کارمانیا
مدیران خودرو

شناسایی عاملان کمپین نخریدن خودروی داخلی

شناسایی عاملان کمپین "نخریدن خودروی داخلی"
وزیر صنعت، معدن و تجارت از شناسایی عوامل ایجاد کمپین عدم خرید خودروی داخلی خبر داد و گفت: این افراد شناسایی شده و اسامی آنها را به مقامات اعلام کرده‌ایم، افرادی که جالب است بدانید از بیت‌المال هم حقوق می‌گرفتند.
به گزارش ایسنا، محمدرضا نعمت‌زاده در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعت و معدن استان سمنان با اشاره به این‌که باید در کشور از ایجاد ناسزا و افترا دوری کنیم، بیان کرد: رسانه‌هایی به صورت مجازی در دسترس هستند که می‌توانند شایعاتی را ایجاد کنند اما جمع کردن این شایعات مشکل است. در مورد کمپین نخریدن خودروی داخلی نیز عده‌ای دیدند که خودرو یکی از بخش‌های پیشران در صنعت کشور است و به همین دلیل این حوزه را هدف قرار دادند.
وی ادامه داد: این افراد متوجه شدند که اگر رشد صنعتی نیز در کشور وجود داشته یکی از بخش‌های عمده آن حوزه خودرو بوده است و به همین دلیل موجی را ایجاد کردند تا مردم خودروی داخلی خرید نکنند در حالی که مقام معظم رهبری نیز به حمایت از تولید داخل تاکید داشتند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به این‌که در سال جاری ۴۰ درصد رشد در تولید خودرو وجود داشت، گفت: علاوه بر این شاهد فعالیت مجدد قطعه‌سازان شدیم؛ بنابراین می‌شود محیط کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری را به نحوی مدیریت کرد که همه درگیر و فعال شوند.
نعمت‌زاده همچنین با اشاره به ویژگی‌های استان سمنان و شهرستان گرمسار، خاطر نشان کرد: این استان با توجه به قرار گرفتن در مسیر شرق و غرب و شمال و جنوب کشور شرایط مطلوبی دارد؛ هرچند در دوران سازندگی از صنعت بهره چندانی نبرده بود، اما در این زمینه تلاش‌های بسیاری صورت گرفت و در حال حاضر سه منطقه ویژه اقتصادی در این استان وجود دارد که گرمسار و سمنان فعال هستند و در مورد دامغان نیز واگذاری به بخش خصوصی صورت گرفته تا فعالیت این منطقه نیز در دستور کار قرار گیرد.
وی همچنین در مورد برنامه اول توسعه در سال ۱۳۶۷ اظهار کرد: دو ماده ۲۰ و ۲۱ که مربوط به مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد بود به این برنامه اضافه شد و هدف از ایجاد این مواد استثنا شدن سرمایه‌گذاران خارجی از بخشی از قوانینی بود که در کشور وجود داشت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که رسیدن به رشد ۲۱ درصدی سرمایه‌گذاری نیازمند بهره‌وری کار است، ادامه داد: علاوه بر این باید در مقوله سرمایه‌گذاری و صادرات نیز تمام تلاش خود را به خرج دهیم و سهم خود را از بازارهای جهانی در صادرات غیرنفتی به دست آوریم.
نعمت‌زاده همچنین با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه گذری به مالیات بر ارزش افزوده زده است که در این زمینه مالیات بر مصرف را نیز مدنظر قرار داده است اما همانگونه که وزارت اقتصاد و دارایی عقیده دارد اگر می‌خواهیم مالیات بر مصرف را اعمال کنیم با یک جمله نمی‌شود بلکه قوانین و مقررات خاص خود را می‌طلبد و این بدان معناست که اگر قوانین لازم در دستور کار قرار نگیرد این بدان معناست که سال ۱۳۹۶ را از دست داده‌ایم.
وی افزود: هرچند کار مجلس را یک فعالیت پسندیده می‌بینیم اما با یک جمله نمی‌توان مالیات بر مصرف را اجرایی کرد، هرچند بنده معتقدم که مالیات بر مصرف برای کشور بهتر است اما در مقام قانون نیستم و با اضافه کردن یک جمله مساله حل نخواهد شد و اگر مجلس اهتمام ویژه‌ای به این کار دارد بهتر است در قالب طرح یا ماده واحده الزام و ملزوم لازم را فراهم کند.

زمان ارسال پست: ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۷:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

7 Responses to “شناسایی عاملان کمپین نخریدن خودروی داخلی”

 1. علیرضا گفت:

  بنده خدا دیگه رسما قاطی کرده

 2. اسپرت گفت:

  فکر نکنم جرمی مرتکب شده باشند
  مخالف کالای داخلی نیستم اما وقتی کیفیت نداشته باشه برای چی بخرم؟ آیا مخالفت با خودرویی که ۲۰ سال است روی خط تولید است (پراید) و ۴۰۵ که تقریبا دارد ۳۰ ساله می شود جرم است؟ ما حق نداریم با پول کم و بودجه ۲۰ تا ۳۰ میلیون خودرو با کیفیت سوار شویم؟؟

 3. نادر گفت:

  وزارت صنعت به جای پلیس بازی بهتره که به این فکر کنه چرا همچین کمپینی راه افتاد و اینقدر مورد استقبال قرار گرفت که مجبور شدند وام هنگفت برای مقابله با اون پرداخت کنن. خدای نکرده شاید علتش کیفیت تولید باشه آقای وزیر!!

 4. سینا گفت:

  باز هم حرف های رایگان !
  من نخوام خودروی بی کیفیت داخلی بخرم کیو باید ببینم ؟ میاید دستگیرم میکنید ؟ :)))

 5. بنیامین گفت:

  اقای وزیر، قربون قیافه خوشگلت برم.شما ماشین خوب و آرزون تولید کن،ما کمپین خودرو داخلی بخریم،راه میاندازیم.

 6. محمد گفت:

  سلام
  مردم خودرو داخلی نمیخرن چون خیلی کیفیت پایینه و قیمتا خیلی بالا نمیدونم چرا اقای وزیر اصرار داره بگه کیفیتا خوبه اگه خودشم جای مردم بود نمیخرید گفتن ۴۰ درصد افزایش تولید داریم خب تولیدی که کیفیتش بالا نره چه فایده ای داره اخه افتخار که نیست اشغال تولید کردن هرچی بیشتر بدتر، تا کیفیتو خوب نکنن نخریدن بهتره تا مردمو خر گیر نیارن.
  امید وارم نظرمو بذارید.

 7. علی گفت:

  به نظر من بجای این تهدید ها باید بخاطر مردمی که همواره از نظام حمایت کرده‌اند امکانی فراهم کنید که از خودرو های با کیفیت که حق مسلم آنها ست استفاده کنند.همه مردم ایران هم دوست دارند محصولات داخلی با کیفیت بخرند ولی متأسفانه این شده آرزو و یک رویا ،

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.