گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
عمل در راستای رسیدن به هدف

عمل در راستای رسیدن به هدف
در این چند ساله شاهد این مسئله هستیم که کمپانی های خودروسازی چینی، پیشرفت قابل توجهی داشته اند. برخی از کپی برداری دست کشیده اند و خطوط طراحی ثابت و مختص خود را پیدا کرده اند. از نظر فناوری فنی بالاتر رفته اند و امروز موتورها را تحت لیسانس خود می سازند. ایمنی محصولاتشان افزایش پیدا کرده و برخی محصولات را به مراکز تست خودروهای اروپایی فرستاده اند. این نکات، همه نشانه پیشرفت صنعت نوپا خودروسازی چین است که امروز در برخی موارد با خودروهای کره ای و ژاپنی قابل قیاس است. در این اواخر خودروسازان چینی روی پروژه های بروزی کار می کردند. پروژه هایی که بیشتر نفعی برای محیط زیست دارد و به سمت کاهش مصرف سوخت حرکت می کند. شرکت هایی مثل کَندی، بایک، زوتی، جک ، چری، BYD، جیلی، سایک و… این روزها روی خودروهای برقی و هیبریدی فعالیت می کنند. این فعالیت ها اوایل با معرفی نمونه های محدود آغاز شد و در سال ۲۰۱۵ شاهد بودیم که کمپانی های چینی توانستند تعداد قابل توجهی از این خودروها را به بازار عرضه کنند. در سال گذشته میلادی شاهد این نکته جالب در بازار چین بودیم که خریداران اشتیاق بیشتری برای خرید این نوع خودروها داشتند و نهادهای رسمی هم تقاضا برای استفاده از خودروهای برقی داشته اند. به عنوان مثال تعداد قابل توجهی اتوبوس برقی به ناوگان حمل و نقل چین اضافه شده است و فروش خودروهای هیبریدی دو و نیم برابر نسبت به سال قبل شده است. برخی خودروهای الکتریکی هم نسبت به سال گذشته، فروش و تولید سه برابری را تجربه کرده اند.
با نگاه به این آمار می توان پی برد که پیشرفت صنعت خودرو چینی از حمایت بومی برخوردار است و در هر بخشی که توسعه می یاید، مردم و دولت از فناوری جدید حمایت کافی را انجام می دهند.
حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ | ۶:۳۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ، ، ، ،

One Response to “عمل در راستای رسیدن به هدف”

  1. ایمان کریمی گفت:

    دست حسین خان دلاور درد نکنه، ولی ای کاش بیشتر از تاکیدش مبنی بر حمایت مردم و دولت از خودرو سازان ، به این موضوع تاکید میکرد که خودرو سازان از مردم دارن حمایت میکنن، با بالا بردن کیفیت، با بالا بردن رفاه، با تلاش و تلاش و تلاش، یه کشور و ده تا خودرو سازی، ما هفت هشت تا خودرو ساز داریم که همشون زیر مجموعه دوتا هستن!!!! اصلا درک نمیکنم وضعیت صنعت خودرو کشور رو، و اگر قرار به حرکتی باشه باید از سمت خودرو ساز ها باشه که ما حمایت کنیم، تا حرکتی نیست ما از چی حمایت کنیم اخه؟؟

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.