فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

طرح مجلس برای بازگشت قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان به سال ۹۶

طرح مجلس برای بازگشت قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان به سال ۹۶

پس از کش و قوس های فراوان میان خودروسازان و نهاد های نظارتی، بالاخره دیروز شورای رقابت رای به افزایش قیمت خودروهای داخلی کمتر از ۴۵ میلیون تومان داد.

به گزارش تسنیم اما امروز، یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر از عزم مجلس شورای اسلامی برای کاهش قیمت این خودروها به نرخ های سال ۹۶ داد. سید مهدی مقدسی گفت: طرحی با ۲۰۰ امضا برای ساماندهی بازار خودرو به مجلس ارائه شده که بر اساس بخشی از این طرح، نرخ خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان باید به سال ۹۶ بازگردد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن اظهار داشت: طرحی به نام ساماندهی خودرو با ۲۰۰ امضا به مجلس ارائه شده که یک فوریت آن به تصویب صحن علنی رسیده است. البته این طرح مخالفان و موافقانی هم داشت.

وی ادامه داد: هنوز نتوانسته ایم در حوزه خودرو، نظر متقاضیان و مشتریان را جلب کنیم و دولت با افزایش بی منطق تعرفه نرخ خودرو نتوانسته است اقدام موثری انجام دهد. حتی در مورد خودروهای هیبریدی که در دیگر کشورها مشمول مشوق هایی می شود هنوز زیرساختی فراهم نکرده ایم.

مقدسی گفت: نابسامانی کنونی پذیرفتنی نیست و دستگاه های مسئول باید بر این بی سامانی نظارت و به آن رسیدگی کنند. وی ادامه داد: بخشی از طرح ساماندهی خودرو به خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان اشاره دارد، در این خصوص آمده است که نرخ این خودروها باید به سال ۹۶ بازگردد در این صورت رقابت هم دوباره ایجاد خواهد شد. عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: خودروسازهای داخلی نباید فقدان مدیریتشان را به بازار خودرو مربوط کنند. مقدسی گفت: امیدواریم این طرح در صحن علنی رأی بیاورد و تأثیرش را در بازار خودروی کشور مشاهده کنیم. وی افزود:​ خودروسازها باید به مصرف کننده احترام بگذارند و نباید به سمتی بروند که به جای مشکل جامعه در پی حل مشکل خودشان باشند.

زمان ارسال پست: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۵ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

4 Responses to “طرح مجلس برای بازگشت قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان به سال ۹۶”

 1. علی گفت:

  مودبانه میگم. فقط حرف میزنن. کم ندیدیم و نشنیدیم از این نسیم های بهاری از دوستان بیرون میاد

 2. وحید گفت:

  خخخخخخخخخخخخخخخخخخ….الان بر میگرد
  در عرض ۵ دقیقه …رانا…۲۰۶…اچ سی کراس فروش رفت کی خرید معلوم نیست

 3. محمد گفت:

  از این مجلس این انتظار در رسیدن به کره مریخ هست

 4. محمد گفت:

  صلوات بلند عنایت فرمایید تکبیر

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.