریافت می کنند. این کارت گارانتی ها در صورتی به خودروهای واردات شخصی داده می شود که شناسه فنی آن ها توسط کمپانی هیوندای کره برای بازار ایران تایید شود و از نظر تطابق فنی، مشکلی نداشته باشد.
فروش رسمی سوناتا هیبرید از چند روز آینده
در پایان نشست خبری، هیوندای سوناتا هیبرید شرکت پاکرو به صورت نمادین برای اصحاب رسانه رونمایی شد.
فروش رسمی سوناتا هیبرید از چند روز آینده
فروش رسمی سوناتا هیبرید از چند روز آینده
گروه مستند اسب بخار
عکس ها: عرفان حمیدی

زمان ارسال پست: ۰۶ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۵ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ، ،

17 Responses to “فروش رسمی سوناتا هیبرید از چند روز آینده”

 1. صادق گفت:

  حالا چرا تو این فضا؟! چرا با این وضع؟! جا قحطی بود؟! آب قطع بود؟! پول نداشتن؟!……..!!!!!!

 2. هادي گفت:

  تنها شركت ايراني كه در وبسايت رسمي شركت هيونداي موتور ثبت شده، شركت سروش ديزل مبنا هست كه واسه خودروهاي تجاري هست
  هيچ جا بجز سايتاي ايراني اسمي از همچين شركتي كه مي گيد ديده نميشه

  • حسین دلاور گفت:

   قبل از اظهار نظر لطفا، از ایمیل جعلی استفاده نکنید و در ثانی به محتوای خبر دقت کنید. مطمئنید که نام تجاری رو خوب جستجو کردید؟!

 3. نیما گفت:

  کلا محصول هیبرید هیوندا همین سوناتاست دو تا محصول دیگه داره که الکتریکیه و به احتمال زیاد وارد نمیشه یعنی فقط با همین یه مدل میخوان بیان تو بازار؟

 4. هادی گفت:

  آقای دلاور عزیز کسی به شما توهین که نکرد یا حرف بدی که زده نشد
  در محتوای خبر خودتون اومده “پاکرو به عنوان نماینده رسمی خودروهای هیبریدی هیوندای در ایران شناخته می شود. این شرکت تاییدیه رسمی هیوندای را دارد و در سایت رسمی آن شرکت به ثبت رسیده است”
  باور کنید جستجو کردنش هم کار سختی نیست. تو صفحه اصلی سایت هیوندای:
  http://worldwide.hyundai.com/WW/Main/index.html
  همون جا بالای صفحه یه گزینه داره more country
  در بخش خاورمیانه که برید و ایران رو انتخاب کنید می بینید که زده:
  Soroush Diesel Mabna Co. (Commercial Vehicle Only)

  واقعا ای کاش این شرکت نمایندگی اصلی محصولات هایبرید هیوندای در ایران باشه
  تا مدت ها آسان موتور و اطلس خودرو هم ادعا داشتن که نماینده رسمی هیوندای و کیا در ایران هستند
  خوشحال می شم که به صورت مستند جواب من رو بدید
  با تشکر از مطالب خوب سایتتون

  • حسین دلاور گفت:

   متاسفانه برخی افراد هستن که فقط سایت عمومی شرکت ها رو جستجو میکنن. شما می تونید با یه تماس ساده با اتاق اصناف، در مورد تاییده رسمی یا واسط نمایندگان ایران سوال کنید که بارها توی رسانه ها منتشر شده. کدوم شرکت ها تاییده کمپانی مادر رو دارن. کدوم ها از عمان نمایندگی گرفتن. کدوم ها با شریک تجاری نمایندگی گرفتن و کدوم ها از طریق آذربایجان اقدام کردن. کاش یکم سطح اطلاعات تخصصی و حقوقی افراد در زمینه صنعت خودرو بالا بره.

 5. آرش گفت:

  سلام خدمت دوستان محترم.من یک سوال داشتم.قیمت هیوندا سوناتا در منطقه آزاد بین ۸۰ تا ۱۲۰ میلیونه و در سایت هیوندا، ۲۱ هزار دلاره(پایه).
  و همچنین قیمت مدل هیبرید آن ۲۶ هزار دلار می باشد.با توجه به اینکه گمرک ۵ درصد به اینگونه خودرو ها تعلق میگیره، چرا همچین قیمتی داره؟ منطقا باید نهاتا ۱۱۰ تومن در بیاد.یعنی سود شرکت ۷۰ تومنه؟ بابت خودرو ۱۰ تومنی،۷۰ تومن سود می کنن؟این حرفم راجب تویوتا کمری هیبرید هم صادقه.
  ممنون میشم پایخ سوالم را بدید چون تقریبا برای تمامی خودرو ها این حال وجود داره، یکی ۳۰ میلیون و یکی ۱۰۰ میلیون

 6. آرش گفت:

  و یک سوال دیگه.خواستم بدونم که چرا در ایران مانند کشور های حوزه خلیج فارس و خیلی کشور های دیگه خودرو ها مستقیم دست مشتری قرار نمیگیرند؟ چرا حتی پس از برجام هم باید خودرو به واسطه چندین دلال و سودکشی های متعدد به دست مشتری برسه؟چرا ما نمیتونیم خودرو رو مستقیم از شرکت ها دریافت کنیم؟ حتی شرکت نگین خودرو هم که نمایندگی رسمی رنو در ایرانه، باز هم خودرو هارو با قیمت زیادی به دست مردم میرسونه.فقط میخواستم بدونم فرایند دقیقش به چه صورته که در کشور امارات خودرو ها مستقیم و بدون واسطه به دست مردم می رسه ولی در ایران نه.

 7. هادی گفت:

  ممنون از اینکه جواب مخاطبان رو می دید آقای دلاور

 8. هادی گفت:

  ولی هیچ جای دنیا اینطوری نیست که کسی که می خواد از نمایندگی ماشین بخره زنگ بزنه اتاق بازرگانی و سوال کنه نمایندگی اصلی کیه!
  اصولا اینطوری هست که همون طور که خودتون هم گفتین به سایت رسمی شرکت خودروساز مراجعه میشه و منطقا هم باید همین طور باشه. ولی این سایت رسمی که در مطلب گفتید رو ما نتونستیم پیدا کنیم 🙂
  آقا موفق باشید

 9. حنيف گفت:

  ميخواستم بدونم در صورت خريداري اين خودرو براي انجام خدمات ان بايد به كجا مراجعه شود با توجه به اينكه آسان موتور اين خودروها را عرضه نميكند ؟؟؟؟؟

 10. رضا دانشور گفت:

  آقای حسین دلاور
  یعنی شرکتی که ادعا میکنه رفته با هیوندای مذاکره کرده و نمایندگی گرفته٬ نمیتونه از اونها بخواد اسم «پاکرو» به عنوان نماینده رسمی در سایت شرکت اعلام بشه؟ بعد ما باید بریم تلفن دستمون بگیریم صحت و سقم ادعا رو بررسی کنیم. شما مردم رو ناآگاه فرض کردی؟
  شما گفتید «کاش یکم سطح اطلاعات تخصصی و حقوقی افراد در زمینه صنعت خودرو بالا بره» من هم میگم کاش روابط عمومی شرکتها به جای توهین به مردم آگاهیشون رو از سطح شعور مردم بالاتر ببرن و فکر نکن در عصر دیجیتال میشه مردم رو فریب داد

  • حسین دلاور گفت:

   سلام. یه دوره ای بود مد شده بود که ته اطلاعات فنی افراد عموم جامعه در خصوص خودرو این بود که برن سایت های کمپانی مادر ببینن اسم شرکت واردکننده ایرانی توی لیست هست یا نه؟! بعد بیان بر اساس مدارک ساده رسمی چیزی رو تایید یا تکذیب کنن و خودی نشون بدن. ولی متاسفانه یه سری از این افراد فقط در همین سطح اطلاع داشتن و هیچ وقت قوانین تجارت جهانی رو مطالعه نکردن. هنوز خیلی ها نام جهانی نماینده رسمی رنو توی ایران رو نمی دونن. همون افراد هم نام جهانی نماینده دی اس و میتسوبیشی رو توی ایران نمیدونن. باز همون افراد نام جهانی نماینده مرسدس رو توی ایران نمیدونن و همون جور ادامه داره و آخرش میان میگن که رسانه دروغ میگه. چون اسم نگین خودرو، آرین موتور، جهان نوین، ستاره ایران، پاکرو و کرمان موتور و… رو توی سایت رسمی پیدا نکردن. دلیل اثبات عقلی هم وجود داره که متاسفانه خیلی ها به خودشون فشار نمیارن. چرا باید مقامات سیاسی کره و میتسوبیشی و رنو و… به صورت رسمی و رسانه ای عقد قراردادهای جدید رو تبریک بگن و به یه سری شرکت دیگه تبریک نگن؟!

 11. وحید گفت:

  آقا ما که هنوز جوابمون رو نگرفتیم!
  آقای دلاور شما سوالو با سوال جواب میدی چرا؟ الان منظورتون اینه که شرکت پاکرو با یه اسم دیگه تو سایت هیوندای ثبت شده؟ یا چی؟
  خودتون رفرنس میدید به سایت، اما اینجا به ماها میگید چرا سایتو چک میکنیم فقط!

 12. علی گفت:

  دوستان عزیز، حتی بی ام دبلیو هم از کمپانی مادر در ایران نمایندگی رسمی دریافت نکرده

 13. ساسان گفت:

  با سلام
  برای خرید سوناتا صفر با قیمتی که گرون نیوفته برام از کجا خرید کنم؟؟

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.