گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
رامک خودرو
ایرتویا
شاید وارداتی ها ارزان شوند

نگین خودرو برنده ماراتون محصولات رنو
با اینکه این روزها بسیاری عقیده دارند که دیگر خودروهای وارداتی ارزان نمی شوند و حتی اگر قیمت ارز هم پایین بیاید، شرکت ها حاضر به کاهش قیمت نیستند، ولی برخی کارشناسان صنعت خودرو معتقدند که اینبار شرکت های واردکننده حاضر به کاهش قیمت خودروها خواهند شد.

به گفته این افراد با باز شدن ثبت سفارش و از طرفی کاهش نسبی بهای ارز، اولین گام ارزان شدن خودروها را نمایشگاه داران و واسطه ها رقم می زنند. وقتی این اتفاق بیافتد، مشتری می تواند خودرو را به صورت تحویل فوری و با قیمتی مناسبتر از شرایط فعلی تهیه کند. در این موقع اگر قیمت شرکت ها همچنان بالا باشد و واردکننده های رسمی بخواهند که با موعد تحویل چند ماهه خودروها را به فروش برسانند، بدیهی است که در روزهای پایانی سال ۹۶ نمی توانند فروش خوبی را داشته باشند و احتمال متضرر شدنشان زیاد است. برای همین برخی از کارشناسان صنعت خودرو معتقد هستند که در این دوره زمانی، با باز شدن ثبت سفارش، شرکت ها برای جلب توجه مشتریان مجبور می شوند که شرایط فروش بهتر و با قیمت مناسب و تخفیف بیشتر در اختیار مشتریان بگذارند. به گفته یکی از این کارشناسان، خودرویی که امروز قیمت ۲۰۰ میلیون تومان را در شرکت دارد، احتمالا با شرایطی به فروش می رسد که بهای تمام شده ۱۸۵ میلیون تومان را برای مشتری داشته باشد. همچنین خودرویی هم که ۱۵۰ میلیون تومان در شرایط گرانی به فروش می رسد، با آغاز مجدد ثبت سفارشف به قیمتی کمتر از ۱۴۲ میلیون تومان می رسد.

زمان ارسال پست: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: اخبار, پیشنهاد سردبیر | تگ ها: ، ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.