کارمانیا
مدیران خودرو

عرضه ۵۰۸ مدل ۲۰۱۷؛ بازگشت به بازار رقابتی

آغاز فروش پژو 508 از امروز
چند هفته پیش، شرکت ایران خودرو پژو ۵۰۸ وارداتی را با مدل ۲۰۱۶ به فروش رساند و قیمت ۱۷۹ میلیون تومان را برای آن در نظر گرفت.
این خودروها همان نمونه هایی هستند که در سال ۹۵ از گمرک غرب کشور ترخیص شدند و به انبار ایران خودرو آمدند. در اصل چند هفته پیش، ایران خودرو نسخه هایی از ۵۰۸ را به بازار عرضه کرد که ماه ها در انبار خاک می خورند و با توجه به نوع قیمت گذاری، آنچنان گزینه منطقی به حساب نمی آمدند.
با گذشت فقط چند هفته شاهد هستیم که ایران خودرو دوباره فروش ۵۰۸ را آغاز کرده است. البته که در این دوره خودروها با مدل ۲۰۱۷ به بازار عرضه می شوند و قیمت ۱۸۵ میلیون تومان را دارند.
عرضه نسخه های ۲۰۱۶ پژو ۵۰۸ را می توان یک اشتباه از جانب واحد فروش ایران خودرو دانست. زیرا قدم اول را در معرفی این محصول اشتباه برداشتند و باعث شد تا مشتریان دوباره اعتماد خود را به پژو از دست دهند. شاهد بودیم که رسانه های کشور این اقدام ایران خودرو را نوعی سوء استفاده پژو از بازار ایران دانستند. ولی گویا ایران خودرو در خصوص عرضه ۵۰۸ به این اشتباه خود پی برده است و حال می خواهد رقابت این محصول را با خودروهایی چون رنو تلیسمان، هیوندای سوناتا، DS5 LS و… آغاز کند.
افزایش قیمت ۶ میلیون تومانی این خودرو نسبت به مدل ۲۰۱۶ نشان می دهد که ایران خودرو در عرضه نسخه ۲۰۱۷، احتیاط بیشتری را به خرج داده است. در این میان تنها افرادی متضرر شده اند که مدل ۲۰۱۶ این خودرو را خریداری کرده اند. زیرا فردی که ۱۷۹ میلیون تومان بودجه خرید برای یک سدان نیمه لوکس دارد، پرداخت ۶ میلیون تومان بیشتر برای داشتن خودرویی با مدل ساخت بالاتر برایش سخت نیست.
ایران خودرو هیچ وقت اعلام نکرده که تعداد نسخه های ۲۰۱۶ پژو ۵۰۸ در کشور چقدر است و چه میزان از آن را مشتریان حقیقی خریداری کرده اند. ولی با توجه به برخی آمار غیر رسمی، محموله ۲۰۱۶ این خودرو آنچنان زیاد نبوده و با توجه به دولتی بودن این شرکت، می شد تا نسخه های قدیمی را به عنوان خودروهای تشریفات و یا اداری به فروش رسانند.
گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۹:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،

2 Responses to “عرضه ۵۰۸ مدل ۲۰۱۷؛ بازگشت به بازار رقابتی”

  1. آریا گفت:

    مدل ۲۰۱۶ با ۲۰۱۷ جز در سال ساخت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند!
    متاسفانه پژو، تویوتا یا هیوندایی نیست که هر سال محصولات خود را به روز کند.

  2. محمد گفت:

    واقعاً دمشون گرم 😐

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.