کارمانیا
مدیران خودرو

فراخوان هیوندای برای ۹۸۰ هزار دستگاه سوناتا

فراخوان هیوندای برای ۹۸۰ هزار دستگاه سوناتا
هیوندای قصد دارد خودروهای سوناتا مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ را برای بررسی وجود یک نقص در کمربند ایمنی فراخوان کند. هنوز هیچ گزارشی مبنی بر مصدومیت ناشی از این نقص اعلام نشده است.
به گزارش زومیت هیوندای در حال صدور فراخوانی برای ۹۷۷ هزار و ۷۷۸ دستگاه سوناتا به دلیل وجود نقصی در کمربند ایمنی از قسمت قفل پیش کشنده‌ی آن است. این فراخوان شامل مدل‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ استاندارد و ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ هیبریدی می‌شود.
به گزارش اداره‌ی ملی ایمنی ترافیک بزرگ‌راه‌های آمریکا، پیش کشنده قبل از این‌که زبانه‌ی کمربند به آن وصل باشد، به تیر کف خودرو متصل است.
اگر این رابط در هنگام مونتاژ خودرو به‌خوبی در سر جای خود محکم نشود، زمانی که زبانه در داخل رابط فشار داده می‌شود، کمربند می‌تواند از قفل پیش کشنده جدا شود. جدا شدن کمربند در یک تصادف قطعاً خطرناک است و تقریباً یک درصد از خودروهای فراخوان شده را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
هیوندای از تاریخ ۷ آوریل تا ۵ می (۱۸ فروردین تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶) از طریق ایمیل به دارندگان این خودروها اطلاع می‌دهد و آن‌ها را برای بررسی بیشتر به نمایندگی‌های مجاز دعوت می‌کند.
تابه‌حال گزارشی مبنی بر مرگ افراد براثر چنین نقصی گزارش نشده است؛ اما هیوندای می‌داند که گزارشِ حتی یک مورد مصدومیت هم می‌تواند وضعیت این شرکت را به مخاطره بیندازد. هیوندای و شرکت سازنده‌ی کمربندهای ایمنی آن در حال بررسی این نقص هستند.

زمان ارسال پست: ۰۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۴:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.